FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
16-02-07 20:59  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Robert przyda się na pewno na koniec relacji lista blędów które ujawniasz.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
16-02-07 21:53  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki za wyrazy uznania.
Na pewno na sam koniec zrobię listę wszystkich błędów jakie udało mi sie wychwicić, być może przyda się komuś, w budowie tego modelu. Jest ich sporo, jednak że nie sa to błędy, które powodowały by niesklejalność tego modelu. Trzeba uwzględnić jednak fakt, że osoby, które siedzą dosyć głęboko w temacie kolejnictwa wychwycą je i zauważą niemal od razu.
Osobiście polecam ten model, chociazby z tego powodu, że Ty2 jest parowozem nisłychanie zasłużonym w histori kolejnictwa i dlatego powinien on być w kolekcji modelarza, który ma "korbę" związana z tym tematem. Da się go z kleić ale trzeba mieć oczy szeroko otwarte.
Pozdrawiam.
Robert Borowski




Post zmieniony (16-02-07 21:54)

 
16-02-07 22:03  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Słusznie prawisz.Oniegdaj to podstawa trakcji na PKP.Kon roboczy do wszystkiego.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
05-03-07 19:45  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam po dłuższej przerwie.
Jak to się mówi "pomału ale do przodu" Wbrew sprzeciwu mojej dziewczyny jak i reszty rodziny, zabrałem się za brudzenie mojej lokomotywki. Olejowe pastele dały radę mimo iż po raz pierwszy miałem okazję sprawdzić ich działanie. Zamierzony efekt, chyba udało mi się osiągnąć.
<>
Przeglądając zdjęcia parowozów, zwróciłem uwagę, że pierwsza oś, ta przy cylindrze ma najbardziej zabrudzone koła. Postanowiłem więc przenieść to na swój model. Pozostałe koła są coraz "czystsze"
<>
<>
Dwója doczekała sie wreszcie zderzaków:
<>
Na chwilę obecną zajmuję się wykonywaniem rur piasecznicy. Wydawca nie podał grubości druta więc robię na oko. Wydaje mnie się jednak, że sa one za cieńkie. Zreszta popatrzcie sami:
<>
Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

 
05-03-07 19:54  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Model przepiekny - ale nie przesadzaj z brudzeniem :) - bo dół będzie starszy od góry :)
Będę obserwował dalej z ciekawością twoją relacje

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
07-03-07 14:21  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Bez obaw. Kocioł też będzie lekko pobrudzony ale będę sie starał zachować jego błyszczącą powłoką.

 
22-04-07 18:08  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam po dłuugiej przerwie. Mam nadzieję, że nie zwątpiliście w dalszy ciąg prac nad moim modelem. Przez ten czas udało mnie się zrobić:
-układ napędowy z prawej strony
-lampy
-dokończyć układ hamulcowy
-dokończyć prawy cylinder oraz wiele innych elementów takich jak np. stopnie, poręcze i uchwyty. Niektóre z nich czeka jeszcze malowanie.
Oto fotki:



 
23-04-07 20:25  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękny model i eleganckie wykonanie. Bardzo mi się podobają pobrudzone koła. Nie za bardzo lubie usmarowane modele, ale ten coś bardzo fajnego i przyciągającego uwagę w sobie ma :-)
Przyznam, że ta relacja nastraja mnie jakoś bardzo pozytywnie do kupna tegoż modelu :-) . Noo... ale najpierw musze skończyć to co zacząłem - czyli wagony EKD...

--
Yasiu
4446759

 
25-04-07 19:08  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Dzięki za słowa uznania. Już na wstępie tej relacji założyłem, że model będzie, jak to się mówi w języku kolejarzy "zapyziały". Model ma odwzorowywać ostatnie lata służby tych parowozów na kolejach polskich. Przeglądając wiele zdjęć zauważyłem, że pod koniec lat 80, parowozy te nie grzeszyły czystością. Jak już całkowicie ukończę lokomotywę wtedy ostatecznie zostanie ona okopcona, przyrdzewiała i ubrudzona smarami.
Wczoraj i dzisiaj korzystając z chwili wolnego czasu, mój model stał się bogatszy o lewy pomost i turbogenerator. Turbinkę będę musiał trochę poprawić aby bardziej, niż to jest w wycinance wyglądała realistycznie. Prysnąłem również kocioł czarnym matem ale chyba trochę przesadziłem i trzeba będzie go psiknąć raz jeszcze farbą pół matową.

 
25-04-07 23:28  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z jakim tendrem jest ten model. 30D42 czy 30D43?

--
Yasiu
4446759

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024