FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
16-06-08 14:51  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam....no i jak Kwiatku,znalazłeś juz części 35c i 40c.Jak nie,to są na arkuszach z wnętrzem pojazdu...Po strajku poczty przybyła do mnie paczka z tym modelem.Na razie ślęcze nad arkuszami i patrze co do czego :) choć nie jest łatwo.Ps.troche mnie zmartwiłeś tym poszyciem i szkieletem :/ Pozdrawiam

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
16-06-08 23:07  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Części znalazłem - częściowo, połowicznie. Tyle moje zdziwienie było wielkie, kiedy odkryłem, że oklejki są... białe. Brakujące oklejki sam dorobię wg wymiarów otrzymanych od wydawcy ;-)

Teraz ogniwo, pierwsze w całości zrobione i zapewne ostatnie. Nie będę się z tym mordował. Trzeba pomyśleć nad tym powyższym wzorem... może lepiej pójdzie. Szkoda kilkunastu godzin pracy nad jedną gąsienicą, ale cóż.



--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
16-06-08 23:33  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A czemu szkoda pracy? Ale za to jaki efekt będzie! Trzeba sobie tylko wszystko dobrze rozplanować i robi taśmowo, przecież tych ogniw dużo nie ma.

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
16-06-08 23:45  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Dlatego, że efekt jest zupełnie niezadowalający - powyższe ogniwo to przykład, zrobiony tylko dla pokazania tego na forum. Otwory, które widać na pierwszym planie nijak się mają do tych pod spodem.. wszystko sie rozłazi przy wielkości tych otworów i powierzchni części na jakiej muszą one zostać wycięte.

Wolę spróbować pomęczyć się w w wyginanie żeberek, bo wg mnie tamten wzór jest efektowniejszy. Choć pewnie rzeczywistość i tym razem dam mi kopa w tyłek, bo wstępnie po jednej maluczkiej próbie to wyginanie takie przyjemne i proste nie będzie, ale zrobi się "kopyto" odpowiednie i jakoś pójdzie.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
16-07-08 16:08  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Budowa "mojego ruskiego kochanie" posuwa się naprzód, lecz bez żadnych rewelacji. Na razie pracuje nad układem jezdnym, co nie jest wcale miłe i przyjemne. Jednak co zrobić, trzeba przez to przejść, gąski powinny być lepszym momentem w budowie.

Poniżej kilkanaście zdjęć T-26 w nowej szacie graficznej [czyt. nie błyszczy się jak "psu jajca", a nosi ładny matowy kolor zieleni] za sprawą resztek farby z Model Master, do której się przekonałem, jeśli tylko nanosić ją aerografem. Ja to właśnie zrobiłem i jestem zadowolony z efektów przemiany farby w starciu aerograf-pędzel. To jeszcze nie było żadne finalne malowanie kadłuba, bo widać niepokryte miejsca, przebłyski kartonu etc. To tylko na pokaz, ażeby ukazać jakie są możliwości nowej zabawki do malowania i jakie może dać ona efekty :)








--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
21-07-08 02:36  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Ostatnie dni spędzam dłubiąc nad układem jezdnym. Męka - to mało napisane, wolę zabawę z gąsienicami... Na zdjęciach mamy wózki, których jest 16, a każdy składa się z bodaj 17 elementów - choć przyjdą jeszcze cztery, ale to już przy połączeniu z resztą układu. Czeka jeszcze jakieś wykończenie krawędzi, może drobny szlif i malowanie.




--

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (21-07-08 02:39)

 
23-07-08 02:53  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Kolejne kroczki ku końcowi, jakże jeszcze odległemu... Na dziś zaserwuję koła, kółeczka jezdne - niebanalne, całkiem kształtne, z ośmioma, własnej roboty, śrubkami każde.Nie pytajcie o kształt, ręka drżała, papier hulał rzucany wiatrem, a żarówka się przepaliła ;-)

Poniżej widać jaką metodą wycinałem śruby. Metoda przedstawiona przez obywatela Astrę28 [taki numer dodaj ma] - ułatwia ona pracę i daje większe plony:



Dalej już tylko kółeczka niebanalne. Widać również w jaki sposób wyrównywałem obie połówki, ażeby tworzyły całość, równoległą ;-)



A na koniec małe elementy, które właściwie kończą pracę przy antenie. Miałem ich nie robić, bo umieszczenie ich tam gdzie są, wydawało mi się w przeszłości gimnastyką niewykonalną.



--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
24-07-08 02:54  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Tego modelu nie można mieć dość. Co najwyżej jego podzespołów - układu jezdnego, gąsienic, wieży etc. Mało jest rzeczy, które pasują bez poprawiania, za to niezwykle sporo jest za dużych, za długich, za krótkich i za małych elementów. Bez malowania na pewno tego modelu nie byłbym w stanie wykonać...

Nic to jednak. Cały czas morduję się z podwoziem; dziś przyszła kolej na koła napędowe. Żadnego jeszcze nie skończyłem, ale efekty pierwszych przedsięwzięć w tym kierunku można pokazać.




--

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (24-07-08 02:55)

 
03-08-08 02:13  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Budowa posuwa się naprzód niczym ślimak. Poprawiam tylni reflektor [gdy robiłem tę część z wycinanki nie miałem pojęcia, co to tak dokładnie jest... teraz wiem i trzeba było zrobić to na nowo, bo mogło to przypominało wszystko, ale na pewno nie reflektor], zabrałem się za przednie oświetlenie i za kilka drobiazgów dla drwali, kopaczy i włamywaczy [łom] ;-) Zgodnie z sugestią Paakuba, pomaluje metalowe elementy gunmetalem z domieszką aluminium [gunmetal z Pactry nijak się ma do tego z Model Mastera, ale cóż - MM bardziej mi się podoba, w pojemniku jest go pełno i bardzo chce być użyty; do tego aluminium z Pactry]. Na zdjęciu również widać próby zrobienia kopułowatego oszklenia reflektora, ale jak widać - kopuła jest za wysoka, a dalszych prób nie będę podejmował [łącznie były dwie], gdyż oszklenie płaskie już przykleiłem.



W kolejce czeka wykończenie wydechu i szeroko rozumiana część "podnośnik wraz z podstawą". Kilka zdjęć mocowania podnośnika i jego samego znalazłem [nie tam, gdzie ma być - błotnik, to nie tylna pokrywa], lecz nie wiem jaki będzie efekt.

--

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (03-08-08 02:17)

 
08-08-08 02:57  Odp: [Relacja]Radziecki czołg T-26 z Modelika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Podjąłem wyzwanie - tak z nic nie robienia, prócz wpatrywania się na zdjęcie gąski od T-26... Z tego co wydziobałem ostatnio spróbowałem mniej więcej przybliżyć się do tego co widniało na zdjęciach oryginału.



A tutaj moje nocne natchnienie; nieco statyczne, ale przy tym jakże majestatycznie wyglądające z rozpostartymi skrzydłami ;-)



--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024