FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 28Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-09-07 21:16  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

NicZtego dałeś się złapać na prowokujący wpis Passer Montanus jak jakiś małolat na forum z Onetu. Mówiąc krótko dałeś się złapać jak stary wróbel (:)) na plewy. A Tobie Passer Montanus gratuluję udanego wpisu (yes, yes, yes).
Tobie Mariuszu gratuluję tych zbiorniczków, gdyby nie te igły to byłoby real photo - super to wyszło. Pozdrawiam.

--



Post zmieniony (05-09-07 21:37)

 
06-09-07 11:39  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

To ja po wszystkim :-) czyli po walce z butlami itd. przypomnę Ci Mariusz, że czeka u mnie dla Ciebie jeden egzemplarz Karasia :) nowy, śliczny itd. Mam nadzieję, że przyjmiesz go z radością i będzie pomocny w dalszych pracach :).

P.S. Przekazanie towaru ;-) Sjesta lub poczta jak nie dotrę.
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
09-09-07 22:19  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Mariusz,
Przyznam szczerze, że oglądałem ten model juz wiele razy wyciągając go z półki. I miałem rzecz jasna ochotę go zbudować. Może wreszcie zachęcony Twoją energią zdecyduję się na ten piękny modelik. Ale najpierw z przyjemnością obejrzę jak powstaje w Twoim warsztaciku....i nacieszę oko :)

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
25-09-07 12:24  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Butle tlenowe tymczasem czekają na nową farbę ( stara zmieniła sie w "serek" ;-( ) , a w międzyczasie powstaje centropłat:


Nie wiem z czyjej winy ( podejrzewam swoją ) musiałem nieco poprzycinać tu i ówdzie , by całość się spasowała.
Ale jak widać ostatecznie wyszło nieźle ( chyba ? ).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-10-07 17:21  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Minął ponad miesiąc od ostatniego wpisu zatem czas najwyższy na raport z jakże powolnych postępów w budowie.
Poniżej prawie kompletna ;-) kabina pilota:

Postanowiłem trochę popastwić się nad poduszkami siedziska pilota i nawigatora ; poniżej małe zbliżenie:

Uprzedzając pytania: na podklejoną tekturką oryginalną część z wycinanki nakleiłem nie żałując kleju trzy warstwy chusteczki higienicznej, lekko przyklepałem paluchem, a następnie przy użyciu poprzecznie przyciętej igły lekarskiej nr 12 wytłoczyłem guziczki. Zagniecenia "skóry" przy guziczkach wykonałem tępym nożykiem-nagniatając promieniście.Po wyschnięciu obciąłem nadmiar chusteczki, oszlifowałem brzegi i pomalowałem na ciemnobrązowo. Następnie przetarcie suchym pędzlem jasnobrązowym ( słabo widać więc-)następnie ciemnożółtym.
Tutaj centropłat z klamotami:

Wiem,wiem - jeszcze pasy - te się właśnie produkują...

No i na koniec wracamy do dwóch butli z tlenem...


Mówcie co chcecie , ale jak dla mnie to są wciąż za duże...
Ale już nie zamierzam tego zmieniać...
Po pomalowaniu ich na biało, pomalowałem je następnie na jasnoniebiesko i przetarłem suchym pędzlem aluminium - że niby trochę odrapane...;-)
Pokrętła zaworów - aluminium. Paski mocujące- wyciąłem ze starych butli.
No i widać od razu , że przyjdzie zamaskować conieco przy półce na której leżą butle...

No , nie wiem ,czy się będzie podobać , ale trudno...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-10-07 18:02  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Mi się bardzo podoba. Ekstra są te wszystkie szczególiki.

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
28-10-07 18:07  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fotel wygląda na prawdę wygodnie;]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-10-07 09:45  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Bardzo mi się Mariuszu twoja robota podoba. Robisz to powoli ale jakże bardzo starannie.
Naprawdę warto czekać na kolejne odsłony. Za patent z fotelem bardzo dziękuje :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
29-10-07 10:44  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki za miłe słowa!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-11-07 22:38  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mija prawie kolejny miesiąc...
Tymczasem dłubię przy kabinie pilota ; ba! wczoraj wykonałem segment kadłuba właśnie z nią... Muszę się trochę po tym przeżyciu pozbierać , zatem dziś jedna fotka:

Jest to kaem pilota wraz z pojemnikiem amunicyjnym.
Chciałem tutaj troszkę poeksperymentować ; element km-u-zamek ma ładnie wydrukowane delikatne detale...Jak więc wykonać taką rzecz nie niszcząc tego rysunku , ale malując gotowy karabin ( lufa zwijana na igle lekarskiej - wyciąłem kilka podłużnych otworów w osłonie lufy, ale tylko w przedniej, ledwo widocznej z zewnątrz końcówce...). Cały karabin także będzie właściwie zupełnie niewidoczny , ale jak wspomniałem chodzi o eksperyment...
Zrobiłem tak: lufa malowana w całości, zamek - tylko elementy bez wspomnianego delikatnego rysunku - na czarno. Całość przetarta "gun metal" suchym pędzlem.
Po wklejeniu na miejsce ( pojemnik amunicyjny zmieścił się na swoim miejscu idealnie! ) i tak niewiele z tej misternej roboty widać...
Przy oklejaniu poszyciem segmentu z kabiną pilota namęczyłem się znacząco , a i efekty pokaże jak trochę wyprostuję kilka "zonk'ów" . Na razie nie chcę się kompromitować...
Wraz z fotkami wspomnianego segmentu będzie parę dobrych rad dla chętnych do sklejenia tego modelu ;-).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 28Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024