FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
25-10-05 00:43  [R/G] LWS-6 Żubr
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Ostatnio sporo zamieszania było na Forum wokół Lechowego Żubra. I ja w sklepie byłem, to-to sobie kupiłem... I tak się zauroczyłem, że model od razu - bez kolejki - poszedł pod nożyczki. Model był już na Forum opisywany (choćby tutaj: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=83532&t=83532), więc daruję sobie większość wrażeń ogólnych. Co warto jeszcze dodać, to bardzo dobra instrukcja opisowa (zwykle nie czytam, ale tym razem robię to z przyjemnością). Rysunków - jak na razie - jest dość, choć szkoda, że nie ma paru zdjęć, jak w PZL P-8. Grozą wieje od cieniutkich ramek kabin - zobaczymy, jak to się wytnie i jak się będzie trzymało.
Pierwsze wrażenia ze składania są bardzo pozytywne: szkielet trzyma się świetnie nawet bez kleju (na zdjęciach jest właśnie niesklejony). Obecnie już go skleiłem, dodałem jeszcze prostopadły pasek tekturki pod część 6, aby ta się nie zapadała.

I to tyle na początek.
Pozdrawiam,
Tomek

--

Post zmieniony (08-09-10 12:50)

 
25-10-05 09:50  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Nie wiedziałem że modele Lecha można kleić bez wdychania kleju??? Wolałeś jednak jakiegoś "budzia" na popęd ;-)))) Będę obserwował uważnie...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
25-10-05 09:50  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Podklejając pod część 6 wzmocnienie, pamiętaj o takim rozwiązaniu, aby można było zmieścić dźwigary płata. (przepraszam, jeśli ta uwaga jest dla Ciebie banalna...)
Oczywiście czekam na dalszy ciąg relacji i na uwagi.
Lech

 
25-10-05 10:58  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Ja także popatrzę z miłą chęcia :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
25-10-05 12:31  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Na to czekałem. Przy okazji od razu pytanie do Lecha, kiedy można się spodziewać komór bombowych i elementów waloryzacji wnętrza kabiny.
Orinoko czy będziesz robił silniki w wersji rozbudowanej?

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
25-10-05 14:12  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Komory bombowe i bardziej rozbudowane wnętrze od niedzieli późnym wieczorem lub w poniedziałek po południu.
Lech

 
25-10-05 21:27  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Hehehe byłem ciekawy kto go pierwszy "napocznie":) oj będę tu zaglądał;) fajnie,że go zacząłeś, mam nadzieję, żę zrobisz go z częściami dodatkowymi z netu:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
26-10-05 00:51  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Lechu, dzięki za przypomnienie o dziurach na dźwigary; wytnę je jednak dopiero, kiedy cały szkielet dobrze już okrzepnie, tuż przed przyklejeniem części 9.
Silniki będą pełne, bomb na pewno nie będzie, a kabiny - zobaczymy. Chętnie uzupełnię te, gdzie jest dużo szyb i dużo widać. Model ten buduję tylko dla przyjemności, więc nie będę go waloryzował czym tylko się da.
Jak na razie, do samego segmentu doszła tylko tablica rozdzielcza, poza tym "robi się" wyposażenie kabiny pilota - tutaj nie ma specjalnie o czym dyskutować.
Tomek

 
26-10-05 14:52  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sądzę, że spokojnie można wykonać ten model w wersji podstawowej. Jest pracochłonny (z uwagi na wielkość, dwa silniki itp.), ale jest jednocześnie prosty w budowie.
Lech

 
28-10-05 23:17  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

czad !

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024