FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 
05-11-07 10:22  Odp: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Chciałbym, załączyć kilka fotek z tego co udało mnie się zrobic przez ostatnich parę dni:

Zrobiłem taka skrzynkę, przy budce maszynisty, nie było jej w oryginalnej wycinance ale zdecydowałem się ja dorobić, na innych fotkach będzie to bardziej widoczne.

Dorobiłem w końcu rury piasecznic, po obydwu stronach lokomotywy.

Dodałem również zawór, nie wiem do czego on służy ale będzie się łączył z inżektorem


Dodałem również zgarniacze, nie ma ich w wycinance. Wzór zapożyczyłem od Pt47, Ty2 wygląda od razu ciekawiej.
I tradycyjnie widok ogólny.

Jednocześnie pracuję nad inżektorem oraz nad elementami wykończenia budki maszynisty.
No i czeka mnie jeszcze kilka poprawek malarskich przy kotle, ponieważ nie chcąco pomazałem kocioł czarnym matem i drażni mnie jego wygląd.
Pozdrawiam

 
17-11-07 16:38  Odp: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Załączam fotki kolejnych kilku elementów, które są doklejone w moim modelu. Niektóre z nich czeka jeszcze malowanie oraz waloryzacja.
Wstępnie przymierzony inżektor, żeby w pełni odzwierciedlał oryginalną część parowozu muszę jeszcze wykonać kilka elementów i dokleić je do niego.

I już przyklejony.

I widok z boku.

I z ukosa, dodam jeszcze, że wkleiłem pod spó kilka elementów, które nie za bardzo widać, bo zasłoniły je zbiorniki z powietrzem.

I na koniec widok z drugiej strony, dokleiłem zawory różnorakie, rurę która się otwierało i zamykało zawory odmulaczy, które znajdują się pod kotłem i jeszcze kilka elemencików.

 
19-11-07 11:53  Odp: [Relacja] Ty2 Angraf
hubertus   

Cześć! Model wygląda extra! Czy zdradzisz w jaki sposób zrobiłeś ten świetny efekt sadzy na dymnicy i wiatrownicach?

Pozdrawiam

 
19-11-07 17:46  Odp: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Przyznam się szczerze, że po raz pierwszy waloryzowałem model i sam niejako musiałem eksperymentować. Najpierw przeczesałem kilka for modelarskich, póżniej porobiłem całą masę zdjęć czynnej lokomotywie.
Dymnica, oprócz drzwi dymnicy , od samego początku była malowana czarnym matem, Revela (matt 8), pozostały kocioł pół matem astera jak i revela(satin 85).
Farbę nanosiłem aerografem. Ogólnie to wiele razy kładłem kolor na model, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.
Wiatrownice, które były wcześniej psiknięte pół matem, z dużej odległości zacząłem pokrywać mgiełką czarnego matu, kocioł od góry również poleciałem kolorem matowym, ponieważ sadza i dym , który wydobywa się z komina osadza się najbardziej na górnej części kotła.
I wreszcie na samym końcu psiknąłem to wszystko farbą półmatową i efekt jaki jest, widać doskonale na zdjęciach. Przy okazji załączam kilka fotek z tego co udało mi się zrobić od wczoraj.

Jak dobrze pójdzie, to jeszcze dziś to wszystko wstępnie pomaluję.
PZDR.

 
20-11-07 09:47  Odp: [Relacja] Ty2 Angraf
hubertus   

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie posiadam aerografu... :(
PS. Jeśli miałbyś ochotę pogadać na gg, to napisz: 5758745. Ja też mieszkam we Wrocku, więc i jakiś wypad na Złocisty Napój i pogawędkę jest możliwy, tym bardziej, że jest przynajmniej jeden wspólny temat do rozmów ;) Pozdrawiam - Hubert

 
30-12-08 23:15  Odp: [Relacja] Ty2 Angraf
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robisz nastepny parowóz, a ten jeszcze nie skończony. Gdzie jakaś galeria całego sklejonego parowozu ? Już rok minął i nic.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
31-12-08 00:03  Odp: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

He, he, a to mnie teraz zaskoczyłeś. Myślałem, że już wszyscy o niej zapomnieli na tym forum, natomiast na innym forum zostałem wywołany, ni jako do tablicy, że robiłem model Ty2 bez żadnych udziwnień. Żałuję, że nie sklejałem go po Tobie. Tyle mogę powiedzieć. A może kiedyś Ty42??? :) Nie wiem czy by mi się chciało, ale....
I tak podsumowując, czekam z niecierpliwością na kolejny model w Twoim wykonaniu, absolutne ekstremum i mistrzostwo
A wracając do Ty2, model jest skończony, stoi sobie od roku i cierpliwie czeka na swoją kolej, może to poświadczyć choćby kolega uboottd, który widział już go nie raz i nie dwa. Ostatnio nawet porównywaliśmy go z Pt47 :)
Ale do sedna. Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie, że czas najwyższy zamknąć ten wątek jakoś sensownie i wpadłem na taki pomysł. "Uroczyste" zamknięcie relacji nastąpi razem z Pt47. Będę robił dwie podstawki pod model na raz. Acha i jeszcze jedno, kalkomanię będę zamawiał do obydwu modeli równolegle.
Pozdrawiam

 
31-12-08 17:49  Odp: [Relacja] Ty2 Angraf
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A tak, byłem i podziwiałem ;) To mówiłem ja, kolega uboottd ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024