FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-02-06 20:46  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
kari   

Korsarz !
Nie patrz na to, patrz na bufet ! :-)
Nie przejmuj się!
Uważam, że jak na 1/400 to kluzy na dziobie wyszły Tobie elegancko (jak i cała reszta).
Kiedyś wiele lat temu Ktoś mi powiedział, że "odległość robi swoje" i miał zupełną rację!
Oglądając gotowy model np. na półce wielu szczegółów się nie dostrzega, a ogólny "look" jest bardzo dobry.
Wydaje mi się, że wielu obserwatorów (nie wszyscy) sądzi, że ogląda relację z budowy okrętu co najmniej w 1/200 i liczą na takie "triki" jak w relacji z budowy DKM Bismarck z AH autorstwa Saburo.
Ale chyba to nie ta skala i nie czas na takie "patenty". Po prostu rób swoje !!!
Pozdrawiam.
-----------------------------------------------------------------------------

 
02-02-06 13:08  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

dzieki za dobre slowa. Poprostu jesli dziob byl zly to chcialem go poprawic. Jest lepszy, choc nie idealny. Ale juz dam spokój, bo dalsze bawienie sie z tym fragmentem przy tej skali to faktycznie by byl przerost formy nad trescia ;) Potem dam zdjecie z jakims "groszem". p.s. tak odnosnie prefiksow- pisanie "DKM Bismarck" ma mniejwiecej taki sens jak pisanie "PMW Błyskawica" ;D

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
02-02-06 22:20  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

skleilem: Faje, "twarz" okretu, i to cos tam z tyłu [podstawa katapulty i chyba hangar]. Proszę o konstruktywne zjechanie mnie.




--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-02-06 13:55  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Alberto14 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

czemu nie malujesz od środka relingó bo białe to trochę nie zapiękny kolor a i chyba drabinka przy kominie trochę nie sposowała ale jestem pełen podziwy wychodzi nieźle oprócz tych bniepomalowanych stron relingów od środka :/

--
AlBeRtO ;D

 
12-02-06 16:54  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

niepomalowany reling jest faktycznie tylko na kominie. Pozostale sa pomalowane. niewiem czemu, jakos tak wyszlo. Późno było, i wogóle... no, wiesz jak to bywa ;) Ale bedzie to pomalowane. Aha, robie wlasnie wieze art gł. Zostaly opracowane jako stałe, ale ja je zrobie tak, aby mialy mozliwosc obrotu. A nawet półobrotu :D

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-02-06 16:58  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Bracki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Korsarz, a jakbyś spróbował nacinać części "od środka" a nie po czarnej linii od zewnątrz?Niezbyt estetycznie to wygląda a potem jest problem z retuszem. Weź pod lampke część, rysujesz sobie z drugiej strony kreskę ołówkiem i po kresce od linijki nacinasz i wyginasz. Problem z głowy ;)

--

 
12-02-06 17:07  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

jesli mowisz o czesciach wyginanych niezadrukowanym do srodka, to jesli juz, to nienalezy ich nacinac tylko natłaczac czymc nieostrym.wypisany długopis, albo cos cieńszego... Moze to i racja, ale przez lata jakos tak sie przyzwyczailem. No, ale poprubóje, ale nie w tym modelu, zeby elementy sie tak nie różniły.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-02-06 19:57  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Bracki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Wystarczy zwykły skalpel, czy tam nów do tapet, tylko byle delikatnie

--

 
19-02-06 15:41  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Bracki, a moglbys mi podeslac pare zdejc modeli robionych z wykorzystaniem tej techniki? tak zeby bylo dobrze widac te linie? jakos mi to niewychodzi i nadal nacinam z wierzchu... A jesli kogos jeszcze obchodza losy mojego szlachtszifa to informuje ze robie wieze glowne i srednie. Wybralem sobie prosty model a itak sie slimacze.. nietak mialo to wygladac... no ale cóz :) w wiezach srednich niepasowaly mi tylne scianki. Ale jakos to bedzie, mam nadzieje. ta na zdjeciu jeszcze nie jest przyklejona. Wieze glowne robie obrotowe za pomoca "plasterkow i podplasterkow" a srednie w ten sposob, ze pod podstawe wiezy przyklejam krazek tektury i dzieki temu bedzie sie obracal w barbecie.




--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
19-02-06 20:36  Re: [relacja] pancernik "Gneisenau"
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Korszarz - patrz: Alaska, Błyskawica....... wszystkie moje modele. Co się nie da rozciąć, nacinam po drugiej stronie jeżeli jest łamane w kierunku niezadrukowanym, po lini druku jeżeli gięte w kierunku storny zdrukowanej.

--
PozdrawiamKojak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024