FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-10-04 23:24  Małe okęty PMW 1945-1989
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiem, że tytuł brzmi intrygująco i pewnie każdy oczekuje, że przeczyta informacje o nowych opracowaniach modeli polskich okrętów z okresu zapomnianego już dziś, czyli okrętów Ludowej Marynarki Wojennej. A mieliśmy ich sporo, różnorodnego przeznaczenia (i pochodzenia!), większych i mniejszych, z których poza kilkoma klasycznymi - rzekłbym "dydaktycznymi" - przykładami opublikowanymi w "MM" w latach '60 i '70 i '80 minionego wieku. Niektóre są bardzo atrakcyjnymi kąskami jeśliwziąść pod uwagę ich konstrukcję, wyposażenie, czy intrygujące sylwetki. Modele takich okrętów mogłyby być czymś, od czego początkujący modelarze okrętowcy mogliby zaczynać swoje przygody z modelarstwem kartonowym, zanim rzucą się na "Saratogi", czy inne "Prince Of Walesy"...

Trałowce typu "Żubr", "Krogulec" czy ex-amerykański "Delfin", albo ścigacze i patrolowce typu "Obłuże", czy też nasze okręty desantowe...

Mój wątek to niejako sonda - ponieważ pewien autor modeli jest gotów opracować kilka z takich jednostek - chcielibyśmy i on i ja przekonać się, czy skala 1:100 czy skala 1:200 byłaby najodpowiedniejsza. Za skalą 1:100 przemawia to, że modele mogłyby być o wiele lepiej dopracowane w detalu, jednak w skali 1:200 pasowałyby do kolekcji polskich okrętów z II wojny i nie tylko. Niewielkie ścigacze czy trałowce w skali 1:200 to też wdzięczne obiekty i pozwalają na kolekcjonowanie większei ilości na niewielkiej przestrzeni...

Jaka jest więc opinia forum?

MacGregor

 
16-10-04 23:56  Re: Małe okęty PMW 1945-1989
MariuszB   

Ja uważam, że takie okręty powinny byc wydawane w skali 1:100 gdyż w 1:200 byłyby małe, a w 1:100 można odwzorować więcej detali.

 
17-10-04 00:10  Re: Małe okęty PMW 1945-1989
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ze względu na postępującą demencyję starczą jestem za 1:100 ale z opcją wykonania modelu mniej / bardziej szczegółowego (jakieś dodatkowe opcjonalne elementy). Więcej prostszych - ale nie prymitywnych modeli - to coś na co czekam z utęsknieniem. Należę do osbników którzy jak coś robią dłużej niż kilka dni a czasami godzin (niekoniecznie wyrażonych liczbą całkowitą większą od jedności) czują się tym niezmiernie znudzeni co jest powodem rozpoczynania coraz to nowego modelu. Jestem ZA.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
17-10-04 00:16  Re: Małe okęty PMW 1945-1989
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No jestem za i jak najbardziej od dawna oczekuję na opracowanie modeli naszej floty PRL. Należało by tu dodac nowe opracowania naszych powojennych niszczycieli. A dla małych steczków myslę że skala 1:100. Zresztą i 1:200 to też niezły pomysł. No tak "osiołkowi w żłoby dano, w jeden owies w drugi siano..... :):):)

PozdrawiamKojak

 
17-10-04 00:21  Re: Małe okęty PMW 1945-1989
Kolniak 

 - 3

Jestem za 1:200. Ale i za 1:100 się nie obrażę.

 
17-10-04 00:34  Re: Małe okęty PMW 1945-1989
Hook6   

 

1:100 to mój głos.
Lubię wszystko co duże (wyjątek - kobiety). Dziś wróciłem z Oleśnicy i po raz kolejny niezmiennie na konkursach pośród większych i mniejszych okrętów 1:200 moją uwagę zwraca "Generał Haller". Właśnie ze wzgledu na to, że to duży model małego okrętu. Takich modeli brakuje. Ścigacze, kutry, trałowce - może op typu "M"? Moja kieszeń chętnie pomyśli nad takimi zakupami.

 
17-10-04 00:53  Re: Małe okęty PMW 1945-1989
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

1:200

...

 
17-10-04 07:56  Re: Małe okęty PMW 1945-1989
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Coś mi się wydaje że modele będą w 1:100, bo zawsze w niej były wydawane, nawet w MM, który skalę dobierał do formatu. Było tego troche wydane w opracowaniu p. K. Wolbka. Jakośc i szczegółowość były takie sobie, ale te modele były i tylko czekać jak znowy nastąpi "erupcja wulkanu" i modele powojennej PMW ( czy jak ją tak sługusy Moskwy nazywali ) będą sie ukazywać.

 
17-10-04 08:41  Re: Małe okęty PMW 1945-1989
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

1:100

 
17-10-04 09:21  Re: Małe okęty PMW 1945-1989
jama 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tylko skala 1/200
Pozdrawiam

jama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024