FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
28-11-05 00:27  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Korsarzu, a jak się burty na rufie udały? Czy rufową kazamatę (na prawej burcie) z działem 105 mm też zrobisz otwartą? I czy nie miałbyś ochoty "zwaloryzować" kładki biegnącej nad śródokręciem? Chodzi o zastąpienie "balustrad" z żółto-białego paska relingiem.
A w ogóle to kibicuję zawzięcie, bo temat bliski sercu.
Pozdrowienia

 
28-11-05 07:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   

Czołem "Korsarzu:"
Fajnie, ze Jesteś! Obawiałem się, że o raz za dużo Cię za rozbój pod dnem przeciągneli.
Przepraszam za moje piractwo!!! Częsć już wyp......łem z Twojej relacjii, a i z resztą to zrobie. Bez denka !!!! - kamień spadł z serca, a że biały jak jacht i gacie cesarza Wilusia - trudno.
Przepraszam i pozdrawiam !!!

 
28-11-05 14:36  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Keith- dyskusje które proponujesz sa ciekawe i chetnie bym zabral glos ale naprawde- w oddzielnym wątku bo tu sie zrobi pieprznik- wy o czyms gadacie, mnie przez jakis czas nie ma, potem nagle dopisuje dalsza czesc relacji i sie robi... no własnie :). Gacie cesarza... az tak pogardliwie bym tego nie okreslal, bo przeciez stan okretu jest z 1911 roku, a wiec z okresu pokoju, a wiec z czasu, gdy okret pelnil funkcje raczej reprezentacyjna. A do takiej jego malowanie sie chyba nadawalo dobrze.
Grisza- wszystkie kazamaty 105mm są otwarte. Natomoast na samej rufie z burtami byl o tyle problem, ze w oryginale mialy dosc ciezki ksztalt, no ale jakos sie udalo. Czy pomost przerobie to niewiem, ale jesli tak to bede musial dorobic tez inne relingi...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
05-12-05 23:08  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Korsarzu - tak dla ścisłości: biały z żółtym to kolory stosowane w tropikach, zamiast typowego, "wiktoriańskiego" zestawu czarny-biały-żółty, na okrętach z tamtych lat. Całkiem sporo modeli się ukazało tak "pokolorowanych", również w tej samej skali. Można się pokusić o ciekawą kolekcję. Do Emdena najbardziej pasowałby Scharnhorst, "wielki brat" z tej samej eskadry. Ale na razie - powodzenia w bieżącym temacie.

 
28-12-05 18:31  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

grisza- dzieki, niewiedzialem:) A czy to mialo taki zwiazek jak np z mundurami? tzn ze bialy nie sciaga slonca i sie tak nie nagrzewa?
A wogule to zrobilem cos nowego- ostatnio nie robilem bo kleilem Richelieu, ale znów mi sie znudził i wrucilem do krazownika. Pozwolilem sobie zrobic wnetrze szalupy i otwarte drzwi jednej nadbudówki, oraz uplastycznic kolo sterowe które wreszcie jakos udalo mi sie sfotografowac, ze cos jest widac. Pozatym zrobilem 4 z 8 polerów, które byly opracowane jako szare ale ja je pomalowalem na czarno. No i wyciąłem te dziury w burtach na środku...








--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-12-05 07:50  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Ładnie.
Czemu nie pomalowałeś wew. ścian szalupy ? Teraz będzie trudno to zrobić.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
05-01-06 14:09  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

hm... i oprócz tej szalupy naprawde zadnych uwag? no cóż, zapowiada sie perfekcyjny model... bardzo mnie to cieszy. A na jaki kolor powinna byc pomalowana szalupa? bo np wew. scianki kutra parowego sa białe- i tu rozbawil mnie tekst w instrukcji: "skleic kolorem do wewnatrz" :D no ale itak jestem dumny ze wogóle wycialem dziury m-dzy ławkami . Nawet nie przykleilem podłogi- tylko pomalowalem na brazowo. Tak pozatym, to zrobilem 4 żurawiki łodziowe- tutaj nic nie kombinowalem, sa płaskie, jak w opracowaniu, chociaz myslalem zeby zrobic je z papierowych rurek a potem zagiąć na śline. No i ten kuterek- uwazam ze jest śliiiczny :) Aha, no i działa 53mm na pokładzie- te już przerobilem. W opracowaniu sa płaskie- składane na pół. Ja zrobilem podstawke z papierowej rurki, do tego papierowa lufa. Dodalem tez taki ogon w kształcie półksiezyca z tyłu działa, o którego istnieniu wiem z planów od vwsmoka. Dzieki ;) Moze działko ogolnie nie wyglada zupelnie tak ja naprawde, ale napewno lepiej niz to z opracowania. Zdiec na razie nie wstawie, bo kabel od aparatu pojechal do wroclawia :/ No, ale niedlugo beda.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-01-06 20:45  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
wichura3 

 

Fajny modelik Ci wychodzi. Jeśli to ten " Emden ", o którym myśle, to jego załoga jako jedyna na świecie ( chyba ) mogła nosić przy swoich nazwiskach przydomek (?) von Emden.

 
18-01-06 21:44  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

hm... moglbys rozwinac tę mysl? :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-01-06 21:51  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
wichura3 

 

Możliwość noszenia przydomka załoga zasłużyła sobie "rycerskim" zachowaniem wobec pokonanych. W momencie gdy było wiadomo że nieprzyjacie przegrał potyczkę , nie "dobijali " go, tylko organizowali akcje ratunkowe. Ponad to traktowali jeńców bardzo humanitarnie wg jakichś tam konwencji Międzynarodowych.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024