FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
14-12-05 11:18  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Michał jak zwykle wykonanie pierwsza klasa, kiedy zamierzasz go malować?
Może bym do Ciebie zajrzał na chwilę by przyjrzeć się jak to wygląda w rzeczywistości jeszcze przed malowaniem.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
22-12-05 23:13  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam ponownie.

Skończyłem sklejanie modelu. Wszystkie elementy, nity i lampy są na swoim miejscu. Model tego pojazdu teraz tak:




Teraz czeka mnie malowanie ale to już po świętach.

Życzę wszystkim wesołych świąt, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, nowych modeli o których marzycie i dużo czasu na ich sklejanie.

--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (15-07-07 18:53)

 
23-12-05 00:10  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
neonew 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

wspaniała robota ! gratuluje precyzji i cierpliwości!!

 
23-12-05 08:16  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Kocurro 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak zwykle wysoki poziom ;)) już sobie wyobrażam jak będzie ślicznie wyglądał po pomalowaniu ;)) Kibicuje od poczatku, ale jakoś nigdy nie miałem czasu coś napisać.

--

 
23-12-05 08:40  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zatkało mnie.....
Ale już się odetkałem i pytam - zawiasy to papiur czy nacięta izolacja na druciku? Bo wyglądają bardzo precyzyjnie.... jak i cała reszta :)
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
23-12-05 14:01  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Metalmic   

Model już teraz prezentuje się wspaniale. Mam jednak pytanko dlaczego niepokusiłeś się o zrobienie "przeszklonych" reflektorów? Zniecierpliwością oczekuje efektu po malowaniu, mam bowiem obawy czy aby kiepska jakość kartonu nie wpłynie na efekt końcowy pomimo zabiegów gruntowania i szlifowania.

--
Pozdrawiam

 
23-12-05 14:34  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czy zawiasy dorobione na drzwiach po pomalowaniu nie zaleja się? A model piękniusi. Jakie będzie malowanie - zieleń taka jak orginalna wycinanka?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-12-05 21:21  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Michale! Model bardzo piękny- gratuluję Ci efektu!!! Ja swojego zrobiłem bardzo podobnie wg. własnego opracowania z "Modielist Konstruktora" też w skali 1:25, parę lat wcześniej niż ukazał się MM. Jak go sfotografuję to gdzieś pokażę, choć muszę schować rowerową linkę hamulcową i plastikową mydelniczkę, w której mieści się płaska bateria, przełączniki zmiany kierunku jazdy "tył-przód" (A .Słodowy) oraz cięgno do skręcania przednich kół umocowanych na sprężynie. Super działa, ale moi synowie nie bawią się tym(obydwaj już po 18-stce) a na wnuki za wcześnie. ;-))))

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
28-12-05 08:57  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dzięki za miłe słowa.

Mała Mi: Zawiaski zrobiłem z drutu, który jest używany do podłączania telefonu. Zdjąłem izolację, poprzecinałem ją na ok. 1mm odcinki i nałożyłem spowrotem na drucik. Na to coś naniosłem troszkę super glue. Tak przygotowaną część dokleiłem do części płaskich zawiasek i już.

Metalmic: Fakt, mogłem zrobić "przeszklone" reflektorki. Trochę śpieszyłem się z ich zrobieniem i o tym nie pomyślałem. Spróbuję to nadrobić malowaniem (nałożę więcej "brudu" na "szkło"). Ja też jeszcze nie wiem jak wyjdzie malowanie takiego kartonu. Mam nadzieję, że nie będzie za dużo włosków a reszta to już zależeć będzie od mojego niestety małego doświadczenia (to będzie trzeci malowany model kartonowy).

Demon: Zawiaski nie powinny "zginąć" pod farbą. Będę starał się nakładać cienkie warstwy farby aerografem i powinno być ok. Podkład będzie czarny a właściwy kolor to albo french khaki albo zieleń (chyba Humbrol 112 albo 116). Plus wash, pastele i inne dodatki.

--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (28-12-05 23:16)

 
28-12-05 16:18  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny model. A po pomalowaniu aerografem jego wygląd jeszcze bardziej się podniesie.
Pokaż może swoje tecniki nakładania "brudzingu". Może się czegoś nauczę (choć malowanie pędzlem wymaga niestety innego podejścia do tematu).
Szkoda, że ja nie mogę sobie pozwolić na malowanie natryskowe......

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024