FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-05-06 16:32  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Oj Lechu, czy to aby nie o poniedziałku wielkanocnym w 2007 roku mówiłeś He he he ;-)

 
23-05-06 16:53  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
stach48 

 

USZANOWANIE !!!
Błagam jak nie macie nic mądrego do powiedzenia to się nie odzywajcie. Zamiast upominac się o dodatkowe elementy sklejcie w miarę poprawnie te które sa w wycinance. Na elementy waloryzujące albo spokojnie poczekajcie albo zrobcie sobie sami (mądrale).
NAJLEPSZEGO

 
23-05-06 18:40  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


el_paw napisał: "Oj Lechu, czy to aby nie o poniedziałku wielkanocnym w 2007 roku mówiłeś He he he ;-)"
Domyślam się, że ten wpis jest przynajmniej w części żartobliwy. Co do pretensji o to, że dodatkowych części jeszcze nie ma, to są całkowicie uzasadnione. Co mogę powiedzec? Niby potrafię się usprawiedliwic, ale - w zasadzie co to kogo obchodzi; obiecałem (i to na piśmie:-)), że będą a ich nie ma...
Teraz naprawdę będą w najbliższy poniedziałek.
A swoją drogą: chciałbym zobaczyc sklejonego Żubra, ponieważ surówka, którą skleiliśmy nie nadaje się do pokazania (tym bardziej, że niby wszystko jest sklejone, ale np. płaty nie są przyklejone do kadłuba, a silnik (tylko jeden) do skrzydła...
Lech

 
23-05-06 20:13  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Oczywiście że sobie żartuję, ale jak ktoś się nie zna na żarttach to trudno.
A Pytam bo bardzo mi się ten model podoba a, że chcę go teraz BO MAM ODROBINĘ WOLNEGO CZASU skleić to chciałbym wiedzieć czy na przykład skończe kadłub a tu się np. okaże, że są nowe elementy i wtedy się zdenerwuję. Poza tym uważam, że forum właśnie temu ma służyć, żeby zadawać pytania. I mnie jestem żadnym mądralą ja po prostu nie mam czasu na własne projektowanie czy głęboko posuniętą waloryzację modeli.
A modele od Lecha są super więc chciałbym go mieć w pełnej wypasionej wersji.
Już się nie będę więcej pytał.
Pozdrawiam

PS: I przepraszam orinoko za zaśmiecanie jego wątku



Post zmieniony (23-05-06 20:16)

 
24-05-06 09:09  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
yak   

Też czuję się "wywołany do tablicy". Jako wielki sympatyk Lecha i jego produkcji, dałem wyraz nie wątpliwościom co do ukazania się części tylko do użycia zwrotu "NA BANK", co przyozdobiłem odpowiednim znakiem :-))).

 
29-05-06 09:00  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


a jednak "na bank"
Lech
PS
mam nadzieję, że ci, którzy już zaczęli klejenie Żubra nie urwą mi łba...

 
29-05-06 13:08  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
yak   

Za wybór tematów masz Panie Lechu u mnie dozgonną wdzięczność.

 
31-05-06 20:17  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Kawał solidnej, dobrej roboty Orinoko. Piękny model (w odróżnieniu od tego z przed lat w MM.)

--
aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
06-06-06 02:10  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

O, to już pół roku minęło... Zatem pora wrócić do Żubra. Wiem, że to irytujące dla czytających, ale ja zawsze robię po kilka modeli jednocześnie i przełączam się między nimi. A zatem:
1. Dokleiłem ster kierunku. Jego montaż przebiegł bez żadnych problemów. Jak zapowiadałem, dałem pod nim łatkę z zapasu koloru, aby nie zostawiać szarości - zdjęcie pierwsze.

2. Zabrałem się za skrzydła. Na zdjęciu widać szkielet jednego z nich. Jak to u Lechowych Żubrów, wszystko trzyma się nawet bez kleju (drugie zdjęcie). Otwór na reflektor (szary prostokąt) wytnę dopiero po sklejeniu całego szkieletu skrzydła.

Trzeba uważać, aby nie pomylić kolejności żeber 64e i 65a; są prawie identyczne, ale mają inne zakończenia od strony krawędzi spływu. A skoro o tym piszę, to chyba oczywiste, że sam zrobiłem w jednym skrzydle błąd, który zauważyłem dopiero po sklejeniu...

3. Na trzecim zdjęciu kompletne szkielety obu skrzydeł, już sklejone, poprawiony błąd, o którym mowa powyżej, wycięte wnęki na reflektory. Sklejając szkielet skrzydeł, jako płaską powierzchnię bazową przyjąłem spód skrzydła; czy słusznie, okaże się przy oklejaniu poszyciem.

Rurki włożone w żebra jedynie roboczo, aby zachować współosiowość otworów.

Pozdrawiam,
Tomek



Post zmieniony (25-11-06 13:50)

 
06-06-06 08:26  Re: [relacja] LWS-6 Żubr
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jedno (w tej chwili) wtrącenie: rurka, którą widać na fotografii musi dosyć ciasno wchodzić w otwory w żebrach. To właśnie ona ma utrzymać odpowiednie położenie skrzydeł ("coby" nie oklapły). Proponuję nawet wcisnąć w nią kawałek twardego drutu. Tekturowe dzwigary skrzydeł (końcowe ich fragmenty) dobrze jest usztywnić np. "smarując" je poxipolem lub czymś podobnym. Wszystko po to, aby skrzydła, które są dosyć pokaźnych rozmiarów, nie miały tendencji do opadania.
Lech

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024