FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-11-05 17:05  [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Witam w swojej pierwszej relacji na Forum. Jako, że to debiut, z poczatku może iść ona troche kulawo- więc jesli sie pomyle, to mnie poprawcie :) Narazie wstawiam takie, jakie uwazam za stosowne, ale piszcie jakiego rodzaju zdjecia chcecie. czy bardziej szczegółowe, czy ogółowe, itd. Model jest z wydawnictwa JSC, stare wydanie. Jest to mały krążownik z I w.ś. "Emden". Skala 1:250, wersja oczywiscie do linii wodnej. Narazie jest szkielet i troche pokładu. Szkielet opracowany metoda pudełkowa, z doklejanymi po bokach wregami. Tylko że wregi w podobnych szkieletach tego wydawnictwa bywaly albo z 2 warstw kartonu, albo mialy postac pudelek, wiec byly sztywne. Tu tak nie ma, wiec podkleilem je tekturka. Burty i poklady nie bedą doklejone do wreg, będa trzymać sie: poklad do podluznic pionowych [pudelek] a burta do wodnicy, która podkleilem warstwa kartonu. Zapraszam do oglądunku :)







--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (07-10-07 20:31)

 
10-11-05 17:15  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Super korsarzu czy w modelach z JSC trzeba podklejać pokład na tekturkę ?

 
10-11-05 17:18  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kolejne stare pływadło :-)))))
Fajne były...

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-11-05 17:20  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

nie, one sa projektowane tak ze nic nietrzeba podklejac, ale mozna jak sie chce tylko trzeba uwazac na grubosci zeby potem nie wystawala grubosc tektury. Aha, zapomnialem o kawalku burty. Okienka sa wycięte, bo te nadrukowane byly beznadziejne. Zdjecie moze nienajlepsze, ale widac o co chodzi... moze jak potem jeszcze cos pstrykne to lepiej bedzie widac okienka.


--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-11-05 17:20  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zgadzam się, że były fajne tylko mniejszosc z nich zostało niestety



Post zmieniony (14-01-07 16:52)

 
10-11-05 17:23  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

a sie zdenerwowalem jak przeczytalem ze turcy mieli Goebena jeszcze po drugiej wojnie ale niechcieli go sprzedac Niemcom kturzy by zrobili z niego muzeum, tylko pocieli na zlom :/

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-11-05 17:23  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Korsarz, looknij do skrzynki ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-11-05 19:47  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

vwsmok- Serdeczne Bóg Zapłać :) To teraz mam zagwozdkę... dorabiac cz. podw, czy nie.. :]
A robota jakos tam idzie. Albo on albo ja- ktos z nas jest ulomny. Wkazdym razie- mialem problem z uksztaltowaniem kazamatuw dziobowych- rysunki w instrukcji mozna odczytac na conajmniej 2 sposoby:/ No ale jakos przykleilem. Czy sie dokonca ładnie udalo, niewiem . Narazie ze trzy zdjecia dla porównania wielkości z Goebenem. G jest troche zmasakrowany bo jak chcialem kiedys zabic muche to wpadlem na niego. Ale mucha poległa. Aha, no i dziobowa prawa burta przyklejona :)


--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-11-05 20:35  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No życzę powodzenia koledze po fachu z tego samego miasta. Choć pływadła to nie moja specjalność, to będę tu zaglądał regularnie. Pozdrawiam !

--
________
MMZ ;)

 
10-11-05 20:41  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dzięki :) To co, skoczymy jutro na piwko?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-11-05 21:23  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Ładne prace - miło popatrzeć. Będę śledził dalszy ciąg.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
10-11-05 22:03  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

dzieki, Saburo. Zapomnialem dodac, ale to chyba widac, zo model jest wg stanu na rok 1911- biało- zółty. ale jakiś szatan kusi mnie zeby go pomalowac na szaro- na stan podczas wojny. Takze więc, gdyby zaczely sie pojawiac zdjecia z szarym modelem, to wzywajcie egzorcyste...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-11-05 23:21  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dwie uwagi:
- jak najbardziej warto podklejać w modelach JSC różne rzeczy, a przede wszystkim wzmacniać lub uzupełniać elementy szkieletu;
- w tym modelu kłopot mogą sprawić rufowe odcinki burt, trzeba z nimi bardzo ostrożnie i z asekuracją...;
Powodzenia,
grisza

 
11-11-05 12:11  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no, cośtam pokleiłem w nocy. Troche dłuższy łikend to dam ognia ;) Część chyba 52- ta taka barierka tuż przed stanowiskami dziobowych dział , którego to elementu dalsza część stanowi kawałek burty, musiałem ciut przyciąć w sposób pokazany na zdjeciu pierwszym. Ciąłem po linii , jak ida czarne kreski [tylkko troche płyciej], krawedz zaznaczoną czerwona strzalka. Pozatym nakleilem dziobowy podwyzszony poklad z ladna, zaokroglona krawedzia. Obcialem sklejki u dołu tych krawedzi zeby nie bylo zagrubo i delikatnie przejechelem dolna krawedz papierem sciernym nachylajac papier do wnetrza elementu, przez co krawedz stala sie ciensza. Oblosc uformowalem za pomoca sliny- jak wyczytalem w jakiejs innej relacji. Doskonaly sposób.Wkradl mi sie jeden maly blad- na samym dziobie, przy styku pokladu z burta. Poklad jest na przodzie obły, a burty tworza kąt ostry. No ale chyba nie bede juz tego zmienial...




--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (11-11-05 12:29)

 
11-11-05 15:51  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

korsarzu czy do sklejania całkowiecie burt dużo zostało ?

 
11-11-05 16:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no jako ze jest to okret z I w.s to troooche :) bo te wszystkie kazamaty itd. A wogule to gupi bylem bo jak wczoraj zabezpieczalem niekture krawedzie rozwodnionym wikolem to zapomnialem wyplukac pedzelka :/ Naszczescie jako posoadacz dlugich wlosuw zrobilem sobie pedzelek wg porad jakie znalazlem na tej stronie :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-11-05 16:29  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Jako wielki fan JSC na pewno będę kibicował. Tylko powiedz jakiego kleju używasz?

--
Pozdrawiam
___________________________

 
11-11-05 17:39  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Noooooooooooo! Na tych ostatnich zdjęciach wreszcie widac coś więcej, niż widok ogólny z lotu ptaka. Teraz zaczyna mi się podobać :) A nie myślałeś, żeby zeszlifować może te czarne linie na obrysie burt?

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
11-11-05 17:50  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Toff- tradycyjnie [jak dla mnie] butapren do kadluba i wikol do reszty.
PanieAdasiu- myslalem, ale na mysleniu sie skonczylo. Mój papier scierny jest chyba za gruby, bo zostawialby "włoski", a niechce mi sie z nimi meczyc.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-11-05 18:37  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

no modelik ladny . zastanawia mnie tylko co to za przyrząd z pierwszego zdjecia leżacy w rogu stołu.

--


 
11-11-05 18:51  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

mowisz o tym drewienku? :) jak kiedys ojciec montowal futryne u brata w pokoju, to ja akurat prz tym bylem , a jako przezorny modelarz szybko schowalem ten kawalek za pazuche i zanioslem do siebie w nadziei ze sie przyda. Teraz służy do nacinania na nim różnych części, jako podkladka pod wybijak albo do nakłuwania szpikulcem, a nawet do opierania o niego schnacych części. Pozdrawiam.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-11-05 10:21  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kuba, model wychodzi świetnie. Oby tak dalej :D
P.S.
Czemu nie wchodzisz na chat???

--
GG: 9022736

 
12-11-05 17:18  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

hehe na czat nie whodze, bo... jakos tak :] ale jak cos chcesz to masz gg w profilu. No, ale teraz to juz nie ma zartow- jakby cos sie komus niepodobalo w relacji to mam gotowe dzialo 105mm. I żeby nie bylo- dzialo sie obraca wiec i chowanie sie po kątach nic nie pomoze :) I udalo mi sie nawet zakryc je osłoną, bo ziedzi w kazamacie. Ale powiem, ze ciezko bylo... teraz lezy i schnie. Niby nie jest najgorzej ale nie jestem do konca zadowolony... a to dopiero pierwsze! zdjecia wstawie jak "zamkne" kadłub, no chyba ze koniecznie chcecie zobaczyc to dzialo :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-11-05 18:11  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Dawaj fotkę harmaty!

--
Pozdrawiam
___________________________

 
12-11-05 20:05  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

No dobra. Bedzie dzialo.Tutaj widac pewien powazny blad jaki popelnilem... powinienem byl bardziej uwazac na instrukcje :/ Chodzi o to że trzecia [tylna] klapka osłony kazamaty powinna byc odchylona do tyłu. Jest w dół- tak jak pozostałe. No ale juz jest przyklejona i musi tak zostac ... Lufa dziala jest zrobiona z cienkiego papieru. Jest pusta w srodku i zwęża sie ku końcowi :)



--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (12-11-05 20:06)

 
12-11-05 20:38  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Chociaz z tymi klapkami juz sam niewiem jak powinno byc... w internecie znalazlem zdjecie dziala z Emdena i pare zdjec modelu z widocznymi tymi klapkami. Jedno pozwolę sobie wstawic :]


--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-11-05 16:15  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

kurde, super :) Nawet do pięt Ci nie dorastam :)
Pozdrawiam!!!

--
GG: 9022736

 
17-11-05 21:35  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Hej, żeglarze. Czy ktos ma moze rysunki ukazujące wyposazenie sterówki? bo mam zamiar zrobic takie bajery jak np kolo sterowe, kompas itd :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-11-05 03:36  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Korsarzu ładnie Ci wychodzi ten kajzerowski korsarz :-) , model bardzo ciekawy , zresztą jak i historia samego okrętu , mam tylko nadzieje że wyleczyłeś się już tego szarego malowania ...



Pozdrawiam .

--

Teoretyk ostatnio...

 
20-11-05 13:50  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Na chwile obecna pochwale sie ze zrobilem dziala 50 mm z papieru. nie to, zebym byl jakims tam ortodoksem, ale poprostu chcialem sprawdzic do jakiego stopnia mozna posluzyc sie papierem... no, i okazuje sie ze mozna :]I jeszcze mam zamiar przerobic zurawiki szalupowe- te w opracowaniu sa płaskie a ja chce zrobic przestrzenne- tez z papieru, a co ;] Pozatym zacząłem robic nadbudówkę dziobowa- powycinalem wszystkie okienka. Te wąskie w bojowym st. dow. też :] Wieczorem wstawie zdjecia bo teraz nie mam aparatu.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
24-11-05 14:22  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Jak tam się Emden miewa? Powstaje, czy skończył tak jak pierwowzór na Wyspach Kokosowych w listopadzie 1914 roku?

--
Pozdrawiam
___________________________

 
24-11-05 14:42  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

HeHeHe :] :] też jestem ciekaw :]

 
24-11-05 15:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

nic nie szkodzi że kulawo - dawaj, dawaj - temat szczególnie ciekawy !

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
24-11-05 21:44  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   

Drogi "ptako-piracie" - nieustraszony zabójco much. Błagam nie doklejaj denka do modelu! Potrzebne mu ono jak rybie rower! Nauka, "smokologią" zwana prócz smoków zerowych, dodatnich i ujemnych, zna ci również Smoki "przewrotne", i oneż to pewnie myśl Ci tę zbrodniczą podsunęły. I Broń Dobry Boże znów [powstanie dziwadło na tekturowych, azaliż dykcianych podpórkach, podpierających to straszydło aby się ino nie obaliło z łomotem, co pływającym okrętom nie straszne. Makietę wody "zdjełasz w dwa czasa" i będzie Emden wyglądał jak okręt, a nie jak drzewo wyrwane z korzeniami i pustakami podparte, coby się nie gibło i nie prasnęło organizmem o ziemię.
W końcu Emden po beznadziejnej (jako, że szanse miał niczym staruszek cygan na rampie w Oświęcimiu podczas okupcji - przy swoich 10/105-kach i 30mm. pancerzu przeciw 8/152-ką, 1/76-ce i 76mm. pancerzu H.M.A.S. "Sydneya") ale bohaterskiej, blisko 3 godzinnej walce, nawet po osadzeniu się na koralowej rafie denkiem nie świecił niczym pawian podogoniem!
A jeśli lubisz na szaro malować, to i słusznie - bo już od Cuszimy, gdzie rosjanie wygłupili malując swoje okręty w barwy gaci młynarza, czym mocno ułatwili egzekucję szarym japończykom, okręty wojenne wszystklich flot świata nie były malowane niczym pasażerskie- "tramwajowe" liniowce. Więcej, Dostaw mu czwarty komin, który niemcy dorobili aby zmylić "Żemczuga" w Pinangu a i historycznego autentyzmu przybędzie.
Poruszyłem już kiedyś ten temat i po dyskusji zakończonej słuszną konkluzją, aby każdy budował swój model tak jak mu to odpowiada, czyli albo z denkiem, albo bez, dojrzałem do pomysłu żeby, dołaczyć do Kolegów twierdzących, iż okręt bez denka to jak samochód bez kół, czy czołg bez gąsiennic (troche mnie to dziwiło bo jako żywo, ani samochody ani czołgi nie poruszają się z podwoziami pod ziemią} i zacząłem kleić "Katedrę z Ulm".
Ponieważ zawsze bardzo dbam o realizm i prawdę historyczną, dzięki pomocy przyjaciela, architekta-pasjonata zdobyłem dokładne plany katedry, oczywiście wraz z fundamentami.I tutaj zaczęły się schody! Otóż fundamenty są nie dosc, że różnej grubości to i głębokości. A przecież co jak co, ale pokazać model budynku bez fundamentów byłoby zbrodnią! Przecież to opoka każdego gmachu! Bez nich "wygróziłby" się w trakcie budowy, niczym namiot bez "śledzi" na wietrze. Stąd byłbym bardzo wdzięczny Kolegom preferującym i mającym doświadczenie w budowie konstrukcji z elementami niewidocznymi dla żadnego śmiertelnika, aby pomogli rozawiązać problem, jakiegoż to rodzaju dykcianą podstawkę mam zbudować, aby Katedra wyglądała jak prawdziwa budowla z właściwymi jej , widocznymi fundamentami nie wzbudzając zarazem paroksyzmów śmiechu u oglądających model.
Dziękuję za ewentualne sugestie i Serdecznie Pozdrawiam !

 
25-11-05 00:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Keith, fundamenty to nic, co zrobić z przykatedralnym cmentarzem ? Tak aby realizmowi się stało zadość ...

--

Teoretyk ostatnio...

 
25-11-05 07:34  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   

Drogi "Ssebitro" - zasadnicze to i niezwykle trafne spostrzeżenie!!! Nieźleś staruszkowi uwagą trafną "przyflekowł", aże włosy dęba by mi stanęły /gdybym takowe jeszcze posiadał!/ bo racyje Twoje - niepodwarzalnie oczywiste! Jako dziadek, zakolegowany z tym niemcem, co to jak mu tam? - nooo, aha! ; Althaimerem/, z którym zresztą łatwiej pogadać, niż z Parkinsonem się napić/ w zadumę glęboką wpadłem jak się z tematu "wyślizgać", jako że mocno niewygodny, bo rzeczywiscie, jak tu taki cmentarzyk obcykać? Nagrobki - małe piwo, tak jak krzaczki, drzewka, ławeczki, ogrodzonko wraz z fundamencikami i inny sprzęt alpejski! Ale rzeczywiście - co z częscią podziemną? Przecież bez niej, to tak Panie, jak bez denka okręcik a możeć i jeszcze gorzej, bo bez śmigów wodnych i sterów zacnych. Chociaż nie - gorzej to już być nie może!. Zadumanym w depresyji siedział! Stary, stojący "Becker" /gdybym jego model chciał "odrobić" - to ma denko, sprawdziłem! /ze sześć kurantów wytrelił, nimżem w natchnieniu mapy i szkice wysoce naukowe rozrolował i odetchnąłem. Otóż przy katedrze ani,ani cmentarza, Jest owszem, nie powiem, ale nieco oddalony, a ja przecie kopije wiernę "Katedry", jako że tego od modelarstwa redukcyjnego sie oczekuje, klajstruję a nie "katedrę wraz z okolicami"! Kamień spadł z serca ale pozostał problem - jak też by taki cmentarz, gdyby mi przypadło go budować miast się /a pora już by była ku temu/ na nim ułożyć, "odrobić akuratnie", zwłaszcza że przecie nie wszystkie piórniki doszczętnie zbutwiały i gnaty spróchniały?!
Może i bym "ugryzł", gdybym zęby ze szklanki wyciągnął ale znów ten cholerny problem z tymi podstawkami, na których jak wiadomo wszystkie pancerniki, lotniskowce, krążowniki i mniejsze badziewie do przeglądów i różnistych rewiji królewskich, cesarskich, carskich, kanclerskich itd. musowo stawiano / wiadomo, jedna przy dziobie a druga w okolicy rufy, ale tak, aby pilnie baczyć coby o stery i lśniące jak psu .... oczy, śruby nie haczyły/. Można było je jeszcze, a bywało że i 200 metrowymi belami połączyć, aby po musowym a trzaskliwym złamaniu się stępki resztki denka o glebę nie prasły.
Tyle, że gdzie taki cmentarz ma dziób a gdzie rufę? Pomylić się łatwo i na gromkie kpiny braci modelarzy narazić, coby cięzką pracą model cmentarza zacnie odrobiony wyśmiali?! Ciarki po plecach chodzą, że że aż myśleć "hadko" !!!
Dzięki za trafną uwagę i Serdeczne Pozdrowienia !

 
25-11-05 08:42  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Keith, świetna uwaga i porównanie z fundamentami budynku. Popieram całkowicie.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-11-05 09:55  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   

Dziękuję "Saburo" za dobre słowo ! Obserwuje Twoje prace i uważam Cie za znakomitego modelarza. Szanuję Cię za rzetelnośc w budowie modeli, ogromną znajomość tematu i dogłebne sięganie do materiałów źródłowych w celu odtworzenia prawdziwego wizerunku budowanego okrętu a nie jakiejś dziwacznej hybrydy gdzie w jednym modelu mieści się konglomerat kilku modyfikacji i masa wyobrażni tzw. projektanta.
Serdeczne Pozdrowienia!!!



Post zmieniony (28-11-05 06:43)

 
25-11-05 11:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

OK, ale nie zaśmiecajmy koledze relacji.
Proszę moderatora o usunięcie tego wpisu i przeniesienie wpisu o modelu H-39 do relacji z budowy. Temat wart dyskusji a ta relacja dotyczy innego modelu.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-11-05 11:16  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja nie popieram, wręcz się nie zgadzam. No bo przecież sama rzeczona katedra, chyba ma (bądź miała kiedyś) środek? A Ty wykonujesz ją w jaki sposób, "z" czy "bez" środka? No bo przecież wierni gdzieś musieli wchodzić, toż w swojej mądrości budowniczy nie wystawili samych murów.
Jeśli chodzi o przkościelny cmentarzyk, to nie musisz się o niego martwić, wszakże do okrętu z pełnym dnem nie wykonujesz poziomu wody i nie zastanawiasz się jakl to wszystko zamocować.
A idąc dalej, jak to powiedziałeś: "Makietę wody "zdjełasz w dwa czasa"" to jak ją robić, rybami i glonami, jakiś piasek czy taką samą imitacje wody? Bo jeśli tak to to jakieś niepełne będzie.

 
25-11-05 11:55  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Pomimo, że wszystkie moje modele okrętów wykonuje z pełnym dnem to nie jestem przeciwnikiem tych do linii wodnej.
Twoje porównania Keith do czołgu bez gąsiennicy lub katedry bez fundamentów nijak do mnie nie przemawiają. Dlaczego? Otóż zgadzam się, że czołg bez podwozia to faktycznie bezsens. Nikt tak nie klei modeli. Ale dlaczego nik też nie klei modeli budowli z fundamentami? Bo patrząc na jakąkolwiek budowlę (tą "prawdziwą") NIGDY nie widzimy jej fundamentów. Ziemia nie jest przeźroczysta. Natomiast okręt, czy też statek można zobaczyc w całej swej okazałości (czyli z dnem) np. w suchym doku. Jakby nie było to jest dość ważna różnica.
Wg mnie jeśli ktoś robi model "waterline" to na koniec powinien zadbać o stosowne podłoże dla niego (i nie powinna być to raczej zielona mata OLFY).

--
pzdr
Kemot

 
25-11-05 13:04  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dla podgrzania atmoswery ;


--


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (25-11-05 13:05)

 
25-11-05 18:44  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to ja dla odmiany ostudzę atmosferę... :-)
Na zdjęciu w poprzednim wpisie widać, że stanowisko stojącego na śródokręciu działa "wystawało" lekko poza obrys burty, czego firma JSC w swoim modelu nie uwzględniła. Ponieważ model jest "biały", można to sobie jakoś samemu dorobić. Ja akurat zapomniałem... Ciekawe, że okręt bliźniaczy, S.M.S. Dresden, nie posiadał takiego dodatku, pomimo identycznego ustawienia artylerii.
A propos, korsarzu - zamiast malować swojego Emdena, spraw sobie pod choinkę wydawnictwo HMV, z którego można wykonać - w skali 1:250, do linii wodnej - do wyboru: S.M.S. Emden / Dresden, w szarym malowaniu wojennym.
Pozdrawiam, gr

--



Post zmieniony (28-12-05 20:19)

 
27-11-05 04:49  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   





Post zmieniony (28-11-05 06:34)

 
27-11-05 08:35  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   





Post zmieniony (28-11-05 06:40)

 
27-11-05 13:46  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dlaczego przy reklamach nie ma nazwiska reżysera ? Bo w większości wstyd by im było , czasem robi się coś " pro publica " .... :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
27-11-05 15:22  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

nigdzie nie odpłynął ani sie nie cofa- poprostu przez tydzień nie miał komputera. Aha, i proszę dla oddzielnych dyskusji zakładać oddzielne wątki. Proszę mi tu o żadnych katedrach, cmentarzach, czołgach itp nie... Dzięki.Dna nie bedzie, szaromalowania tez nie. Burty poprawiam. No i zdjęcia:


I jeszcze sie tylko pochwale ze zrobilem wnetrze jednej szalupy- pozostale oczywiscie tez zrobie. w nadbudówkach i wogóle wszedzie usuwam wszelkie sklejki zaproponowane przez autora i przyklejam wlasne- to sie chyba fachowo nazywa "obce pióro" czy jakos tak.
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (27-11-05 15:25)

 
27-11-05 18:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Czy mi się wydaje, czy bulaje oraz okna w sterówce są tylko wycięte i zostawione puste?

--
Pozdrawiam
___________________________

 
27-11-05 19:56  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

tak właśnie sa wycięte i zostawione puste :) To itak lepiej jakbym je zostawil niewyciete.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-11-05 00:10  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Wygląda to całkiem nieźle.

--
Pozdrawiam
___________________________

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024