FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 12Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
15-01-06 14:02  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Trzeba odświeżyć wątek bo "upadł zbyt nisko. :):)
Nadszedł czas pomiarów.
1) Przymierzxyłem pokład do szkieletu - pasuje - długość pokładu zgadza się z długością szkieletu. Z przodu ciut wystaje -ale ta część będzie ścieta ukośnie, zgodnie z lniami wręg i dziobu - jest więć OK

2) pomiar długości burt. Do przymierzenia wykorzystałem skan burt na kartonie. Aby nie było niedomówień typu - xero przekłamuje - na początek przymierzyłem skany do orginalnych częśći:

pasują idealnie, tu chcialbym dodać że wszystkie elementy przechowywane/składowane są w jednakowych warunkach.

Jak widać na zdjęciach, burty w części rufowej i dziobowej pasują na długość, niestety na części uskoku (czyli wystepoawania pancerza) są za krótkie. Brak na długości to jakieś 0.8 - 1 cm:

Skoro pokład jest na długość dobry, a burty za krótkie - pozostaje tylko jedno - wkleić wstawkę między części burt. Bo skróvenie pokładu nie wchodzi w rachubę, jako że trzba by skracać również szkielet. Wieczorem przymierzę oklejki dna wtedy zdecyduję co dalej.
Wciąż czekam na obiecane "materiały" z modelu. Akurat będzie z czego dosztukować - tak aby to było jak najmniej widoczne.

--
PozdrawiamKojak

 
15-01-06 22:08  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Kurcze to jednak z tymi burtami jest problem :( Oklejki dna na pewno będą ci pasowały na długości, nie wiem tylko czy sięgną idealnie do burt, tu chyba miałem również problemy.
Tak około tematycznie to jeżeli po zakończeniu budowy zostanie ci kawałek burty z zapasu to ja chętnie się nim zaopiekuje.
Mam trochę części z pierwszego podejścia, ale kadłub cały poszedł do kosza, teraz bardzo żałuje że się załamałem po tym jak moi się pofalowało poszycie po szpachlowaniu i go wyrzuciłem. Dziś na pewno spróbował bym go ratować przez piankowanie.
Z wielką uwagą śledzę twoją relacje bo po jej zakończeniu mam ochotę go z powrotem rozłożyć na warsztacie i spróbować skleić ponownie.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
01-02-06 20:38  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No to wracam z powrotem do klejenia :):) - miałem w sumie małą przerwę spowodowaną róźnymi wzgledami, ale już OK. Znów w akcji :):).
Przez ten miesiąc udało mi się tylko pozaznaczać linie desek pokładu co widać na zdjęciu.
Dzieki Saburo mam dodatkowy komplet części do Scharnhorsta - dostałem od niego kompletny model do wykorzystania. Plany już są jak wykorzystaj części, na pewno niedługo coś pokażę.
Na razie pytanie do wszystkich znających temat:
Co to jest to na zdjęciu zaznaczone czerwonym kółkiem? Zejściówki pod pokład jak na przykład ta na następnym zdjęciu? (zapozyczone od KGV) czy po prostu jakieś tam włazy? Nigdzie tego nie znalazłem. Na całym pokładzie oprócz tych zaznaczonych są jeszcze trzy takie pola: dwie za pierwszą barbetą i jeden niewidoczny na zdjęciu. symetrycznie do tego ostatniego w kółku.

Zdaję to pytanie bo można by ten element uplastycznić - w zależności od tego co to jest. Jeżeli zejściówki to zrobić jak na sąsiednim zdjęciu. Jezeli włazy to nakleić. Proszę wszystkich o sugestie.Chociaż tak sobie myslę, że jakby to była zejściówka to powinien być relig dookoła niej, aby przy przechyłach i sztormowej fali marynarze nie powpadali tam na łeb, na szyję.

--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (01-02-06 20:43)

 
01-02-06 23:23  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na pewno,na 1005 nie są to zejściówki, Kojak.
W tych miejscach stały jakieśskrzynki otwierane od góry, przynajmniej tak miał Gneisenau, więc zakładam, że Scharnhorst też.

--
MacGregor

 
02-02-06 00:22  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

MacGregor a może posiadasz jakieś zdjecie tych elementów na Gneisenau? Jeżeli tak , to jakbys był uprzejmy przesłać na priva.

--
PozdrawiamKojak

 
02-02-06 10:01  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Ryszard Borowiak   

Kojak mam trochę spóznione pytanie.Czym zaimpregnowałeś arkusze kartonówki. Możesz podać nazwę konkretnego lakieru ?

 
02-02-06 16:49  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Ryszard: nazwa lakieru i jrgo zdjęcie jest gdzieś pod koniec tego wątku: Alaska cz1

--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (02-02-06 21:18)

 
07-02-06 21:15  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Czas ruszyćtroche relację. Cały czas się coś dzieje - ale powolutku i nie zabardzo jest co pokazywać :(
Na początek zwykłe dopieszczanie kadłuba: dodatkowe wzmocnienia, profilowanie tunelu wału, rufy i dziobu za pomocą masy papierowej. Wzmocnienia uskoku pancerza i burt. Wszystko na zdjeciach:


Kolejne dwa problemy z opracowaniem. Po przymiarce pokładu okazało się że jezeli pokład ma byc we właściwym miejscu wrega wychodzi pod wycięciem kluzy kotwicznej. Szerkość kilku wręg nie pasuje do szerokości pokładu.

Nie są to wielkie problemy i niedługo już zostaną pokoane :). Wregę ściąłem pod katem żeby nie wystawała, a obok wkleiłem taka samą aby zachować podparcie dla burt.

Pokład został przyklejony:

Z nudów jako przerywnik zrobiłem sobie nadbudówke rufową:


No to na razie tyle. Jutro dalej bedę dopieszczał kadłub.

--
PozdrawiamKojak

 
07-02-06 21:24  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sam ten szkielet to masakryczna robota, Kkojaku z czego Ty masz palce??? :-)

Mam jeszcze pytanie: W którym Ty Jaśle mieszkasz?? Czy moze tym na Podkarpaciu niedaleko Krosna ?? :-)

--
Panther

 
07-02-06 21:35  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Enzo - w Polsce nie ma innego Jasła - jest to jedyna taka nazwa. Wprawdzie po wojnie był pomysł aby jedno z zachodnich miast odzyskanych nazwać Jasło, a tego nie odbudowywać ze zniszczeń wojennych i zostawić jako pomnik. 95% zniszczenia - niemcy wycofując sie wysadzili w powietrze jak Warszwę. Na szczęście projekt nie przeszedł a Jasło odbudowano. :) Do Krosna mam 20 km :D:D:D - zresztą tam kończyłem szkołę średnią :) w Turaszówce

Enzo - oczywiście jeżeli jesteś z Krosna - zapraszam do odwiedzin :D:D:D - można zawsze się umówić na GG lub przez pocztę.

I jeszcze jedna prośba: Ktoś - przysłał mi skan olinowania Scharnhorsta - o ja głupi, plik zapisałem wiadomość skasowałem - nie wiem kto - za co bardzo tą osobe przepraszam i prosze o kontakt na meila. Z góry dziękuję :)
--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (07-02-06 21:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 12Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024