FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-06-09 22:05  [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam gorąco wszystkich modelarzy i nie tylko... :mil:

Strasznie wolno sklejam i długo odpoczywam.
Ale dość już tego dobrego :-)
Czas na moją drugą relację.



Do modelu dokupiłem wszystko co tylko się dało. Na zdjęciach nie ma szkieletu. Odbieram go w poniedziałek.



Mam to szczęście że posiadam oba warianty modelu. Wydanie na kredzie i offsecie. Opłacało się wcześniej zarezerwować model. :wink:
Wydawca zastosował dużą ilość nowinek o których pisał w zapowiedzi a które faktycznie są bardzo ciekawe. Moją uwagę przyciągnęło kilka drobiazgów o których dokładniej będę pisać w relacji. To co warte jest uwagi na tym etapie to:
1. Fenomenalna moim zdaniem jakość wydruku offsetowego
2. Zastosowanie innego rodzaju papieru kredowego niż dotychczas stosowane u wydawców.
3. Model wydrukowano na cieńszym i bardziej miękkim kartonie. Początkowo obawiałem się tego ale po bliższym zapoznaniu się z konstrukcją modelu i samym kartonem użycie go okazało się całkowicie uzasadnione i wręcz konieczne.

Na chwile obecną mam tylko jedną uwagę.
Opis budowy jest dość skromny, to typowe dla opracowań Łukasza i modeli przeznaczonych dla doświadczonych modelarzy. Uzupełnienie opisu stanowi 45 rysunków złożeniowych. Model jest bardzo skomplikowany w wariancie "full wypas" i radzę 3 razy pomyśleć zanim coś się sklei.
Tak jak w poprzedniej relacji tak i tym razem przygotowałem sobie dokładną dokumentację dotyczącą tego tematu. Gdyby ktoś miał jakieś pytania to można śmiało pisać. Ja w miarę możliwości będę umieszczać pomocne fotki w trakcie budowy.





















Offset jest tak atrakcyjny że na chwile obecną nie wiem jeszcze który model trafi do sklejania. Dobrze że nie mam jeszcze wręg. Model zacznę od sklejania silnika, to da mi czas na zastanowienie się który wariant będzie sklejany.

Sorki że zaczynam relację od fotek wycinanki ale pomyślałem że taki mały wstęp na temat nowej wycinanki na rynku będzie trafiony.
Jutro obiecuję umieścić pierwsze fotki z prac.

Pozdrawiam
Schiller

NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa



Post zmieniony (11-06-09 22:05)

 
12-06-09 03:13  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Mirek 



 - 2

Jako pasjonat lotnictwa japonskiego przyklejam sie do ekranu i bede bacznie sledzil Twoje postepy.
Jak tylko skoncze Ki-61 Hien, biore sie za to cudenko. Mam tylko nadzieje ze podolam....

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
13-06-09 20:36  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Jak tam prace nad modelem?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
14-06-09 22:11  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No i zeszło mi dłużej niż zakładałem...
Ale to wszystko wina Qn-ia !!
Zobaczyłem jego relację z klejenia Buffalo i ten silnik który w niej zrobił...
Od tej chwili już nic nie było takie samo... ;-)
Wypracowanie koncepcji wykonania silnika i jego dodatków przy tym 18 cylindrowcu to masakra. Ale coś już mi świta i mam nawet testowy cylinderek.
W zasadzie ograniczyłem się do zapożyczenia rozwiązań od takich autorytetów jak Sicore i Qn. Nawiasem mówiąc trudno wymyśleć coś więcej niż to co Oni pokazali...


Oto drobnica wszystkie części potrzebne do wykonania cylindrów 144 szt.



+ 36 które sobie dorobiłem. W silniku Homare 21 pokrywy zaworów były wypukłe i wyglądały właśnie tak. Ponieważ podniosłem wysokość cylindrów o 0,21mm postanowiłem wpuścić cylindry w "blok" na taką właśnie głębokość. Ale to opiszę dokładniej w następnej odsłonie.




A tak wygląda pierwszy testowy cylinder, pomalowany na czarno. Cylinder podobnie jak blok wykonany jest ze skanu. Sam cylinder w standardzie skleja się dobrze i wszystko doskonale do siebie pasuje.









Tutaj po naniesieniu drugiej warstwy farby ( srebrnej ) mam zamiar powycierać pędzelkiem częściowo to srebro żeby imitować zużycie. Nie mam jednak pojęcia czy zostawić cylindry czarne czy srebrne....







Jak macie jakieś uwagi chłopaki to piszcie. Teraz jeszcze wszystko mogę zmienić.

--

NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa



Post zmieniony (14-06-09 22:12)

 
15-06-09 00:04  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Tomasz Ś   

Wielkie dzięki za prezentację zeszytu . Od początku śledzę twoją relacje , jestem zainteresowany zakupem tego modelu . Cylinder ładnie wygląda .Jaki powinien mieć kolor nie wiem .Ja korzystam z kontrastu czarny i srebrne krawędzie na to suchym pędzlem kilka odcieni różnych metalizerów i rozcieńczonych filmów (rdzawy itp) tak aby nie wyglądał sterylnie .

Pozdrawiam Tomasz Ś

--
TOMASZ Ś
wiek 35 lata
LUBLIN

 
05-08-09 01:07  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

O matko, ledwo znalazłem tą swoją relację...

Pewnie zawiodę tych którzy myślą że mam już połowę modelu za sobą, ale postanowiłem pokazać kilka fotek.
Chłopaki jadą z Shidenem widziałem ostro to może przyda się Wam dokumentacja do silniczka. ;-)



Tutaj suszą się fajki świec na druciku o średnicy 0,1mm









Jest już gotowe wyposażenie umieszczone na reduktorze.





A oto blok silnika i sam reduktor.







Tutaj mamy osłonę przewodów elektrycznych znajdującą się na reduktorze.



Co zaś tyczy się samego modelu to pasowania są idealne. Wszystko świetnie do siebie pasuje. Kartonik profiluje się milutko. Nie napotkałem rozwarstwień lub innych mankamentów na tym polu. Dwie uwagi. Jeśli będziecie wyoblać kolektor to koniecznie podczas wycinania części 93 musicie to uwzględnić i zamiast kantu wyjść lekkim łukiem.
I drugi drobiazg - o ile planujecie zrobić osłonę przewodów i gniazda tak jak ja to musicie użyć znacznie grubszego drutu. W wycinance szablon pełnił tylko funkcję informacyjną i był za cienki by umieścić na nim dwa rzędy gniazd.

Pozdrawiam
Schiller

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
05-08-09 10:42  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Sledzę z uwaga Twoja relację, zakupiłem ten model w dwóch wersjach ale musi poczekać w długiej kolejce. Zyczę wytrwałości.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
16-08-09 22:06  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam,
Jorzik - no tego to mi nie brakuje, zwłaszcza gdy widzi się pierwsze efekty poskładanej w całość drobnicy.
Znowu coś skleiłem przy silniku, dlatego wstawiam kilka fotek. Teraz wygląda to tak:









Do walorki zgodnie z Waszymi poradami użyłem techniki suchego pędzla, którą przybliżył mi mój przyjaciel podając tego linka. Dziękuję AVOT, masz u mnie piwko... :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=3D4HHssfkWI&hl=pl

Mam nadzieję że efekt walorki się podoba. I jeszcze jedno pytanko, zastanawiam się nad wykonaniem tą samą techniką waloryzacji pokryw zaworów. Czy myślicie że to dobry pomysł?

Prace przy silniku oceniam na jakieś 35-40%

Pozdrowionka...

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
17-08-09 13:07  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Mirek 



 - 2

Swietnie sie to prezentuje ale jedna ogromna prosba - lepsze oswietlenie zeby mozna bylo lepiej docenic ogrom pracy ktory wkladasz w ten silnik.

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
17-08-09 13:46  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden Model Hobby
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Schiller, pozwoliłem sobie na małą chwileczkę ściągnąć te zdjęcie do Photoshopa. Teraz widać znacznie więcej :-)



Pozdr

--



Post zmieniony (17-08-09 13:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024