FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
11-03-11 16:15  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ice w relacji jest opis jak wyciskane są nity i na czym, pisałem o tym w dniu 10-02-07 11:29. Pianka którą używam do wypełniania jest dla mnie jedną z najlepszych i nie zapada się bo nie jest to pierwsze zastosowanie tej pianki. Wcześniej używałem jej do wykonywania modeli części samochodowych które służyły do robienia form laminatowych w tuningu motoryzacyjnym.
Tomek łańcuszek relingu jest zrobiony z drucika 0,01 mm. Dwie nitki takiego drutu są skręcane ze sobą a następnie delikatnie rozklepywane co w tej skali wygląda zadowalająco. Należy pamiętać że drut nie może być skręcony zbyt ciasno bo nie będzie widać na nim oczek po rozklepaniu.

--

Post zmieniony (11-03-11 16:31)

 
11-03-11 21:50  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wykonując poszycie posiłkuje się Gakkenem z modelem wykonanym w skali 1:100. Jak na dzień dzisiejszy jest to jedyna publikacja z poszyciem Yamato. Są jeszcze inne zdjęcia poszycia burt w lotniskowcach które były przeze mnie rozpatrywane i jest to moim zdaniem najbardziej prawdopodobne rozwiązanie jakie powstało. Może kiedyś ktoś wykona rysunki poszycia Yamato ale nie wiadomo kiedy to będzie.
Tak wygląda okładka w/w Gakkena i jest na niej Yamato w skali 1:100


--

Post zmieniony (12-03-11 10:52)

 
12-03-11 20:53  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Thorn jak będę miał chwile czasu to najpierw zrobię zdjęcia mojego Yamaciaka i wstawię je tu na forum bo już dawno obiecywałem aktualizacje a później pstryknę kilka ujęć Gakkena ale proszę o poradę bo nie wiem czy to nie będzie piractwo?
Ice pianka poliuretanowa jest do kupienia w arkuszach i (być może nazywa się Herex) już utwardzona i wy sezonowana, można też użyć pianki ze starej lodówki i nie ma prawa się zapadać. Nie używałem, nie używam i nie będę używał pianki montażowej w sprayu bo widziałem co potrafi z kadłubem taka pianka zrobić po złym sezonowaniu.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
09-04-11 23:45  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po długiej przerwie wstawiam kilka fotek. Prace nad modelem trwają cały czas. Aktualnie kończę reling na pokładzie głównym a w między czasie wykonuję części na pokładzie. W tym tygodniu mam zamiar pomalować cały reling i ukryć kadłub bod pleksi celem zabezpieczenia go przed kurzem.
_______________________________________
Na zdjęciach pokazany jest pokład dziobowy. Brakuje jeszcze lampki , olinowania i flagi na maszcie dziobowym ale to wykonam gdy już będę naciągał olinowanie główne. Brak jest drabinek wejściowych na nadbudówce dziobowej ale to uzupełnię w „wolnych chwilach” 

________________________________________
Na kolejnej fotce zakończone i umocowane do pokładu wentylatory , zejściówki pod pokład i bębny z linami. Było troszkę zabawy z bębnami ale myślę ze efekt jest wystarczający choć można było je bardziej uszczegółowić.

_______________________________________
Zacząłem prace nad działami głównymi.

I ostatnie zdjęcie pokazuje cały kadłub z detalami które już mam zrobione.

I mam pytanie czy ktoś z Was posiada wiedzę na temat ostatniego uzbrojenia Yamato? Na tym szkicu poniżej zostało pokazane rozmieszczenie działek 25 mm a ukazało się to w 54 nr Gakkena. Nie jest to oryginalny rysunek tylko trochę zmodyfikowany przeze mnie a to dla tego że połowa kadłuba dzielona w osi symetrii była z innym uzbrojeniem.

Proszę Was o rady i opinie za które z góry dziękuję.

--

Post zmieniony (12-11-18 00:44)

 
10-04-11 16:43  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dziękuję za miłe słowa!
TomS jasne jak przygotuję zdjęcia i opis to wstawię opis.
Krzych31 dziękuję za skany na pewno się przydadzą bo część z nich mam ale to nie wyjaśnia mojego pytania o uzbrojenie działek przeciwlotniczych 25 mm.
Tak Panowie to już 5 lat minęło od położenia stępki ale mam nadzieje że do końca relacji nie będziecie musieli czekać kolejnych 5 lat :-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
10-04-11 22:08  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mi nie musi wracać smaczek bo na Yamato mam cały czas tylko brak czasu mam na robienie zdjęć i wstawianie do relacji. A każdy kto się zmierzy z modelem tego pancernika może liczyć na moją pomoc i wsparcie, taki mam sentyment do Yamato.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
10-05-11 01:12  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trochę to trwało ale się udało porobić zdjęcia i już opisuję jak wykonałem bębny z linami.
Wszystkie tarcze bębnów wykonałem z blaszki foto trawionej a ośki zrobione są wykałaczek. Łączenia tarcze z ośkami zalane są cyjanem ale należy pamiętać
aby w miejscu łączenia nie było spoiny pachwinowej ponieważ może to spowodować złe układanie się nitki na bębnie.
Rysunek przedstawia o co mi chodzi.



Po sklejeniu tarcz z ośkami i pomalowaniu do nawijania użyłem cyrkla z śrubą mikrometryczną (chyba tak o się nazywa) a na końcówkach zamocowałem wygięte pod kontem prostym
szpilki którymi łapie bęben.
Wszystko to pokazuje fotka poniżej.



Nici jakie użyłem to dratwa tapicerska beżowa 40 firmy TYTAN.



Za pomocą tego urządzenia ręcznie nawija się nici na bęben które cyjanem mocuję punktowo tylko na początku i końcu po ciasnym i równym nawinięciu nitki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
31-12-11 19:19  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Po długiej przerwie chciał bym uaktualnić i pokazać Wam kilka zdjęć z budowy detali Yamato.
Na warsztat wziąłem uzbrojenie główne gdyż postanowiłem wykonywać części od dziobu do rufy. Przepraszam za kiepską jakość zdjęć ale na dzień dzisiejszy lepsze to niż nic.
Pierwsze zdjęcia to bryły dział sklejone, zaimpregnowane cyjanem i szpachlowane.



Lufy w pełnej okazałości.

Detale do zamontowania na działach.

Gotowe do malowania.

Pomalowane i polakierowane gotowe do zamocowania na pokładzie.



Wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego 2012 Roku. Wielu ciekawych modeli i przede wszystkim zadowolenia z naszego hobby.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
01-01-12 11:34  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po położeniu koloru nakładam Sidoluks i po 12 godz wykonuję wash i po 24 godz. nakładam Paktre matową Cller matt.
Wieże były najprawdopodobniej spawane gdyż na zdjęciach nie widać nigdzie nitów. Tam gdzie je widać wykonałem je również choć w jednym miejscu ich brak bo za późno dokopałem się do konkretnego zdjęcia.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
12-02-12 18:41  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Model który zakupiłeś to historia sama w sobie i radzę Ci odłożyć ten model na półkę. Model wydany w 1999r jest modelem dobrym ale nie najlepszym, występują w nim pewne błędy których w standardzie jest problem z zakamuflowaniem ( za krótkie poszycie burt). Natomiast model wydany w 2004 roku jest najlepszym dotąd modelem tego okrętu. Od czasu wydania tego modelu minęło trochę czasu i ukazało się wiele dokumentacji które powinny być brane pod uwagę przy kolejnym projekcie. Miejmy nadzieje że wydawnictwo kiedyś wyda ten model z poprawioną grafiką.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024