FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-03-06 20:06  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wacek - jaki sens miałoby publikowanie planów drukiem i dodawanie ich jednoczesnie na CD? Albo wyłącznie an CD? Pomyśl sobie!!!

Ja nie widzę tu żadnego sensu. Bo równie dobrze każdy z autorów kreślących plany ma przecież możliwość umieszczenia ich za darmochę do ściągnięcia z netu nawet na stronie konradusa.

Zastanów się, dlaczego nie robi się tego na szeroką skalę?

Między innymi dlatego, że wykreślenie nowych, solidnych planów, to dość żmudna robota zajmująca niemało czasu. Tak więc kreślarz musi mieć albo bzika na punkcie okrętów, by to robić za darmo, dla idei, być niebywale zamiłowanym w danej jednostce, by wykonać plany i dać je za darmo w necie, czy na CD - bo to jakby to samo. Ile kosztuje dziś bowiem skopiowanie CD dla kolegi?

Każdy chce mieć zapłacone za swoją pracę. Także za wykonanie planów modelarskich. To jest to, co się nazywa powszechnie motywacją.

Owszem, każdy może iść sobie zrobić ksero z planów. Pewnie, czemu nie? Zeskanować też można. Ale przyznacie, że więcej z tym zachodu niż kopiowanie CD?

Nie wiem, jak tam inni autorzy planów czy projektanci modeli kartonowych. Ja jestem przeciw planom na CD.

Jeśli chodzi o skalę 1:300, to trzymam osobiście kciuki za sukces zarówno "Bismarcka" z MM jak i "Repulse" z Fantom Model. Mam po prostu nadzieję, że dzięi tym dwu modelom powróci swoista moda na skalę 1:300, co do której przyjęło się, że modele są słabej jakości itp. Tymczasem obydwa wymienione modele temu jawnie zaprzeczają.
"Bismarck" z MM przy znakomitej według mnie jakości opracowania i cenie 22 zł ma szansę - jak się to mówi - trafić pod strzechy.

--
MacGregor

 
28-03-06 21:24  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

> A dla mnie tylko jedna skala jest sluszna - 1:200. :-p

Jedyna słuszna skala to 1:1 ;->

--
Sebastian GG: 8445811

 
28-03-06 21:41  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
Wacek   

MacGregor: nie myślałem o niczym innym jak o wydaniu na CD dokładnie tego samego co na wkladce. To co jest drukowane na pewno ma jakąś postać cyfrową. A swoją wypowiedzią dotykasz zupełnie innego problemu. Na niebieskim już kilka razy pojawiał się link do strony na której nawet Profile Morskie były w pdf.
Ja swoim pytaniem abstrachowałem od tego. Nie jestem specem od tych spraw, ale Gremir jakoś funkcjonuje więc kwestie zabezpieczeń można rozwiązać. Ja absolutnie nie myślałem o oddaniu planów za frico (czyli za cenę paru CD, bo następne powtsaną bez udziału autora/dystrybutora). Kwestie zabezpieczeń jakoś da się zrobic (obejść też i będzie to chyba trudniejsze niż kserowanie i wysłanie do kolegi).
A zapotrzebiwanie moje bierze się z problemów związanych właśnie z uciążliwościami związanymi ze skanowaniem: odpada jedno przetworzenie informacji (błąd skanera) a przede wszystkim z problemu: to co na planach jest idealnie poziome i pionowe na skanach najcześciej nie jest i jeżeli trzeba stworzyć kopię lustrzną to to bardzo utrudnia pracę.
Dopisek: a pytanie o plany wypłynęło z braku odpowiedzi na pytanie o przyszłość skali 1:300.
Ja po prostu lubię ciężkie okręty a mam mało czasu na sklejanie (zresztą prowadząc tą dyskusję i tak mam wyrzuty, że marnyję czas)
--



Post zmieniony (28-03-06 21:46)

 
28-03-06 21:53  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
modelmaniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Modele się będą sprzedawać wyśmienicie jeżeli - cena będzie umiarkowana, stopień trudności nie będzie tak niebotyczny i wzrośnie gwałtownie liczba modelarzy kartonowych a właściwie to ludzi upatrujących w tzw pracy organicznej z młodzieżą -sposób na zmianę jej zainteresowań i wzorców zagospodarowania czasu wolnego / pifko, imprezy, komputerek do zabawy i jeszcze parę innych rzeczy/ . Od lat, staram sie z tym przebić do a/ nauczycieli , b/ wydawców, c/ organów które powinny być zainteresowane w sprawie . I co ? i NIC tzw. "**** blada"

--
mm

 
29-03-06 09:02  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
Jer-ry 

 

W MM skala 1:300 była taką skalą o oczko wyżej od niszczycieli w 1:200.
Po prostu, ktoś, kto zrobił już Pioruna czy Garlanda w 1:200 i zapragnął czegoś więcej robił wtedy Vittorio Venetto w 1:300. I to, że to była inna skala po prostu nie przeszkadzało.
Pancenik w 1:300 wymaga trochę więcej wytrwałości, trochę wiecej dokładności, trochę więcej czasu, itp niż wspomniany juz Piorun pana Jakucia. Oczko czy dwa wyżej w modelarskim wtajemniczeniu...

Natomiast między niszczycielem w 1:200 a pancernikiem w 1:200 jest przepaść.
Przepaść wymaganego doświadczenia i "odwagi" modelarskiej,
ceny, czasu potrzebnego na zbudowanie modelu i wymiarów.

powiedział jer-ry
który klei pancerniki w 1:300
bo mu tyle staje miejsca w mieszkaniu
:)

 
29-03-06 09:35  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
jacko1971   

Po przeprowadzce do większego mieszkania TEŻ NIE MA MIEJSCA na duże okręty (1:200), a posiadam ich dość dużo, trzymam je tylko ze względów kolekcjonerskich, zabawa w skanowanie i wydruk w skali 1:300 mija się z celem ( koszty odpowiedniego papieru i tuszu ). Mimo że stać mnie na drogie modele 1:200 od hala czy GPM pewnie nigdy ich nie skleję BO NIE MAM ICH GDZIE EKSPONOWAĆ !
Jestem za reaktywacją skali 1:300 ze względu na zajmowane miejsce i pracochłonność (bo jak ktoś napisał, zmieszczą się w standardowym segmencie i można wykonać je mniejszym nakladem pracy i czasu...)
Bardzo dobrym przykładem jest Bismarck, bardo dobrze opracowany i TANI ! Obecnie czekam na model Repulse - TEN KUPIĘ !!!
Muszę kończyc bo szef patrzy mi przez ramię ... ( krzywo)
Pozdrawiam.

 
29-03-06 09:50  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Sens wydawania modeli w skali 1:300 możemy tylko poprzeć kupując je. Nie ma inego sposobu, bo co wydawcy po tym że dostanie prośby i zapewnienia że ta skala jest najlepsza, skoro i tak ludzie nie będą kupować tych opracowań?

Nie ma co gadać że i tak się nie kupi nic w tej skali, bo nic to nie wnosi do dyskusji. Wszystkie zalety i wady tej skali na pewno zostały wzięte pod uwagę przez projektanta i wyszło na to że jednak jest więcej zalet niż wad - inaczej by nie projektował w tej skali :)

Nam - modelarzom zostaje tylko kupowanie i sklejanie tych modeli - nie ma lepszej motywacji dla wydawcy czy projektanta jak widok sklejonych modeli na konkursach, bądź w relacjach na forum.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
29-03-06 10:37  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

1:300 - idealna skala !

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-03-06 16:09  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

I Ty Saburo ... !!! ;)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
29-03-06 19:43  Re: [do Wydawców] Skala 1:300
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No tak, ale dziwnie wyglądają obok siebie niszczyciel w skali 1:200 (nawet 65cm) i pancernik w 1:300 (85cm). Więc ja jestem za tym, że jedne wydawnictow wydaje wszystko w 1:200 (są chętni) a inne wszystko w 1:300 (również są chętni). Niszowy rynek zaspokojony a wydawcy nie wchodzą sobie w paradę, no i przy okazji zarabiają. Tylko czy w dobie dublowania, podkradania tematów i walki wszystkimi metodami ktoś się skusi na takie rozwiązanie?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024