FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
17-05-09 12:05  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Kojak, przypatrz się zdjęciom modelu Scharnhorsta Petera Sagera z okładki 20 MO.
Dużo wyjasniają, nie tylko w tej sprawie. Model ten zdobył kilka "setek" za wykonanie i zgodność historyczną, co swiadczy o wszystkim. Jakby co, to mam jeszcze kilka innych i moge Ci podesłać.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
17-05-09 17:55  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Jeszcze raz dziekuję za okazaną pomoc - nadbudówkę radaru przerobiłem na kwadratową. Syjek mam te zdjęcia w dość dobrej rozdzielczości, ale nie wszystkie szczegóły tego modelu zgadzają się z obecnymi opracowaniami czy chociażby ze zdjęciami. Ale są to przeważnie drobnostki.

--
PozdrawiamKojak

 
18-07-09 14:20  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Kojak - co słychać w stoczni??

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
28-01-10 12:35  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Zakupiłem coś takiego. Na pierwszy rzut oka robi to na mnie bardzo dobre wrażenie. Reszta posiadanych materiałów nie daje mi tylu informacji ile znajdę w tym opracowaniu.
Z jednej strony chętnie pomogę gdyby była taka potrzeba, a z drugiej ciekaw jestem opinii o tej publikacji.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
28-01-10 13:14  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie wiem, czy ktokolwiek z Was zetknął się z unikalnym albumem prywatnych zdjęć wykonanych przez marynarzy slużących na Scharnhorście:

"Battleship Scharnhorst: The Crew Photo Album" Randalla S. Shokera

Tak opisują ten album:

"This book contains over 150 photographs from three of the Scharnhorst's crewmember's photo albums and is a must have for every serious student of naval history. More than 70 of these fantastic photos were taken by crew members themselves and have never been published before! There are over 60 official Kriegsmarine photos that were given to crew members to start their albums, including the sinking of the British aircraft carrier Glorious and photos from the famous Channel dash. In addition, several pages reproduce a set of model builder plans for the Scharnhorst and her sister Gneisenau. These plans were sold to model builders in Germany in 1941.
More than a book of photos, the book gives a detailed account of the Scharnhorst's long cruise with her sister ship Gneisenau in the spring of 1940, including the battle with the Halifax convoys. Also is the story of the battle of North Cape, and the fateful decisions by the German High command that let to her sinking and the death of almost two thousand men.
The heart of the book are the photos from the Alfred Herman Rieger collection, the Max Henschler collection, and a stunning album of unknown ownership. Their photos show combat, the Scharnhorst fighting ice and heavy seas, an interesting series from Hitler's visit, as well as life on board. Many of the boys had some real talent as demonstrated by the artistic nature of their photos. While not part of the Technical Reference series, author Randall Shoker did add technical details in the captions describing the ships equipment in many of the photos. Model builders and historians alike will find the details in the photos and captions informative.
A compelling look at the struggle of the North Atlantic as seen through the camera lenses of the men who were there. If you are a student of the Kriegsmarine or the battle of the Atlantic, you must own this book. Book is in large format and is 128 pages long printed on heavy archival paper. "

Może tutaj można znaleźć/zweryfikować informacje o okręcie?

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (28-01-10 13:15)

 
27-02-10 06:59  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Mam czasu ile mam i postępy w budowie są jakie są. Kolejna porcja zdjęć;

Powstało trochę drobiazgów i brakujących elementów:
Wyrzutnie torpedowe, dźwigi wodnosamolotów (jeszcze bez ustawienia ramienia i naciągu lin,) dodatkowo 2 lampy na dźwigi:


Sprzęt ratunkowy: tratwy i łodzie.

Bonus: suszące się wiosła:





Barierki, podesty pod artylerię p-lot, przełazy nad falochronem, wywietrzniki przy barbetach:


Bębny linowe, dalmierze katapulta:


Na koniec artyleria p-lot małego kalbru, działka 20mm, 4x20mm i 2x37mm, działka 20mm jeszcze bez magazynków i bez koszy na łuski


Wszystkie przedstawione tu elementy wzbogacone są o dodatkowe elementy w stosunku do wydanego modelu.
Z wyposażenia brakuje mi jeszcze tylko wodnosamolotu Arado. Pozostają prace montażowe elementów na modelu, relingi i to co tygryski nie koniecznie lubią najbardziej czyli olinowanie.
Pozdrawiam - prace wyposażeniowe w toku.

--
PozdrawiamKojak

 
27-02-10 07:47  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Kojak jak zwykle bijesz wszystkich na głowę i widzę że już jesteś przy samiutkim końcu.Model na prawdę wymaga nie lada wysiłku...ja się zastanawiam na dalszą pracą nad nim.Powodzenia

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
27-02-10 09:11  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Premiera Wschowa, a potem Wrocław ? ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
27-02-10 13:32  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Rajkub - pewnie tak. Ale czy Wrocław to nie wiem, ostatecznie temat spotkania jest inny. Przyjedzie, więc Polska flota :)

--
PozdrawiamKojak

 
27-02-10 18:05  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rewelka! A ja już myślałem, że się poddałeś. Na szczęście myliłem się.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024