FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
13-03-07 10:48  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

97 szlifować muszę poszycie kadłuba ponieważ nadmiar kleju wypłynął z pod blach poszycia.
Asiasmar deski powinny mieć przy tej skali 0, 6 mm ale ja mam pocięte pasy na 1mm. Pasy poszycia deskowanego mam wykonane z tapety samoprzylepnej o kolorze drewna. Zostały pocięte na paski o szerokości 1 mm i długości 30 mm. Deski odklejam z papieru i przyklejam na pokład co czwartą. Paski odrywam z różnych miejsc tak aby nie odwzorować jedne dechy na pokładzie tylko aby było widać odcięte kolory.
Co d KG V to ciężko jest mi powiedzieć skąd masz wziąć dokumentacje. Załóż w dziale okręty nowy watek o dokumentacji do KG V z na pewno Ci pomogą. Ale zanim założysz nowy temat poszukaj w necie zdjęć. Na pewno jest tego dużo.

--

Post zmieniony (12-07-10 16:17)

 
13-03-07 18:51  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Argus nigdy nie kupuje mniejszych niż 2 kg z racji tego, że zajmuje się blacharką, tuningiem i lakiernictwem samochodowym. Zawsze szpachli jest u mnie kilka kilo. Na kadłub poszło niewiele nawet nie 0,5 kg. Najważniejszym w szpachlowaniu kadłuba jest nakładanie szpachli, a dopiero potem szlifowanie. Im lepiej położysz szpachle tym mniej będziesz miał szlifowania.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
13-03-07 19:29  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zamówił mi ja jeden z naszych forumowych kolegów. Jeśli bedziesz zainteresowany to się z nim skontaktuje chyba, że się on odezwie pierwszy tu na forum.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
15-03-07 15:19  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Co do farb to są to farby samochodowe tz. baza na którą potem kładzie się lakier bezbarwny. Farbę na podstawie odpowiedniej próbki dobrałem w mieszalni lakierów samochodowych. Są tam tysiące odcieni i praktycznie można dobrać każdy kolor i odcień do każdego modelu. Farba ta kosztuje 12 zł 100 g. Do tego można dolać rozpuszczalnik i wychodzi 150g. Bardzo dobrze kryje a jeśli kolor jest słabo ryjący to można dokupić odpowiedni podkład, który zabarwi podłoże i po drugim malowaniu kolorem powierzchnia będzie pokryta. Farba ta niestety nie nadaje się do malowania modeli lub części plastikowych. Chyba, że zakupimy odpowiedni podkład. Gdyby, brakło nam odpowiedniego koloru to możemy dorobić następną porcje podając tylko nr i jesteśmy pewni, że kolor biedzie idealnie taki sam.
Prace nad modelem cały czas posowają sie do przodu ale nie bedę pokazywal fotek jak klade kolejną setke desek na pokładzie.:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
04-05-07 19:45  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Prace przy Yamato cały czas trwają. Po Wschowie postaram się zamieścić kilka fotek modelu. Dzięki BeBe za link. Tam dla spragnionych jest kilka fotek poszycia i ukończonego pokładu. Co do kolorów na zdjęciach proszę się nie przyczepiać ponieważ w pomieszczeniu u Misia jest bardzo ciemno a zdjęcia były robione przy lampie błyskowej która jak widać strasznie rozjaśniła kolory. Zniecierpliwionych proszę jeszcze o kilka dni na wstawienie fotek.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
04-05-07 22:05  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie planuje żadnych terminów. Jak zrobię to będzie gotowy. Sam kadłub robię już ponad rok a miałem zaplanowane skończenie kadłuba do 2007 r. ale praca zawodowa i różne takie sprawiły, że jest poślizg i to spory. Więc przestałem planować.
Nic nie mam zrobione oprócz kadłuba. Jestem tego zdania, że model powinno się kleić po kolei. A poza tym pracy i kombinowania przy Yamato jest tyle, że nie zaprzątam sobie głowy innymi detalami. Rozbabrać model to nie problem, ale skończyć to niezła umiejętność a zwłaszcza taki kolos jak pancernik i to waloryzowany. Dlatego tez podziwiam modelarzy którzy porywają się na modele od podstaw albo waloryzują na maxa kartony tak, że aż gały wychodzą( Batonus, Bandy).
Ale powiem Ci Kari, że gdy mam dość Yamato i nie wiem jak cos wykonać do odpoczywam sobie przy innych modelach.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
30-12-07 22:31  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Prace nad modelem są wstrzymane, ale wstawię kilka zdjęć ukazujących model na stan dzisiejszy. W styczniu prace ruszą więc niebawem dalsze foki.



--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
09-03-08 12:02  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Stan modelu na dzień dzisiejszy jest trochę inny niż na ostatnich fotkach. Prace bardzo powoli idą do przodu ale rewelacji nie ma z powodów pracy zawodowej. Będę musiał wstawić kilka fotek to może mnie podbudujecie do dalszej pracy.
Podkreślenie szczelin uzyskałem wcierając czarną pastele w pokład a ona wciskała się między szczeliny. Po wtarciu pasteli delikatnie wilgotną szmatką z tarłem jej nadmiar z desek i ukazała się ich ładna faktura. Po tak wytartym pokładzie należy wzmocnić go lakierem bezbarwnym aby pastela została w szczelinach. Czynność tę najlepiej robić aerografem lub sprayem bo gdy robimy pędzlem to możemy nie odwracalnie pobrudzić pokład na czarno pastelami.
Dziękuje za doping i mam nadzieje, że szybko uzupełnię tę relacje.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
09-03-08 20:05  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Przy wykonaniu blach poszycia posiłkuje się Japońską monografią modelu wykonanego w skali 1:100 więc nie będę tu dyskutował o wyższości Świąt Bożego Narodzenia a Świętami Wielkanocnymi. Innej dokumentacji na ten temat jeszcze nie ma i modele które powstają są w ten sposób wykonywane tak w 1:200 jak i 1:100 a wiem że takowe są budowane
Korsarz jeśli posiadasz taką dokumentacje to ja udostępnij i w ten sposób pomożesz innym.
Typ nitowania i rozłożenia poszycia był konsultowany z projektantami okrętów ze stoczni Gdańskiej.

--

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Post zmieniony (09-03-08 22:33)

 
10-03-08 00:14  Odp: [Relacja] Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Widze, że Cię to interesuje więc wstawiam przekrój kadłuba Yamato. Powinno to wyjaśnić wszystkie Twoje wątpliwości
.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024