FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
29-03-09 08:58  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Jak powstanie coś nowego znów wrzucę kilka zdjęć, być może już w nowym wątku czyli cz.3 bo ta trochę się rozrosła.
Pozdrawiam wszystkich
Kojak

--
PozdrawiamKojak

 
29-03-09 10:52  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Śledzę prace na bieżąco bo sam robię ten sam,na razie efektów nie widać bo jestem daleko za murzynami...ale kibicuje no i podziwiam kunszt:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
29-03-09 11:21  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kojak
>Jak powstanie coś nowego znów wrzucę kilka zdjęć, być może już w nowym wątku czyli cz.3
> bo ta trochę się rozrosła.

Nie dziel relacji na części. Przecież jest stronicowanie.

P.S.: Uporządkowałem trochę Twoje wątki. Nie miałeś oznakowanych w ogóle galerii.

--

 
29-03-09 12:21  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Ok Szefie - będę ciągnął ją dalej (napisałem tak z przyzwyczajenia)
Dziękuję za zrobienie porządków.

--
PozdrawiamKojak

 
29-03-09 12:24  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

[relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska cz.3
[relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska cz.2
[relacja] Najlepszy model na zimową porę USS Alaska cz.1

nie poprawiaj tego, tak ma być - w tych wątkach nie ma galerii, to relacje częściowe



--

 
29-03-09 19:19  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Ale wtopa, ufff - obiecuję poprawę.

--
PozdrawiamKojak

 
13-04-09 21:59  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Mam pytanie,jak widzę to armaty wszystkich praktycznie kalibrów masz metalowe jakiej firmy są???

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
18-04-09 05:42  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Konradoo - lufy zakupiłem w GPM-ie

--
PozdrawiamKojak

 
18-04-09 06:08  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Prace wciąż posuwają się do przodu, chociaż zbyt powoli. Tempo jest słabe ale co zrobić ważne, że wciąż do przodu.
Na początek zrobiłem zapas relingów do wykonanych juz nadbudówek. Na pokładch zmierzyłem rozstaw słupków, przeniosłem to na papier milimetrowy, jako szablon. Następnie na szablonie został wykonany reling, metodą lutowania. Po zlutowaniu relingu, został on umieszczony w "uchwytach" z plasteliny na desce i pomalowany areografem.
Tak przygotowane relingi, przy pomocy suwmiarki (głębokościomierza) przycinam do odpowiedniej długości (w skali 1:200 jest to najczęściej 6 mm) zostawiając co 2-3 słupek trochę dłuższy. Pod dłuższe słupki wiertareczką i wiertłem fi4, wykonuję otwory i wciskam w nie słupki relingu, pozostałe są klejone na styk do pokładu, przy okazji wyznaczają one głębokość osadzenia dłuższych słupków. Tyle teorii teraz zdjęcia:


Dalej pracowałem przy wieży dowodzenia, druciki, druciki i jeszcze raz druciki. Wieża praktycznie skończona, zostało dokleić pomosty, które czekaja na swoja kolej w pudełeczku. Osadziłem rejki pod pomostem na wieży oraz przymieżyłem maszt.




Doszedłem do mijsca w budowie Scharnhorsta gdy trzeba się zabrać za umieszczanie wykonanych elementów na gotowym kadłubie. Sterta pudełek i pudełeczek z gotowymi częściami rośnie, a część prac wymaga przymocowania elementów do pokładu. Żeby nie pogubić się w nawale zalewających mnie gotowych części przystapiłem do montażu "powierzchniowego":


Na pierwszym zdjęciu z nadbudówki śródokrecia na razie zdjęty jest reling, aby go nie uszkodzić podczas montażu drobnych elementów wyposażenia. Jest on wyprofilowany wcześniej (zdjęcia wyżej) i zostanie wklejony w przygotowane otwory po zakończeniu montażu komina i schodni nadbudówki głównej.

CDN......

--
PozdrawiamKojak

 
18-04-09 18:34  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Tobie to ja nie dorównam ale ta relacja to jak instrukcja obsługi dla mnie,a nie było problemu z numeracją szkieletu nadbudówki??U mnie się to pojawiło a dwa że podłużnica jest minimalnie za krótka....to nie stanowi problemu ale zawsze to małe niedociągnięcie.Apropos luf wyglądają zgrabnie też je zastosuje;)

--

"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"



Post zmieniony (18-04-09 18:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024