FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
31-12-05 13:51  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

wygląda świetnie...

 
14-01-06 00:53  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Powolutku powstaje ciąg dalszy kadłuba. Właściwie kadłub już całkowicie skończyłem, opuściwszy na razie obie wieże i oszklenie kabiny pilota.
Szczególnej uwagi wymagało sklejenie części 32. Nie bardzo wyobrażałem sobie, jak przykleić do przyklejonego do kadłuba poszycia szary pasek zamykający tę część od strony wieżyczki tylnej, więc najpierw dokładnie ukształtowałem poszycie 32, potem przykleiłem do niego ów paseczek, wtedy wyciąłem otwory na wnęki karabinów, dokleiłem same wnęki. Dopiero teraz cały element przykleiłem do kadłuba. Wyszło dobrze.
Przyklejając część 33 trzeba ją bardzo dobrze zawczasu ukształtować; ja trochę to zaniedbałem i wierzch, zamiast płaski, wyszedł nieco wypukły.
Sklejenie przedniej i tylnej części kadłuba ze sobą odbyło się bez problemu, ja dodatkowo zalałem przestrzeń między nimi wikolem (moje modele są ręcznie oglądane przez dzieci, więc nie mogą być zbyt delikatne).
Tutaj ujawnił się pierwszy i jak na razie jedyny mankament modelu (modelu, ale nie opracowania): inne są odcienie zieleni przedniej i tylnej części kadłuba. Jest to błąd nieusuwalny w przypadku wykonywania modelu w standardzie. Różnica w odcieniach nie jest duża, ale widoczna.
Następny element to statecznik pionowy; tutaj nie ma żadnych problemów; ja dodałem tylko łącznik między 60 a 60a.
Opisując ten etap budowy modelu, Lech napisał: "Na tym etapie powinno być już widoczne, jaki to sympatyczny potwór" - mogę tylko z całym przekonaniem potwierdzić.
Tomek

 
14-01-06 10:19  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bardzo ładnie Orinoko tzrymaj tak dalej a na pewno bedzie Gites ;-)

 
25-01-06 00:19  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Przykleiłem statecznik pionowy - wygląda pięknie (i bardzo monumentalnie przy reszcie kadłuba), acz pojawiła się pewna wątpliwość: czy faktycznie wierzch ogona, pod sterem kierunku, ma zostać szary? Chyba jednak to załatam z zapasu koloru...

--



Post zmieniony (25-11-06 13:51)

 
13-05-06 17:18  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

podbijam i pytam "w której puszczy ten żubr piszczy teraz ?"

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
14-05-06 15:59  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
bandi   

Za rogiem Homiczku, nie w puszczy !

--

 
17-05-06 14:22  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tutaj fotka z relacji budowy silnika do Żubra: http://www.kartonbau.de/wbb2/attachment.php?attachmentid=46940
Lech

 
17-05-06 23:14  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Mam pytanie do wydawcy tego modelu, czy będą dodatkowe elementy wyposażenia kabiny do LWS-6 czy tylko dostepne na stronie silniki?

 
19-05-06 10:45  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mogę tylko wszystkich BARDZO przeprosić. Pozostałe części dodatkowe do Żubra będą, ale dopiero w przyszłą niedzielę/poniedziałek. Teraz już NA BANK
Lech

 
19-05-06 15:00  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
yak   

Lechu, ja pracuję w banku............. :-))) zobaczę to uwierzę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024