FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
30-12-05 06:45  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Co potrzebujesz Kojak ? Podaj mi adres, napisałem że dostaniesz co chcesz i nie był to żart.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
30-12-05 07:14  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Saburo - dzięki - poszło na priva. :):) Ot prezent Nowo-Roczny.

--
PozdrawiamKojak

 
30-12-05 13:49  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Koneser   

Kojak napisz Jakie mniej więcej bedzie miec wymiary Scharnhorst to moze też sobie go fundne byłby doskonałym uzupełnieniem mej małej floty
A wogóle jak u niego z prezencją linni nadwodnej ?

--
Zwodowano: Taszkient
Stocznia: HMS Prince Of Wales. IJN Yukikaze

 
30-12-05 23:06  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hehe powodzenia Kojak, kurcze Twoje relacje to mistrzostwo świata, juz nie mowie o wykonaniu bo ochów i achów byz zabraklo :) trzymam kciuki

 
31-12-05 02:46  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kurde - a kiedy ja tak będę umiał ;-(

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
31-12-05 09:58  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
wichura3 

 

Jac.
Nie tylko Ty masz ten dylemat. Jak patrzę na te mistrzostwa, to żałuję ,że dopiero teraz zacząłem się bawić "papierem.

 
02-01-06 14:00  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Kojak, mam pytanie związane z formowaniem pokładu. Są tam zaznaczone dwie linie załamania pokładu w kierunku obu burt. W jaki sposób odwzorowałeś je na lewą stronę i czy nacinałeś je by zagiąć pokład. Jak byś mógł pokazać zdjęcie pokładu tak prawie z perspektywy pokładu by móc mu się przyjrzeć jak wygląda po uformowaniu.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
02-01-06 20:37  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Piterski - te linie to rzeczywiście miejsca załamania pokładu ku dołowi, zgodnie z kształtem wręg. Zdjęcie niewiele tu pokaże gdyż kąt ugięcia nie jest duży.
Po podklejeniu pokładu na tekturę i wycięciu go, na końcach tej lini przerywanej zrobiłem cieniutką igłą lekarską otworki. W ten sposób miałem wyznaczone połozenie lini od lewej strony i jej długość. (linie idą skośnie od uskoku pokładu następnie równolegle do osi okrętu by na końcu znów skośnie do uskoku pokłdu) Na bokach (grubość tektury) zaznaczyłem ołówkiem miejsce styku lini przerywanej z brzegiem burty. Po odwróceniu pokładu na "lewą stronę" miałem już wyznaczone linie: ślad ołówka -otwór - otwór - ślad ołówka. Przejechałem wzdłuż takim narzędziem dentystycznym, które jeden koniec ma w kształcie diamentu. Po odpowiednim przyciśnięciu powstaje rowek w kształcie litery V. Teraz wystarczyło położyć na brzegu stołu, od góry docisnąć długą linijką i delikatnie nacisnąć na przeg pokładu. Wszystko ładnie się ugieło. Myslę że jasno i opisowo wytłumaczyłem - ale jakby co to mogę ostatecznie zrobić jakieś zdjęcia może będzie coś widać.

--
PozdrawiamKojak

 
02-01-06 21:31  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Dzięki Kojak, wszystko jak najbardziej jasne. Tylko dwa pytanka doginałeś tylko wzdłuż osi pokładu czy również te krótsze odcinki. zastanawiam się jak to w całości odkształcało, najbardziej nurtowały mnie właśnie te ukośne odcinki. Jak cienkiej użyłeś igły by otworki nie rzucały się w oczy.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
02-01-06 21:53  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Igła bodajże 0.25 mm potem od strony druku lekko przetarłem rączką skalpela nie widać. Odginając wzdłuż dłuższej lini załamanie poszło zgodnie z trasowaniem czyli po krótszych - skośnych odcinkach też.

--
PozdrawiamKojak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024