FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
01-03-10 11:57  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Wspaniale... bardzo mnie cieszy iż relacja jest w toku. Twoja relacja jest dla mnie natchnieniem by się zmierzyć z tym modelem. Powstrzymuje mnie tylko to by zakończyć rozgrzebane modele.

Konradoo nie ustawaj. Wszystko co piękne rodzi się w bólu.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
08-03-10 22:13  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Spychacz: jak to mówią: "gwardia umiera ale się nie poddaje", więc walczę dalej.
Kolejne zdjęcia z frontu robót - koniec już blisko. Na początek jakieś rozgrzebane Arado - czyli oczy dalekiego zasięgu pancernika, pod pokładem siedzą ludzie więc jakś wentylacja im by się przydała. Osprzęt ratrunkowy - czyli tratwy.



Olinowanie czas zacząć, na olinowanie ruchome poszła żyłka 0.08 mm pomalowana na beż, olinowanie stałe nitka 0,1 mm pomalowana na szaro i żyła 0.1 mm.





I na koniec bonusik: "gwardia" przy pracy: czyli "ja" we własnej osobie



--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (08-03-10 22:24)

 
08-03-10 22:37  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Po kilku dniach intesywnych robót i niezliczonych roboczogodzin nadszedł praktycznie czas ukończenia modelu w 99%. Ten pozostały procent to będą poprawki retud\szerskie wszelkich zauważonych braków itd. W każdym bądź razie dziś Scharnhorst wypłynął z pilnie strzeżonych lochów na światło dzienne gdzie zostanie poddany weryfikacji. Poniżej ostatnie zdjęcia z "tajnej" stoczni w podziemiach:









To już jest koniec.

Po dokonaniu niezbednych poprawek i usunięciu zauważonych braków, obfotografuję model i zaproszę Szanownych forumowiczów do ogladania galerii. Ale to bedzie pewnie w nastepnym tygodniu.
Na trym kończę i pozdrawiam wszystkich: "Niech klej bedzie z Wami"

--
PozdrawiamKojak

 
08-03-10 23:04  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
krzych31 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gratulacje.
Piękny okręt, piękny i misterny model a olinowanie i drutologia = szok.
Więcej z siebie nie wyduszę ........

--

Gdy otworzyły się drzwi do percepcji umysłu, każda rzecz ujawniła się taką, jaką jest naprawdę.

Post zmieniony (08-03-10 23:05)

 
09-03-10 01:07  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Rewelka ! Rzeczywiście drutologia powoduje opad szczeny. Obym mógł zobaczyć model na jakimś konkursie. Gratulacje!!!

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-03-10 08:01  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kolejny piękny model do kolekcji. Świetne wykonanie. Plątanina olinowania robi wrażenie. Cieszę się, że zdecydowałeś się na cieńsze liny. Wyglądają rewelacyjnie. Mam nadzieję, żę będę mógł go obejrzeć na żywo we Wrocławiu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
09-03-10 08:19  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Model wygląda naprawdę wspaniale. Olinowanie i wykonanie modelu robi piorunujące wrażenie.

Mam nadzieję, że załapię się w sobotę we Wschowie na oficjalne wcielenie do służby :-).

Pozdrawiam Pirania

 
09-03-10 08:43  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Gratuluję - piękny model.
Pozdrawiam

--

 
09-03-10 09:24  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Uffff - zawstydzacie mnie.
Bardzo dziekuję za ciepłe słowa i pochwały.
QŃ - tu nie o to chodzi że się zdecydowałem ale to kwestia posiadanyc materiałów, czy też dostepności do nich. Niestety do 'gumonitki" nie jestem przekonany bo mam z nią złe doświadczenia - po jakimś czasie obłazi ona z farby i źle to wygląda.Teraz poeksperymentowałem z żyłką wędkarską i cieniutka nitką jedwabną produkowaną w Czechach. Niestety wybór kolorów jes żaden, to znaczy kady kolor pod warunkiem że bedie to kolor biały. :) Musiałem ja malować przez co zrobiła sie trochę sztywniejsza. Ale jak to mówią próba nie strzelba i trzeba eksperymentować.
Model już w ta sobotę jedzie do Wschowy na MP Naviga. A czy pojedzie do Wrocławia to się dopiero zobaczy. Myśl przewodnia wystawy we Wrocławiu jest inna niż niemiecka flota. A nie bardzo mi się uśmiecha tasczyć 1,5 m gablotę na drugie piętro. Na pewno do Wrocławia przywiozę coś z Polskiej floty.

--
PozdrawiamKojak

 
09-03-10 09:38  Odp: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst - cz.2
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Gratuluję wykonania nie czekając na galerię końcową:) z przyjemnością go sobie oblukam w Wschowie!;)

Pozdrawiam
szyszkownik

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024