FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-01-07 18:33  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nigdzie nie napisałem, że ten model jest mojego autorstwa.
http://paper-hobby.com/shopp/product_info.php?products_id=1063&osCsid=76876c4ce95f9860d1ed6fdc5fb21efc

 
27-01-07 18:46  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kemok   

Ok! ja nie mam pretensji tylko chcialem sie upewnic:-)
Ja zajmuje sie robieniem modeli od podstaw. niestety zdobycie planów czasem graniczy z cubem.
Pozdrawiam

 
27-01-07 19:20  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
kemok   

A moze orientujesz sie gdzie mozna znaleźć plany Ty2???

 
29-01-07 17:15  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Większość prac jak do tej pory jest skoncentrowana na ostoi. Prawie mam ukończone zawieszenie mojego modelu.



 
12-02-07 21:26  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam po dłuższej przerwie.
Budowa mojego modelu idzie powoli ale cały czas do przodu. Rama parowozu jest już częściowo pomalowana. Pozostały jeszcze do przyklejenia nakrętki cięte laserem, które już czekają na swoja kolej. Pomalowałem ostoję czarnym półmatem ale docelowo, rama będzie koloru matowego. Dziś po raz pierwszy mój Ty2 stanął na własnych...kołach.
<>

 
15-02-07 21:05  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Jako, że koła już są mocno osadzone na ostoi, przyszła pora na montaż układu hamulcowego. Pozostało mi jeszcze przykleić imitację wystającej śruby na te cienkie druciki.
Pomysł zaczerpnąłem z relacji kolegi nowaka.
Oto efekt:
<>

--

 
16-02-07 19:30  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Dzisiaj ciąg dalszy montażu hamulców. Zostały pomalowane i przyklejone do ramy.
I tutaj jedna UWAGA!!!
Dla osób, które będą w przyszłości robiły ten model. W prawdziwym parowozie rozstaw kół jest taki sam, natomiast w modelu już tak nie jest. Widać to doskonale po zamontowaniu hamulców.
Oto fotki:
<>
<>

w między czasie przygotowane już są następne elementy do malowania i montażu.
<>

 
16-02-07 20:23  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Roztaw osi w modelu parowozu :1650:25=66 mm,tender 1800:25=72 mm. tender zdązysz jeszcze skorygowac jakby co,a na koła parowozu dojdą wiązary,troszke zaslonią ewidentnego babola projektowego. Poza tym tender ma za mało żeber,uważaj żeby się boki nie zapadły.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
16-02-07 20:41  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szkielet tendra mam juz naklejony na tekturę ale jeszcze nie posklejałem tego wszystkiego razem do kupy. Dzięki za radę, napewno zeskanuję kilka wręg i dodam do całości. Jeszcze jedna rada.
Główne zbiorniki powietrza są żle wykonane, jeśli ktoś będzie wycinał części z których jest wykonany walec tych zbiorników, niech doda jakieś 2mm więcej poza linię cięcia, szkoda, że nikt o tym wcześniej nie wspomniał w relacjach, ponieważ wręgi tych zbiorników sa za duże, a raczej, to chyba walec jest za mały.
Z błędów takich rażących, dodał bym jeszcze budkę maszynisty. Osobom, robiącym Ty2 proponuję zeskanować przednią ścianę budki maszynisty i odpowiednio zmiejszyć wycięcie na kocioł. Ja pomiejszyłem o 1,5 na prawa i lewą stronę. czyli łącznie 3 mm.
Pozdrawiam

 
16-02-07 20:43  Re: [Relacja] Ty2 Angraf
butterfly222   

Robert fajnie wychodzi ci ten model parowozu, sądzę że kiedys też go zacznę. Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024