FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 28Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
25-01-08 11:38  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zgrabnie Ci to wyszło. Oglądanie Twojej relacji skłoniło mnie do zakupu tego modelu. Trzymam kciuki za dalszą budowę!

--

 
25-01-08 13:24  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Cóż tu można mądrego powiedzieć jest piknie panocku :-)))

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
25-01-08 16:23  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Mariusz ! A po co tam rysunki montarzowe skoro TY to zrobisz i pokażesz nam w realu jak to wszystko ma wyglądać . Robota świetna , przeglądam tą relację szczególnie uważnie gdyż sam się zabiorę za niego ale na razie muszę skończyć pracę zleconą .Tak trzymaj a my wszyscy będziemy podziwiać Twoją pracę!


Pozdrawiam !



Jańcio .

 
25-01-08 17:26  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Poprostu fantastycznie Ci to wychodzi:) Szczerze podziwiam:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
25-01-08 19:09  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki wielkie !
No,właśnie ja tak traktuję swoje relacje - jako przetarcie szlaku innym,którzy zrobią to lepiej - przy niewielkiej mojej pomocy ;-)
Powoli i nieubłaganie zbliża się moment "zamknięcia" kabiny załogi i skoku w postepie prac przy modelu ( czytaj - będzie już widać kawałek gotowego kadłuba ;P ).
No,bo w zasadzie mam już gotowe wszystkie elementy wnętrza kabiny załogi , którą uważam za osobny model ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-03-08 22:52  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ech...
Na razie nic nie wyszło z tych obietnic "zamknięcia" kabiny , choć uczciwie powiem,że wszystko na to gotowe ;-) !
A nie wyszło,bo nie wiedzieć "dlaczemu" ;-) zabrałem się za sklejenie ogonka.
Wstyd się przyznać , ale jest to dopiero mój pierwszy ogonek z oddzielnymi powierzchniami sterowymi... ;-(
Zatem do rzeczy:
Ogólny wniosek ze sklejania: "Haliński" to to nie jest...
Ładne rysunki montażowe , ale nie za bardzo wyjaśniają najbardziej "zakręcone" momenty.
Z mojego nieco nerwowego doświadczenia powiem: z góry zrezygnujcie z wklejania drutów w stery wysokości i kierunku ( no , chyba,że jesteście zdolni przemyśleć sobie wcześniej wszelkie niuanse przestrzenne ).Po ich sklejeniu wystarczy nawiercić otworki i wkleić krótkie odcinki drutu...Takie moje zdanie.
Jak powiedziałem , skleiłem wszystkie zasadnicze elementy ogonka ( no, może bez płozy-ale to nastąpi na etapie stawiania modelu "na nogi").


Najtrudniejszym moim zdaniem elementem usterzenia jest ster kierunku:

W instrukcji jest ogólny rysunek nie wyjaśniający jednak,że najważniejszy element ( w wersji z oddzielnymi sterami ofkors...) należy zmyślnie powycinać,aby po połączeniu z elementem(nazwijmy go ) zawiasowym wyszło nam coś takiego jak wyżej.
Może przesadzam , ale mniej doświadczeni modelarze jak ja mogą w tym miejscu "polec" ;-)
Mnie jakoś się udało...
To tyle na gorąco , następne fotki jak połączę tą sieczkę w całość ;-)
Już teraz wiem,że będzie ( oj będzie) sporo przymierzania i przycinania.
Ale może jakoś to wyjdzie.
A jak już skończę ogonek, to już naprawdę zajmę się kabinką!

Acha!
Jakbyście mieli jakieś pytania, to walcie śmiało!

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (04-04-08 14:11)

 
08-04-08 22:39  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Minęło kilka dni i udało się posklejać to wszystko do "kupy".


Tak jak mówiłem było trochę przycinania,pasowania , ale były to ułamki milimetrów.
Na fotkach, w powiększeniu widać wszyskie "babole" , a przede wszystkim niedostatki retuszu...
Ale mam nadzieję , że na koniec wszystko "ujdzie w tłumie" ;-)
Uprzedzę pytania: całość błyszczy się tak mocno dlatego,że jest polakierowane bezbarwnym lakierem nitro.Zrobiłem tak dla lekkiego wygładzenia elementów i zabezpieczenia przed zabrudzeniem lub starciem druku - wszak będę to jeszcze brał w łapska ze sto razy ;-).

Z ostatniej chwili:
Okleiłem poszyciem segment kabiny załogi.Jest ono zaprojektowane łącznie z fragmentem oszklenia.Daje to znaczne utrudnienie w klejeniu i bardzo dużo wymaga od sklejacza. Jak dojdę do siebie po tym oklejaniu i polikwiduję liczne,kolejne "babole" - będą fotki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-05-08 18:00  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,cóż...
Minęły kolejne tygodnie,dotychczasowa relacja nie wzbudza gwałtownych reakcji ;-) , zatem jadę dalej.
Ochłonąwszy po oklejeniu segmentu kabiny poszyciem,wyrównawszy większość "baboli" wstawiam fotki :


i dwa zbliżenia:


Widoczne liczne niedostatki retuszu,krzywe malowanie i takie tam inne...
Z góry proszę o wybaczenie ;-)

Nadal zachęcam do zadawania pytań.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-05-08 22:32  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Zaglądam tu i podziwiam. Mimo tych "niedostatków" jak to nazywasz wygląda ekstra!
Pozdrawiam

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
05-05-08 07:07  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z bu
Thunder909 

 

Jak widac model cholernie trudny ,ale radzisz sobie po mistrzowsku. Moze mniej doswiadczeni skleja najpierw ten ogon. Jak nie "wyjdzie" to odpada kupa roboty z kabina ;-)
Mam tego karaska na kupce i jakos ciagle odkladam na dol. Zdjecia sobie archiwuje ,kiedys sie moze przydadza. Bedzie gdzie podgladac.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 28Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024