FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
12-02-12 19:57  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Krzysiek wysłałem Ci zdjęcia na priv i wróciły bo masz zapchaną skrzynkę!

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
12-02-12 20:29  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie chciałem pokazywać tych zdjęć bo po pierwsze nie są najlepsze a po drugie nic nie wnoszą do relacji. Ale skoro chcecie więc wstawiam trzy najlepsze zdjęcia.
Wszystko co do tej pory zrobiłem jest na modelu poustawiane czy jest skończone czy nie, części nie są przymocowane do pokładu, niektóre są pomalowane inne dopiero sklejone.
Jeśli macie jakieś pytania to zapraszam, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.


--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
13-02-12 12:13  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Zdjęcia są takiej jakości ponieważ nie dałem rady zrobić lepszych z powodu późnej pory, braku statywu (pożyczyłem) i tego że to nie były zdjęcia robione pod relację.
Krzyśku z workami robiłem wiele prób aby wyglądały jak najbardziej realistycznie ale się nie udało ponieważ nie jestem z nich zadowolony. Worki wypełnione piaskiem inaczej się układają a te wyglądają jak papierowe z cementem.
Wykonałem 20 szt worków z EPOXY PUTTY Tamiya i z tego wybrałem 10 najlepszych z których zrobiłem formę i resztę odlałem z żywicy. to nie karton ale w modelu są też blaszki foto trawione więc trochę żywicy nie zaszkodzi.
Co do malowania nie wypowiadam się gdyż jest to mój pierwszy model malowany i z washem ale uważam że się mylisz Thrawn ponieważ posiadam dość sporą dokumentacje i nie jest to jednoznaczne. Ślady na działach są bardzo mało widoczne ale zdjęcia modelu są wykonane tak że je uwidaczniają i to bardzo.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
15-02-12 22:22  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Z tego co się orientuję to worki były na innych jednostkach ale dowodów na to należało by poszukać na zdjęciach archiwalnych. Wiele jednostek miało obkładane nadbudówki dowodzenia czymś w rodzaju worków ale co do konkretnej jednostki to trzeba szukać.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
07-04-12 00:44  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Jak już wcześniej pisałem Yamto i Musaschi miały kadłuby nitowane a nie spawane. A rozmieszczenie blach na kadłubie jest wzięte z Gakkena i wielu zdjęć na których pokazane jest takie poszycie w jednostkach IJN.
Model Yamato w 1:165 będzie wspaniałym wyzwaniem bo można wiele detali wykonać dokładniej.


W całej relacji wstawiam zdięcia w jednakowy sposób bo inaczej nie potrafię. U mnie wszystko działa prawidłowo.

Tomek jest jeszcze masa detali do wykonania ale pracę trwają bo chęć do budowy jest po obejrzeniu zdjęć Twojego Takao. Pracuje teraz nad działami 127 mm a tam na osłonach jest masa mitów które trzeba wykonać. Postaram się w te święta wstawić kilka fotek pokazujących wygląd tych elementów.

Wszystkim życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych , smacznego jajka i mokrego dyngusa.

--

Post zmieniony (07-04-12 10:57)

 
11-04-12 00:03  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wstawiam kilka fotek jednego z działek 127 mm wykonanego na próbę aby sprawdzić jakość spasowania części i nitów. Na tych zdjęciach nity są słabo widoczne bo wyciśnięte w kalce zlewają się z całością. Po pomalowaniu podkładem mam nadzieję że będzie je lepiej widać ale to jutro jak znajdę chwile wolną.


--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
12-04-12 17:40  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wojtek ja nie Janusz Skulski ale warto spróbować bo może sposób jest dobry tylko tak jak piszesz odpowiednia konsystencja farby albo lepiej szpachli natryskowej i odpowiednie ciśnienie i może wyjdą nity jak marzenie. Nie wiedziałem że jesteś ze Świebodzic, musimy się kiedyś spotkać w większym gronie bo w Wałbrzychu jest już kilku modelarzy kartonowych.

Tomek i tak chyba zrobię bo działek ma być sześć a klejenie 6 brył potem wytłaczanie nitów i oklejanie "blachami " zajmie mi sporo czasu a tak zrobienie formy i odlanie tych elementów max kilka dni. Na działach głównych wykonałem już skrzynki amunicyjne do działek 25 mm właśnie w ten sposób i jestem zadowolony.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
12-04-12 18:13  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A ja myślałem że masz na imię Wojtek, sorki za zmianę Twego imienia. Jak będziesz w pobliżu to daj znać może uda się zorganizować jakieś spotkanie Januszu:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
22-04-12 22:40  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Trochę to trwało ale musiałem poprawić kilka płaskich powierzchni bo brakowało nitów i nie wyglądało to najlepiej ale już poprawiłem i jestem zadowolony z obudowy działka 127 mm.
Teraz zabiorę się za zrobienie formy z silikonu i odlanie części z żywicy.
Poniżej fotki gotowej obudowy wieży gotowej do wsadzenia w formę.

Proszę o konstruktywną krytykę bo można coś jeszcze poprawić tylko co i jak to waszym zdaniem wygląda. Zdjęcia są w dużej rozdzielczości więc wszystko widać dokładnie, ja dopiero na zdjęciach zobaczyłem szpary i w niektórych nitach otworki które będą zalane klejem i zostanie to poprawione.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
23-04-12 14:40  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Thorn pożyjemy zobaczymy jak to wyjdzie, nie będą to pierwsze moje odlewy żywicze bo jak wcześniej pisałem wykonane są również worki i skrzynki amunicyjne do działek 25 mm.
Jasiek ja używam silikonu MM922 z ACC i jestem zadowolony bo forma ma dużą rozciągliwość i można z niej wyjmować bardzo skomplikowane odlewy bez jej uszkodzenia.
Jest wiele silikonów do form ja używałem dopiero 2 i ten z ACC bardziej mi pasuje.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024