FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-01-07 16:54  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Masz ładne tabliczki z orzełkami, zadajesz sobie sporo pracy model malując. Ale jednoczesnie psujesz jego wygląd naklejeniem tabliczek z parowozownią. W oryginale jest to zawsze malowane na budce. Zatem najlepszym byłoby zamówienie kalkomanii z tymi napisami. Ostatecznie można by się pokusić o rozwarstwienie kartonu z tym nadrukiem i natłuszczenie go, żeby czerń pod literami była głębsza.
W sprawie kalkomanii szukaj firmy Kuchmodel.

 
09-01-07 17:01  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Iskra 

 

Jeżeli chciałbyś zrobić napisy samodzielnie, to tu jest dyskusja o tym, jak to zrobić, może znaljdziesz jakieś ciekawe pomysły

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

PS. No i oczywiście gratuluję modelu, pięknie się zapowiada

 
09-01-07 17:41  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Myślałem, że jak pociągnę ten napis lakierem, to automatycznie czerń będzie bardziej głęboka. Niestety zawiodłem się. Teraz wiem, że mogłem sprawdzić na kawałku papieru w jaki sposób lakier reaguje na kolor z wycinanki. Ogólnie to wychodzę z założenia, że jeżeli mnie się coś nie podoba, to tym bardziej inna osoba odniesie się do tego w sposób krytyczny. Mnie się to nie podoba i chyba zamaluję ten napis starając się jednocześnie o kalkomanię. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

 
17-01-07 12:55  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam po tygodniowej przerwie.
Niestety moja cyfrówka zdefektowała i nie miałem możliwości wykonywania zdjęć. Pracuję obecnie nad cylindrami mojej "dwójki". dodałem kilka detali, których autor opracowania nie uwzględnił. Obecnie mam całkowicie skończony jeden blok cylindra. Mam nadzieję, że uda mi się ukończyć dzisiaj drugi i położyć pierwszą warstwę farby. Oto fotki elementów, nad którymi pracowałem przez kilka ostatnich dni:


Pozdrawiam.

 
21-01-07 15:23  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Pracuję obecnie nad ostoją. Poskładałem kilka głównych elementów ramy i przyłożyłem kocioł aby zobaczyć jak wstępnie zgrywa się jedno z drugim. Ostoja skleja się bez większych problemów z tym, że podpórki kotła nie za bardzo łączą się z kotłem. Jednakże, nie stanowi to większego problemu. Jak na razie wszystko pasuje do siebie.








Post zmieniony (21-01-07 15:25)

 
22-01-07 15:56  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kemok   

Witaj!!!
Jestem pod wrażeniem twojego modelu!!!
Sam zajmuje sie modelarstwem kolejowym. Jeżeli byś mógł udostępnić mi plany Ty2. Mam ochotę go zrobić bo na takim jeździł mój ojciec: Ty2- 1381 w lokomotywowni Szczecinek. Teraz parowóz robi za kocioł grzewczy dla lokomotywowni.
Z góry dziękuje .
Pozdrawiam

 
22-01-07 16:14  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Niestety, wycinanka jest już strasznie pokiereszowana i raczej nie da się już nic zrobić.
A przy okazji, czy posiada ktoś z kolegów model Ty45? Jeżeli tak to mam ogromną prośbę o zeskanowanie i przesłanie wręg na tendrze. Ty2 jest dość ubogi pod tym względem, natomiast Ty45 ma tych elementów więcej i łatwiej jest skleić bryłę ścian przedniej i tylnej tendra.

 
22-01-07 18:41  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Poszło na maila
Pozdrawiam

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
26-01-07 15:06  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Na wstępie, chciałbym podziękować koledze Maverick33, za udostępnienie mi skanów wręg . Otrzymałem z Draf model wycinane leserowo śruby i nakrętki. Niestety trochę za mało ich zamówiłem. Praktycznie cała prawa strona pozostała do "ośrubowania". Mimo to przyklejenie śrub, pozwoli mi na wykonanie elementów, wewnątrz ostoi.


 
27-01-07 18:27  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kemok   

mam pytanko: ten model wyglada jak składany z jakiejs gotowej wycinanki a nie jak rysowany i wycinany samodzielnie. Jak jest na prawdę???

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024