FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-11-05 18:21  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
talib 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ja w swoim t-60 robilem nity z wikolem nie wyszly wszystkie tak samo ale to jest kwestia wprawy. kolejne szly elegancko http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=67298&t=67076#reply_67298

--
i zeslal nas pan na ziemie abysmy siali zamet i zniszczenie

 
30-11-05 23:57  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po dłuższej przerwie.
Wiem, że nie muszę wyjeżdżać na dłużej do połowy stycznia więc teraz powinienem w miarę szybko skończyć ten modelik.

Minęło trochę czasu ale i coś przybyło. Udało mi się właściwie skończyć wszystkie koła:


Mam też gotowe resory, zawieszenie przednie i tylni most:



Po wstępnym złożeniu modelik wygląda teraz tak:


--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (15-07-07 21:26)

 
01-12-05 08:18  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robiąc nity z wikolu można przed nakładaniem kleju nity "zaznaczyć" odciskając każdy nit zeszlifowaną igłą lekarską lub końcówką ołówka automatycznego. Powstanie wokół nitu malutki rowek. Zapobiegnie to - w pewnym stopniu oczywiście - bezkształtnemu rozlewaniu się kleju. Wikol można wcześniej zabarwić odpowiednio dobranym kolorem farby wodnej.

--
Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
01-12-05 08:52  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Michał ma kilka pytań.
Czy koła były szlifowane od ręki czy założyłeś je na wiertarkę i obracające się koło szlifowałeś papierem. Pytam bo uzyskałeś bardzo ładne z fazowanie krawędzi na kołach i na wszystkich identyczne, tak jak by to było robione maszynowo.
Jakim rodzajem szpachli je wykańczałeś?
Pozdrawiam,
Piotr

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
01-12-05 18:48  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
bartekhaken     

Witam
Mam pytanie czy wszystko ci pasuje w tym modelu, czy sa jakies problemy

 
01-12-05 22:24  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Przyłączam się do pytania Piterskiego. Koła wygladają doskonale:-)

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
02-12-05 00:23  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zakończyłem pierwszy etap budowy. Wszystkie części z wycinanki są na swoich miejscach. Dziś przykleiłem przednie zawieszenie, łańcuch napędowy i kilka drobiazgów.
Fotki:



Następny etap to co większość lubi najbardziej: nity, zawiaski i inne drobiazgi. Dzięki wszystkim za sugestie co do wykonania nitów. Na pewno z niektórych skorzystam. Potem będzie malowanie i "brudzenie".

Co do wykonania kół. Po sklejeniu wszystkich krążków razem szprychy i centralną część koła wzmocniłem super glue. Po wyschnięciu lekko zaokrągliłem krawędzie szprych przy pomocy skalpela, małego pilnika do metalu i papieru ściernego. W centralnej części koła wywierciłem otworek pod śrubkę (chyba M3) i ją umocowałem w wiertarce. Potem to tylko szlifowanie papierem ściernym. Po szlifowaniu dokleiłem pozostałe elementy jak felgi i piastę. Szczeliny pomiędzy szprychami i felgą uzupełniłem szpachlą (ja używam Szpachlówkę politechnizacyjną firmy Aster). Do sklejenia koła użyłem krążków z różnych tekturek stąd Ślady bieżnika, ale tak naprawdę to koła są gładkie.

Co do pasowania części to właściwie wszystko gra. Trzeba uważać z wycinaniem ponieważ części są malowane grubą kreską a ta czasami ma nawet .5mm szerokości.Jedyną częścią która średnio pasuje to osłona łańcucha napędowego. Powinna być troszkę szersza na końcu. U mnie ledwie łańcuch mieści się pod osłoną ale może dlatego że zrobiłem go nie z paska papieru na którym jest drukowany model ale z 1.5mm tekturki.

OK. Od poniedziałku ruszam z nitami.

--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (15-07-07 21:21)

 
02-12-05 07:50  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Moja sugestia dotycząca nitów jest bardzo pracochłonna, ale mam nadzieję efektowna. Wycinanie poszczególnych nitów odpowiedniej średnicy ściętą na płasko igłą lekarską. Coś w stylu Wujka Andrzeja i jego MAC-a. Mialem gdzies pare fotek z moich "dokonań" ale mi wcięło... Jak będzie zapotrzebowanie to zapodam w poniedziałek.
IMHO nity tak wykonane wyglądają lepiej niż wikolowe czy wytłaczane od tyłu... Oczywiście to moje osobiste zdanie.
PZDR. Mała Mi
Jakby ktoś miał jakieś pytania nt. tej metody to proszę się nie krępować....

--
It'll End In Tears

 
06-12-05 00:35  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pierwszego dnia nitowania udało mi się zrobić nity na zderzaku i po części nity na wieży.



Postanowiłem wykonać nity podobnie jak przy PzKpfw I i Sd.Kfz.265 (tutaj) używając kuleczek z filtru do wody (tutaj). Dodatkowo kuleczki pokryję wikolem aby zrobić "grzybek" nitu.

--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (15-07-07 19:04)

 
06-12-05 06:09  Re: [relacja] Putilow-Garford - MM
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ja w tej chwili również dłubię tego stwora, tyle że z wydruku, szkoda mi było pocąć oryginał ;o)
Nity robię z rartonu wycinakiem z igły lekarskiej zaostrzonej od wewnątrz. Wychodzi to mniej więcej tak:

http://strony.aster.pl/qrche/Bofors/BoforsR06.jpg

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024