FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-11-05 14:22  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Jak tam się Emden miewa? Powstaje, czy skończył tak jak pierwowzór na Wyspach Kokosowych w listopadzie 1914 roku?

--
Pozdrawiam
___________________________

 
24-11-05 14:42  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

HeHeHe :] :] też jestem ciekaw :]

 
24-11-05 15:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

nic nie szkodzi że kulawo - dawaj, dawaj - temat szczególnie ciekawy !

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
24-11-05 21:44  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   

Drogi "ptako-piracie" - nieustraszony zabójco much. Błagam nie doklejaj denka do modelu! Potrzebne mu ono jak rybie rower! Nauka, "smokologią" zwana prócz smoków zerowych, dodatnich i ujemnych, zna ci również Smoki "przewrotne", i oneż to pewnie myśl Ci tę zbrodniczą podsunęły. I Broń Dobry Boże znów [powstanie dziwadło na tekturowych, azaliż dykcianych podpórkach, podpierających to straszydło aby się ino nie obaliło z łomotem, co pływającym okrętom nie straszne. Makietę wody "zdjełasz w dwa czasa" i będzie Emden wyglądał jak okręt, a nie jak drzewo wyrwane z korzeniami i pustakami podparte, coby się nie gibło i nie prasnęło organizmem o ziemię.
W końcu Emden po beznadziejnej (jako, że szanse miał niczym staruszek cygan na rampie w Oświęcimiu podczas okupcji - przy swoich 10/105-kach i 30mm. pancerzu przeciw 8/152-ką, 1/76-ce i 76mm. pancerzu H.M.A.S. "Sydneya") ale bohaterskiej, blisko 3 godzinnej walce, nawet po osadzeniu się na koralowej rafie denkiem nie świecił niczym pawian podogoniem!
A jeśli lubisz na szaro malować, to i słusznie - bo już od Cuszimy, gdzie rosjanie wygłupili malując swoje okręty w barwy gaci młynarza, czym mocno ułatwili egzekucję szarym japończykom, okręty wojenne wszystklich flot świata nie były malowane niczym pasażerskie- "tramwajowe" liniowce. Więcej, Dostaw mu czwarty komin, który niemcy dorobili aby zmylić "Żemczuga" w Pinangu a i historycznego autentyzmu przybędzie.
Poruszyłem już kiedyś ten temat i po dyskusji zakończonej słuszną konkluzją, aby każdy budował swój model tak jak mu to odpowiada, czyli albo z denkiem, albo bez, dojrzałem do pomysłu żeby, dołaczyć do Kolegów twierdzących, iż okręt bez denka to jak samochód bez kół, czy czołg bez gąsiennic (troche mnie to dziwiło bo jako żywo, ani samochody ani czołgi nie poruszają się z podwoziami pod ziemią} i zacząłem kleić "Katedrę z Ulm".
Ponieważ zawsze bardzo dbam o realizm i prawdę historyczną, dzięki pomocy przyjaciela, architekta-pasjonata zdobyłem dokładne plany katedry, oczywiście wraz z fundamentami.I tutaj zaczęły się schody! Otóż fundamenty są nie dosc, że różnej grubości to i głębokości. A przecież co jak co, ale pokazać model budynku bez fundamentów byłoby zbrodnią! Przecież to opoka każdego gmachu! Bez nich "wygróziłby" się w trakcie budowy, niczym namiot bez "śledzi" na wietrze. Stąd byłbym bardzo wdzięczny Kolegom preferującym i mającym doświadczenie w budowie konstrukcji z elementami niewidocznymi dla żadnego śmiertelnika, aby pomogli rozawiązać problem, jakiegoż to rodzaju dykcianą podstawkę mam zbudować, aby Katedra wyglądała jak prawdziwa budowla z właściwymi jej , widocznymi fundamentami nie wzbudzając zarazem paroksyzmów śmiechu u oglądających model.
Dziękuję za ewentualne sugestie i Serdecznie Pozdrawiam !

 
25-11-05 00:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Keith, fundamenty to nic, co zrobić z przykatedralnym cmentarzem ? Tak aby realizmowi się stało zadość ...

--

Teoretyk ostatnio...

 
25-11-05 07:34  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   

Drogi "Ssebitro" - zasadnicze to i niezwykle trafne spostrzeżenie!!! Nieźleś staruszkowi uwagą trafną "przyflekowł", aże włosy dęba by mi stanęły /gdybym takowe jeszcze posiadał!/ bo racyje Twoje - niepodwarzalnie oczywiste! Jako dziadek, zakolegowany z tym niemcem, co to jak mu tam? - nooo, aha! ; Althaimerem/, z którym zresztą łatwiej pogadać, niż z Parkinsonem się napić/ w zadumę glęboką wpadłem jak się z tematu "wyślizgać", jako że mocno niewygodny, bo rzeczywiscie, jak tu taki cmentarzyk obcykać? Nagrobki - małe piwo, tak jak krzaczki, drzewka, ławeczki, ogrodzonko wraz z fundamencikami i inny sprzęt alpejski! Ale rzeczywiście - co z częscią podziemną? Przecież bez niej, to tak Panie, jak bez denka okręcik a możeć i jeszcze gorzej, bo bez śmigów wodnych i sterów zacnych. Chociaż nie - gorzej to już być nie może!. Zadumanym w depresyji siedział! Stary, stojący "Becker" /gdybym jego model chciał "odrobić" - to ma denko, sprawdziłem! /ze sześć kurantów wytrelił, nimżem w natchnieniu mapy i szkice wysoce naukowe rozrolował i odetchnąłem. Otóż przy katedrze ani,ani cmentarza, Jest owszem, nie powiem, ale nieco oddalony, a ja przecie kopije wiernę "Katedry", jako że tego od modelarstwa redukcyjnego sie oczekuje, klajstruję a nie "katedrę wraz z okolicami"! Kamień spadł z serca ale pozostał problem - jak też by taki cmentarz, gdyby mi przypadło go budować miast się /a pora już by była ku temu/ na nim ułożyć, "odrobić akuratnie", zwłaszcza że przecie nie wszystkie piórniki doszczętnie zbutwiały i gnaty spróchniały?!
Może i bym "ugryzł", gdybym zęby ze szklanki wyciągnął ale znów ten cholerny problem z tymi podstawkami, na których jak wiadomo wszystkie pancerniki, lotniskowce, krążowniki i mniejsze badziewie do przeglądów i różnistych rewiji królewskich, cesarskich, carskich, kanclerskich itd. musowo stawiano / wiadomo, jedna przy dziobie a druga w okolicy rufy, ale tak, aby pilnie baczyć coby o stery i lśniące jak psu .... oczy, śruby nie haczyły/. Można było je jeszcze, a bywało że i 200 metrowymi belami połączyć, aby po musowym a trzaskliwym złamaniu się stępki resztki denka o glebę nie prasły.
Tyle, że gdzie taki cmentarz ma dziób a gdzie rufę? Pomylić się łatwo i na gromkie kpiny braci modelarzy narazić, coby cięzką pracą model cmentarza zacnie odrobiony wyśmiali?! Ciarki po plecach chodzą, że że aż myśleć "hadko" !!!
Dzięki za trafną uwagę i Serdeczne Pozdrowienia !

 
25-11-05 08:42  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Keith, świetna uwaga i porównanie z fundamentami budynku. Popieram całkowicie.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-11-05 09:55  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   

Dziękuję "Saburo" za dobre słowo ! Obserwuje Twoje prace i uważam Cie za znakomitego modelarza. Szanuję Cię za rzetelnośc w budowie modeli, ogromną znajomość tematu i dogłebne sięganie do materiałów źródłowych w celu odtworzenia prawdziwego wizerunku budowanego okrętu a nie jakiejś dziwacznej hybrydy gdzie w jednym modelu mieści się konglomerat kilku modyfikacji i masa wyobrażni tzw. projektanta.
Serdeczne Pozdrowienia!!!



Post zmieniony (28-11-05 06:43)

 
25-11-05 11:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

OK, ale nie zaśmiecajmy koledze relacji.
Proszę moderatora o usunięcie tego wpisu i przeniesienie wpisu o modelu H-39 do relacji z budowy. Temat wart dyskusji a ta relacja dotyczy innego modelu.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-11-05 11:16  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja nie popieram, wręcz się nie zgadzam. No bo przecież sama rzeczona katedra, chyba ma (bądź miała kiedyś) środek? A Ty wykonujesz ją w jaki sposób, "z" czy "bez" środka? No bo przecież wierni gdzieś musieli wchodzić, toż w swojej mądrości budowniczy nie wystawili samych murów.
Jeśli chodzi o przkościelny cmentarzyk, to nie musisz się o niego martwić, wszakże do okrętu z pełnym dnem nie wykonujesz poziomu wody i nie zastanawiasz się jakl to wszystko zamocować.
A idąc dalej, jak to powiedziałeś: "Makietę wody "zdjełasz w dwa czasa"" to jak ją robić, rybami i glonami, jakiś piasek czy taką samą imitacje wody? Bo jeśli tak to to jakieś niepełne będzie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024