FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-10-08 18:00  [relacja/galeria] Challenger 2 - GPM
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ogladaczy
Zabralem sie za model Challengera II z GPM-u.
Karton w modelu jest prawdziwie pancerny nie wiem czy to nie jest jakas odmiana Dorchester czy jakis inny Chobham :). Przydaje sie to przy oklejaniu kadluba ktory jest calkiem spory ale juz przy drobniejszych detalach raczej przeszkadza. Poza tym rysunki sa troche malo czytelne i musze sie duzo zastanawiac jak cos skleic.
Na razie skleilem kadlub czolgu ale nie jestem specjalnie zadowolony, prosze o komentarze czy robic go na nowo czy zostawic jak jest.




Pozdrawiam
Pawel K

--

Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

Post zmieniony (17-01-09 11:32)

 
19-10-08 22:34  Odp: [relacja] Challenger 2 - GPM
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ta relacja może ci się przyda :)
http://kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=2990&hilight=Challenger+2

Będę kibicował :)

--
Kings of Chaos

 
31-10-08 09:04  Odp: [relacja] Challenger 2 - GPM
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
Zrobilem drugi kadlub czolgu. Ogolnie wyszedl lepiej ale w kilku miejscach moglbym bardziej sie przylozyc. Skonczylem wykonywanie elementow zawieszenia, kola napinajace i kola jezdne. Kola jezdne maja jeszcze braki w retuszu ale zostanie to poprawione. Przy budowie powyzszych elementow nie bylo wiekszych problemow. Nie wiem tylko dlaczego jest 24 sztuk czesci 26r skoro kol jest 12 i nie rozumiem dlaczego w czesc 26c, ktora nalezy podkleic, jest wpisana czesc 26m ktorej nie nalezy poklejac a ktora jezeli wyrzucimy przed podklejeniem 26m, to stracimy srodek okregu.
Ponizej kilka fotek.


Mam tez pytanie.
Czesc 29a (pasek gasienicy) nalezy podkleic na 1mm karton czy gasienica nie bedzie za sztywna i jak zrobic zeby sie ladnie ulozyla na kolach?
Pozdrawiam
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
17-01-09 11:31  Odp: [relacja] Challenger 2 - GPM
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koniec budowy
Model oceniam bardzo wysoko, bardzo podoba mi sie w nim kamuflaz i ogolny wyglad modelu. Wszystko pasuje bardzo dobrze tylko przy paru elementach wiezy mialem problem i musiale cos gdzies przyciac czy przyszlifowac. Mam rowniez zatrzezenia co do rysunkow 2D sa one dla mnie bardzo malo czytelne i czasami musialem sie sporo natrudzic zeby je odczytac. Na szczescie sa tez inne relacje tego modelu co mi bardzo pomoglo. Nie umniejsza to jednak calemu modelowi.
Ponizej galeria




Pozdrawiam
Pawel

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
17-01-09 12:08  Odp: [relacja] Challenger 2 - GPM - Koniec
Seweryn 

 

Super model. Gratulacje

--
Seweryn

 
17-01-09 12:38  Odp: [relacja] Challenger 2 - GPM - Koniec
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Piękny model skleiłeś, szkoda tylko że relacja na tym forum urwała się w połowie. Jakiej farby używałeś do retuszu?

Co następne na warsztacie?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
17-01-09 12:41  Odp: [relacja] Challenger 2 - GPM - Koniec
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Fajny i fajnie wykonany model, tym bardziej, że mniejszościowy na forum bo współczesny:)

Powielam pytanie- co następnego?

Pozdrawiam

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
17-01-09 14:59  Odp: [relacja] Challenger 2 - GPM - Koniec
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A propos relacji to tutaj jest cala http://www.papermodels.pl/topics1/konkurs-pancerny-gpm-challenger-2-koniec-galeria-vt2537.htm. Poniewaz byla to relacja konkursowa to prowadzilem ja tylko na tamtym forum.

Retusz robiony kredkami akwarelowymi (zolty i piaskowy) na oko. Skrobalem grafit(?) z kredki na plytke i mieszalem woda. Niestety za kazdym razem wychodzil troche inny kolor.

Nastepny model to bedzie Wespe z AH

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
17-01-09 16:36  Odp: [relacja] Challenger 2 - GPM - Koniec
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Pawel
Rowniez moje gratulacje,ladny model,kawal modelarskiej roboty,no i fajnie ze wspolczesny,bo nie widac ich za wiele w relacjach.Nic tylko siadac i wio do Awganistanu.Pozdrowienia Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
25-10-09 18:01  Odp: [relacja/galeria] Challenger 2 - GPM
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Ja też budowałem model Challengera jak byłem w szkole. Zrobiłem kadłub, wieżę, wymiękłem na podwoziu i dałem spokój. Lufy też nie zrobiłem. Niedawno wywaliłem elementy.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024