FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-09-08 12:27  [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Jak w temacie. TIRPITZ, TKW i Fokker Dr.I

Pozdrawiam,
wojtek

--

Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)


Post zmieniony (24-09-08 12:30)

 
24-09-08 14:52  Odp: [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No proszę, znowu wydatek... 8 dyszek nie moje :))
Wottek- dzięki za dobre wieści!!
Pozdrawiam.

--

 
24-09-08 19:47  Odp: [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Lubię niemieckie pancerniki i temat mnie zainteresował.
Widzę, że okładka ta sama co na modelu z lat 90-tych.
Szkoda, że na stronie GPM takie małe zdjęcia. Gdyby ktoś z kolegów nabył to poproszę o dokładną recenzję i opis.
Na zbliżeniu śródokręcia widać białe pola między szczeblami drabiny. To jest naklejone czy jest tak wydrukowane ?
Na modelu nie widać swastyki na pokładzie. Mam nadzieję, że jest to część opcjonalna i jest wybór. Malowanie z kwietnia 1944 - znak między łańcuchami na dziobie - mniejszy od Bismarckowego.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
24-09-08 21:35  Odp: [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

No właśnie, czy Tirpitz to nowość, czy wznowienie?

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
24-09-08 21:38  Odp: [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

na GPM napisali, że wznowienie.
Zdjecia modelu na stronie wygladają jak surówka - jakies marne kolory i brak walorki takiej typowej dla GPM. Czyli pewnie troche przerobione wznowienie.
Cóż, ja poczekam, aż bedzie w 1/250, najlepiej z czyms w parce. Bedzie mi pasowal do Hippera ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
24-09-08 22:42  Odp: [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
ropuch straszliw   

a ja to się cieszę z Fokkera w malowaniu nieRichtoffenowym
Wielkie piwo dla autora i wydawcy

 
24-09-08 22:50  Odp: [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zawsze chciałem zmontować Tirpitza tylko ta skala. Gdzie ja to postawię?

--
w budowie: HIEI

 
24-09-08 23:41  Odp: [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie martw się Arto- też mam problemy lokalowe w mojej stoczni, ale i tak zakupię
!!!
Pozdrawiam.

--

 
25-09-08 07:13  Odp: [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
siedem   

Widzę, że jak jest 1:250 czy 1:300 to narzekają, 1:200 też narzekają :) Ja na swoje modele robie specjalne pułki bo nigdzie się nie mieszczą:) Ale skala 1:200 jest dla mnie święta:) Co do Tirpitza do oglądałem go w Porąbce, sporo drobnych detali, ładne kolory, słowem GPM. Znajdą się pieniążki, na pewno kupie.

--

--
Pozdrawiam Marcin

Post zmieniony (25-09-08 15:05)

 
02-10-08 06:57  Odp: [Nowość] Tirpitz z GPM, TKW i FOKKER Dr.I z Orlika
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Podstawowa wersja modelu Tirpitza jest uproszczona i dlatego przeznaczona dla modelarzy mniej doświadczonych by jak pisze Wydawca "mniejszym nakładem pracy zbudować efektowny model".

Jednak niektóre elementy zamieszczono w dwóch wersjach: uproszczone i maksymalnie zdetalizowane, przeznaczone dla modelarzy zaawansowanych. Są to min. artyleria przeciwlotnicza (w tym o ile pamiętam działa 105 mm i kaliber mniejszy), aparaty torpedowe, reflektory, samoloty Arado. Wrażenie szczególne robi właśnie detalizacja opcjonalna działek p-lot: coś podobnego widziałem ostatnio chyba w Oaklandzie. Reflektory zewnętrznie są tak zdetalizowane, jak to wykonał waloryzując Robert przy swoim modelu Bismarcka.

Pokład nie posiada swastyki. Burty sa w 2 wersjach: podział tradycyjny, oraz wersja trudniejsza: podział przez linie kamuflażu.
Instrukcja opisowa tylko w języku polskim, bardzo zredukowana. Rysunki montażowe aksonometryczne, jakby nieco małe.

W modelu widać chyba odwrót od ostatniej tendencji do maksymalnego rozbudowywania opracowań ewoluujących w grube księgi z wieloma tysiącami części jako opcja podstawowa. Dzięki temu na pewno da on szansę sklejenia dla większej ilości modelarzy.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024