FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-03-08 13:21  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Drobna rada do wykonywania takich żaluzji z paseczków.

Same paseczki najlepiej wykonać z kilku warstw sklejonego wikolem lub BCG cienkiego papieru. Będą sztywne i nie będą się wyginały. Sklejasz kilka warstw papieru zeszytowego lub z drukarki i dopiero z tego wycinasz paseczki.

Jak je równo wkleić.

Z boku wystającej osłony jest sporo miejsca, które będzie od góry przykryte ramką. W związku z tym boki można wykonać też z 2 warstw, gdzie w wewnętrznej warstwie robisz pod odpowiednim kątem szczeliny, w które następnie wsuwasz paseczki. Prosto, szybko i na 100% równolegle i pod właściwym kątem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-03-08 15:21  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Hm, do tej pory papier do drukarek w połączeniu z BCG nie dawał mi prostej linii, a łuk. Jakieś porady co do nakładania kleju?

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
25-03-08 15:22  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Za dużo świątecznej nalewki i w pijackim amoku coś mi się pokiełbasiło. Ale jak tu sobie nie wypić, gdy się jest statystycznym katolikiem? Teraz będę czytał trzy razy każdy post i to na głodzie. Przyrzekam !!! ... i przepraszam.

--
serwusik

 
25-03-08 19:37  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie jest problemem nakładanie kleju, a suszenie. Należy suszyć pod dokładnym dociskiem i do pełnego wyschnięcia kleju. Np. sklej wieczorem, włóż między 2 płaszczyzny , dociśnij i zostaw do wyschnięcia do następnego dnia. Ajak nie BCG, to budaś czy hermol też będą wystarczające.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-04-08 02:44  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

O siatce ostatnio było dość sporo, toteż czas uraczyć was widokiem kompletnej siatki - choć w obramowaniu jeszcze niewykończonym. Widać także najnowsze dzieło fabrykantów z Wiślanej, jednak nie pytajcie dlaczego mają różną długość. Nie wiem. Długość ta sama, wysokość ta sama, a kończą się na różnych poziomach.Sprobuje to poprawić, w ostateczności będzie to radziecki czołg po przejściach ;-)



"Moje ruskie kochanie vol. 2" nabrało nieco więcej kolorytu i na tylnej płycie. Na razie położona została jedna warstwa farby metodą o jakiej wspominał StuG na GEKO - po prostu uderzać pędzlem o powierzchnię, coby nie było widać przesadnie żadnych pociągnięć pędzla i tym podobnych niechlujstw. Podziwiać można także imitację zawiasów, cudne, nieprawdaż ;-)



Najbardziej widocznym przybytkiem teciaka jest niewątpliwie jego wieża, która przeraża w kontekście sylwetki kadłuba swoim rozmiarem. Młodszy brat KW-2? Całość wygląda masywnie.



Wieżę budowałem dwa długie dni. zaczęło się od wykonania samodzielnie szkieletu - pierwotnie model jest z wnętrzem, toteż autor nie zaprojektował żadnego tekturowego oparcia dla poszycia. Pracowałem w warunkach radzieckich - pełna improwizacja i chwytanie się nawet najbardziej dziwnych sposobów ;-)



Widać na powyższym zdjęciu elementy szkieletu, narysowane w Corelu - w miarę moich maleńkich umiejętności. Za butapren posłużyły szpilki. Patent ten wykorzystałem jeszcze w innych sytuacjach, podczas których trzeba było wyciąć jakiś element w tekturze. Sprawdza się. Choć budzia i tak potrzebuje do sklejania ze sobą dużych powierzchni, BCG nie potrafię tego zrobić. Z koeli poniżej potwierdzenie moich słów - można zrobić szkielet bez kleju ;-)



I ostatni rzut na wieżę w stanie dość surowym. daleka droga przed fabrykantami, ale to jest Rosja, tutaj wszystko się zdarzyć może. Nawet nadgodziny ;-)



Proszę o uwagi, komentarze, krytykę, której nie znoszę, tak więc dobrze by było, aby niosła ze sobą konstruktywności trochę. Ponadto mile widziane zachwyty i pochwały ;-)

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (22-04-08 02:49)

 
22-04-08 10:42  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Czemu części szkieletu wieży nie przykleiłeś normalnie do tektury? Jeżeli chcesz używać do tego celu bcg i uniknąć wykrzywiania tektury w łuk to smaruj ja klejem z obu stron, aby zrównoważyć napięcia włókien w kartonie. Chociaż bezpieczniejszy byłby np klej polimerowy.

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
22-04-08 17:12  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Źle się wyraziłem. Do podklejania elementów na tekturze BCG używać probowałem, ale w małych ilościach, bo i części były drobne. Przy większych elementach nie radzę sobie z tym klejem - nawet jeśli chodzi o błotniki. Dlatego właśnie na zdjęciach widać nową wersję, która nie wymagała użycia żadnego kleju, bo tektura z bloku technicznego była wystarczająco gruba i giętka, aby nadać się do zrobienia błotników ;-)

Co się zaś tyczy moich szpilek, to zostało to podyktowane brakiem butaprenu pod ręką - i tego kleju raczej używam do klejenia większych powierzchni [błotniki czy przyklejanie poszycia]. Człowiek miał wenę, ale kleju brak, więc nie było po co wstrzymywać prac, bo jak się okazało i bez kleju można... kleić ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
22-04-08 21:17  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Aleś wykombinował :) A nie lepiej kupować od razu jedno opakowanie kleju więcej żeby mieć zapas?

A czemu jeden z włazów na wieży ma krzywo ustawione pola pod zawiasy? Czy pomiędzy tymi włazami nie powinno być szczeliny?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
22-04-08 21:45  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Pomiędzy włazami jest szczelina, aczkolwiek na zdjęciu nie widać jej dobrze, choć mała nie jest. Natomiast jeśli chodzi o pola pod zawiasy, to historia to taka, że ogólnie oba włazy były za duże - i na długość i na szerokość. Trzeba było przyciąć. Oba przyciąłem tak samo i żaden nie pokrywa się w 100 proc. z polami na poszyciu wieży. Problem to jednak żadny ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
05-05-08 01:38  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Moje ruskie kochanie stało sie jakby trochę agresywniejsze. Nie wiem, może to przez ten face-lifting ;-)

Kilka zdjęć, aby pokazać, że pracę trwają - wleką się właściwie, ale cóż począć. T-40 i jego wieża to kwestia jednego wieczoru, przy T-26 sam szkielet pasowałem trzy dni... Na pierwszym zdjęciu widać ponadto lufę i to jak jest spartaczona, muszę jej nadać kształt stożka [pi razy oko, wiadomo o co chodzi], czyli trochę tzreba będzie przyszlifować owoc mojej pracy.



--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024