FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-05-08 16:20  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Miałem bezsenną noc - nie pytajcie dlaczego [jak sie gra cztery dogrywki, to tak jest później... ach ta NHL], więc prace nad modelem poszły do przodu. W ramach odstresowania się od jarzma armaty i samej armaty, które są już w końcowej fazie składania, wziąłem się za coś prostego... antena. Jeden kawałek drutu trzeba tylko wygiąć w dość okrągły kształt... łatwizna.

Szkoda, że nie pomyślałem o tym, że obróbka drutu o grubości 2 mm nawet, że miedzianego, nie jest łatwa i przyjemna. Pół nocy się mordowałem. Powstały trzy anteny. dwie ze wspomnianego drutu miedzianego, a jedna z cieńszego drutu aluminiowego - giętki jak cholera. Najlepszą wersją okazała się trzecia - miedziana, kształtowana na "kopycie"... w końcu wpadłem na taki pomysł, przypadkowo, ale dał niezłe efekty. Żeby do końca ukształtować antenę potrzymałem na wpół ukształtowany drut nad ogniem i później doginałem. Wyszło przyjemnie.

Ponadto zmieniłem to to na górnej płycie wieży. To miedziane, uchwyty jakieś ;-)



--

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (05-05-08 16:21)

 
05-05-08 21:17  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Kwiatek zajrzyj do skrzynki.
Sorry , ze dopiero dzisiaj ale nie było mnie w domu.

--


 
07-05-08 16:15  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Wieża powolutku dochodzi do stanu takiego, w którym można już stwierdzić, iż należy ona do czołgów T-26. Łatwo nie ma, szybkości tym bardziej brak. Antena to miał być przyjemny i mało skomplikowany etap budowy, ale życie zawsze najprostsze rzeczy potrafi skomplikować. Trzy razy musiałem odklejać elementy i przyklejać na nowo, bo coś było krzywo, niesymetrycznie itd.

Brakuje jeszcze czegoś tam na górnej płycie wieży, drutów w zawiasach i jednej pary zawiasów na tylnej ścianie wieży - bo jak wiadomo, znajduje się tam właz [jeśli można tak to nazwać] o istnieniu, którego dowiedziałem się przypadkowo ze zdjęć pojazdu^^



--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
15-05-08 09:39  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Grzesio   

Hmmm, mi się jednak wydaje, że antena jest wyraźnie za gruba.
Nie zapomnij też dorobić obejm mocujących ją do słupków. ;-)

Pzdr

Grzesiu

 
15-05-08 14:40  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

StuG-owi pokazywałem zdjęcie w temacie GEKO, na którym widać jak masywna może być ta antena. Były różne wersje, fakt, większość nie wyglądała tak potężnie jak moja, ale jak pokazują zdjęcia i takie były.

Z ciekawostek - tak masywna antena ocaliła wieżę przed zniszczeniem totalnym. Skończyło się na zmiażdżeniu jednej części na górnej płycie i lekkim wgięciu na bocznej ścianie...

Niebawem wstawię zdjęcia, bo już ma je na kompie od kilku dni ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
15-05-08 15:33  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Prace powoli posuwają się naprzód. Bez wielki fajerwerków. Wieża jest nadal męczona, części jest coraz mniej do zrobienia i przyklejenia - no, niektóre są do odtworzenia, ale o tym później. Na razie nałożyłem dwie warstwy farby, ale widzę [ileż w tym zasługi flesza...], że miejscami prześwituje oryginalny kolor wycinanki.

Przesadziłem z wikolem:





Rzut oka na zniszczenia, efekty bolesnego - bardziej dla mnie, anizeli dla mojego kochanie - upadku:



--

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (15-05-08 15:36)

 
17-05-08 09:44  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No , no ! Ładne Kwiatki !

Pozdrawiam

Jańcio .

 
26-05-08 18:04  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Z ciekawostek przyrodniczych: albo jestem ślepy [nic to, że nawet w okularach] albo mój egzemplarz nie zawiera/nie zawierał obręczy/oklejek do kół jezdnych i nośnych, tj. części 35c i 40c. Możecie mi rozjaśnić umysł w tej sprawie? ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
27-05-08 00:32  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Weno Kwiatku mnie nie strasz bo zamowiłem ten model :)

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
16-06-08 11:29  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Witam... powoli cholera jasna mnie bierze z tymi gąskami... wyciąłem, ale trzeba teraz poprawić - powiększyć - o twory na zęby koła, jednak chyba nawet nie zacznę tego na skalę hurtową, bo przy próbie sklejenie jednego całego ogniwa wysiadam - ja i moje umiejętności manualne. Nie potrafię wykonać otworów w części, którą winno się przykleić 'na czyste' ogniwo, więc tematu nie ma.

W poszukiwaniu natknąłem się na to:


Chyba jest to jedyny egzemplarz pojazdu, który ma zawieszony taki właśnie wzór gąsek. Myślę jednak, że będzie łatwiejszy do wykonania, aniżeli ten piekielny wzorzec podstawowy... tylko szukam kogoś, kto umiałby wykonać projekt ogniw. POMOŻE ktoś?

--

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (16-06-08 11:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024