FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 28Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-11-07 10:45  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Strasznie powściągliwy jesteś w opisywaniu swoich poczynań jak i w materiale fotograficznym :). Ja proszę o więcej !! Więcej opisów (uwag) i fotek gdyż to wszystko przede mną.

--
KM Taurus

 
25-11-07 00:30  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Takie cudenka i nie dadza poogladac. Ja tez prosze o wiecej :)

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
26-11-07 11:30  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Będą,będą! ;-)
Jak wspomniałem muszę dopieścić kilka szczegółów, by się nie zbłaźnić przed Wami Koledzy! Poza tym takie cudeńka tu pokazują , że wręcz inaczej nie wypada...;-)
Poza tym już w temacie wątku zawarłem ostrzeżenie o powolności relacji...
Ale poważnie - sklejanie uzależnione jest od wolnego czasu na którego nadmiar dawno nie cierpiałem...;-)
Następną sesję sklejania/fotografii planuję w najbliższy piątek ; fotki w relacji w najbliższy weekend.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-12-07 19:12  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Weekend zbliża się do końca , zatem czas najwyższy na obiecane fotki.
Jak wspomniałem skleiłem segment z kabiną pilota - wszystkie mieszczące się w nim "klamoty" już na miejscu ( nareszcie! ;-) ).:

Jak widać - doszły jeszcze pasy pilota ( w zasadzie standard z wycinanki - klamry malowane na srebrno...).Trochę je powyginałem, starając się nadać im w miarę naturalny "zwis" i "nonszalanckie" ułożenie ;-)

Tutaj jeszcze bardziej "niewymuszone" ułożenie pasów...

Na koniec segment pilota od spodu:

I tutaj jedna ze wspomnianych "dobrych rad" : dobrze widoczne są okienka obserwacyjne w poszyciu kadłuba ; wewnątrz styka się z nimi pudełeczko przyklejane do spodniej powierzchni podłogi kabiny pilota. Przez górny otwór tego pudełeczka wchodzi do niego drążek sterowy ( wydaje wi się , że najlepszym klejem do jego wklejenia jest CA ).Wspomniane pudełeczko ma także odwzorowane w/w okienka na swojej dolnej ściance ; moja rada - wyciąć w całości tą ściankę z okienkami! Dlaczego? Zgranie okienek bez przesunięcia wymaga znakomitych umiejętności - w moim przypadku trochę ich zabrakło i musiałem się nieco napocić i pomagać sobie "twardymi męskimi słowami" próbując wyciąć wspomnianą ściankę jak już miałem założone poszycie segmentu...
Wręgi segmentu, a zwłaszcza tylną , polecam zawczasu nasączyć klejem CA ; wszyscy widzą chyba dlaczego... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-12-07 11:07  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Mariuszumoże to i wolna relacja, ale za to jaka jakość. Jak go skończysz to chyba się aż wybiorę na konkurs, w którym będzie można go zobaczyć na żywo. Sam model już widziałem sklejony, ale nie aż tak dobrze jak to się zapowiada u ciebie.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
03-12-07 11:46  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki,dzięki !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-01-08 22:47  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejny "update" ;-) :
Sklejam sobie powolutku i skleiłem takie coś:

Jest to radiostacja ...
Jak widać duże powiększenie obnaża niedoskonałości ; ale kiszka...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-01-08 22:53  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mariusz, weź się...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-01-08 10:51  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...aaale "weź się" na "tak",czy na "nie"...?
...chyba na "nie"... ;-)
?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-01-08 10:50  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witam ponownie!
Dzisiaj zdjęcia podstawy km-u strzelca.
Nie ukrywam,część dość trudna, zwłaszcza, że rysunki montażowe raczej "perspektywiczne" ; brakowało mi rysunku montażowego w skali 1:1, dokładnego pokazania mocowania pasów ( na rysunkach w instrukcji mamy raczej "wizję artystyczną"...)
Przydałoby się zaznaczenie średnicy sklejanych rurek.
No ale w końcu udało się ( chyba ? ).

Jak zwykle czekam na opinie ;-)

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (04-04-08 14:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 28Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024