FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
07-02-06 22:38  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

i co ja w tym momencie moge powiedziec... mistrzostwo. jak zawsze, powazne podejscie do modelu. milo widziec, ze zaczyna dziac sie juz cos konkretnego- tzn poszycie, nadbudówki... az mi wstyd ze swoim gneisenałkiem wyskakiwac...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-02-06 08:11  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Wacek   

Czesć
Całkim ładnie.
Kojak mam pytanie: jak naklejasz taki duży pokład?
tzn: jakim klejem, jak pokrywasz klejem (szkielet czy pokład), czy i jak dociskasz (krzywizna pokładu).

 
08-02-06 09:06  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Wacek - pokład klejony jest butaprenem. Smaruję obie powierzchnie tzn. spód pokładu (staram się go robić zawsze w jednym kawałku - łatwiej utrzymać prostoliniowość szkieletu) i wręgi i podłużnice. Przykładam bez dociskania, ustawiam do krawędzi wręg, sprawdzam jeszcze raz a nastepnie dociskam. Oczywiście kadłub leży na prostej powierzchni - u mnie na grubej szybie. I tak sobie siedzę przez jakąś godzinkę przy kadłubie tu i tam dociskając i wszystko kontrolując. Nastepnie odkładam kadłub i zostawiam pod lekkim obciążeniem np. książek do następnego dnia. Ksiązki w miekkich okładkach układają się zgodnie z krzywizną pokładu. Mam nadzieję, że w miarę jasno się wytłumaczyłem. :)

--
PozdrawiamKojak

 
08-02-06 09:40  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Wacek   

Jak najbardziej. Dzięki

 
08-02-06 13:58  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Wspaniale Kojak, że pokazujesz tak dużo zdjęć z budowy i jej kolejnych etapów. Czy mi się tylko wydaje czy naklejałeś z zapasowej wycinanki wszelkie zgrubienia dookoła pokładu. Mam na myśli te szare wykończenie pokładu.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
08-02-06 14:59  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo lubie takie relacje, ze względu na ich wartość merytoryczną.
Chciałem się jeszcze zapytać czy zamiast dodatkowych wzmocnień między wręgami wykonanych z kartonu nie lepiej byłoby wypełnić te przestrzenie stryropianem?
Widziałem już takie rozwiązania "na żywo" i efekty są interesujące.

--

Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (08-02-06 15:00)

 
08-02-06 15:45  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Piterski - nie, to efekt "nagniecenia" lini miedzy deskami jaki deskami i stalową obramówką pokłdu. Nie mam pewności czy szara stalowa krawędź wystawała ponad deski pokładu więc raczej nie bedę tego naklejał.
poohateqpl - może i tak, niektórzy wypełniają pianką. Ja przyjąłem taki sposób wykonywania kadłubów. To taki mój znak rozpoznawczy <lol>. Tylko karton tektura i papier - :D:D:D

--
PozdrawiamKojak

 
08-02-06 15:51  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Rozumiem i podziwiam :)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
08-02-06 20:47  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Widzę, że mam tu grono ludzi stale zaględających do tego wątku, wobec czego specjalnie dla nich :):): Szybki raport z pieszczenia dziobu :D:D

Dziś dalsza walka ze szkieletem. Na stół poszedł dziób okrętu. Ma byc ładny, elegancki - a co!!!
Po przymiarkach dokonanych na podstawie skanów burt, zdecydowałem się na;
1) Wkleić dodatkową tekturke pod część dziobwą, tak aby po oszlifowaniu i nadaniu odpowiedniego skosu uzyskać dobre wyprofilowanie na samym dziobie. Do tego celu wykorzystałem ksero pokładu. Po podklejeniu i odpowiednim wycięciu zostało przyklejone na swoje miejsce.

2) Wkleiłem odpowiednio wyprofilowaną tekturkę w strefie kluzy dziobowej i przed nią. Dzięki temu burta nie ma tendencji do załamywania się, a element kluzy dziobowej ładnie sie wpasuje i wklei na swoje miejsce. Na zdjęciu element wyciety z ksera.

Dla odprężenia zabrałem sie za hangar samolotów:


--
PozdrawiamKojak

 
08-02-06 20:51  Re: [relacja] sponsorowana – Niemiecki pancernik Scharnhorst
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

dziob to jest kwestia na punkcie ktorej mam bzika. rufa moze byc spie... moze byc brzydka, ale dziob ma byc reprezentacyjny wiec zycze powodzenia. tylko ze ta stewa wyglada troche jak w pancernikach amerykanskich- mocno ukosna nad klw i prawie pionowa pod. Czy tak ma byc?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024