FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
06-05-04 10:03  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Michał, uuups, przegapiłem....

Qrchak: oczywiście dobrze.

Ale tu może być rozwiązanie do tych wręg. Zmiana długości oklejki o 1mm będzie powodowało odstawaniem od wręgi na całym obwodzie o 0,16 mm, a to juz świetnie widać. Ja tam mam zrozumienie dla projektantów, że to im często wychodzi nie "tego"., ciężko to dopasować, szczególnie jak się projektuje ręcznie. No i jest to dość łatwe do naprawienia.

Piszę tylko o wręgach, inne babole mnie już bardziej denerwują.

 
06-05-04 10:17  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Junior II   

Wontek Mariusza przepoczwarzyl sie w wyklad matematyycznokulturalny polonczony z wyjasnieniem dlaczego wregi nie pasujom.

Wynurzenie forumowicza zwoncego siem zupom zalewajkom dowodzi jego totalnej bezsilnosci umyslowej. Brakuje mu rowniez nawet krzyny tej tak tutaj tzw kultury., o ktorom siem tu wszystkie bijom.
Gdyby tom krzyne mial to by siem nie odzywal .

"Saeta była projektowana ręcznie , a nie komputerowo, a więc o dopasowanie wręgi trudniej."

A wienc wszystko co do czasu komputerow narysowaly, skonstruowaly dwunozne nalezy wg Zalewajki wrzucic w kibel.

Ugryz sie w paluchy albo sie palnij menazkom , zanim zaczniesz puszczac w swiat takie bzdety.

 
06-05-04 10:39  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co ty za długo w niemczech siedzisz, że polskiego już nie rozumiesz? "Trudniej" to nie znaczy "niemożliwe". Większość modeli miała problemy z wręgami, ale nie mówię że wszystkie. Jak chcesz to sobie sklejaj po raz dziesiąty Typhoona, bo wiele więcej ci ze starych czasów nie zostanie, jeżeli spiłować wręgę to dla ciebie problem.

Ja nie zamierzam wrzucać tych modeli w kibel, ale jak ty chcesz to wrzucaj, tylko uważaj żeby go nie zapchać. Gdzie będziesz oddawał swój stolec?

 
06-05-04 11:46  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Junior II   

Na szczenscie tych co kiedys bez kompow umialy tak rysowac , aby nie trzeba bylo pilowac czy sztukowac jak na zapodanych przykladach bylo duzo wiencej, to nie tylko autor Typhona.

Dla mlodziezy zgorszonej i zdegustowanej niekulturalnym wynurzeniem kol. Zalewajki ,
polecam zainteresowanie siem MM z bardzo dawnych lat z modelami np .p.Kuszki, Komudy , Osterczuka czy nawet "wczesnego" p. Wasiaka.
Byli oczywiscie jeszcze inne , ktore umialy rysowac.
Byly oczywiscie tez takie , co nie umialy .

Do tego aby narysowac tak , aby sie dalo skleic , bez szlifierki i pily , i beczki szpachli trzeba takie male "cus ".

Niektore tego nie mialy i nie bendom mialy , nawet zeby sie zestolcowaly w pory od tego chcenia tego cusia mienia.
I nawet , zeby dostaly kompy od samego Gejtsa Billa.

Stolec zas oddajem gdzie popadnie ,niekoniecznie w miejscach do tego celu przeznaczonych.

PS
W trosce o ten modelik doktora Mariusza , kierowany chyba jakoms swiatlom jasnosciom , zamykam juz paszcze i siem zeslizgujem do mojego dołu.

 
06-05-04 12:23  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Twoja troska o model Mariusza mnie rozczuliła. Szkoda tylko, że dopiero teraz na to wpadłeś, bo i tak połowa wątku przez ciebie jest nie o modelu, ale o stolcowaniu się. No ale lepiej późno niż wcale.

Ja też już kończę i wracam do swojej jaskini.

 
06-05-04 22:52  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Junior II   

Do Marka P
Drogi Marku,
jezeli polecisz mi jakis zaprojekktowany przez Ciebie model i wydany gdzies , ale taki , ze bendem go mogl skleic od poczontku do konca bez dostania ataku wscieklizny , to oswiadczam , ze odszczekam na tej mownicy to co powiedzialem powyzej i nie bendem
rzondal od Ciebie tych 250zl . ;))

Wienc co to za model mam nabyc ?

 
06-05-04 23:25  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

jak dasz a'dres na priv to wyślę ci model Hellcata z KEL-u - skleja się bez problemów...
http://www.kel.frame.pl/modele/21.htm

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
06-05-04 23:32  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Junior II   

Nie trzeba , wienc kupiem go sobie i natychmiast sprobujem skleic ,
Jezeli rzeczywiscie go sklejem nie rzucajonc ani jednego joba, oswiadczam jeszcze raz , ze odszczekam tutaj moje wontpliwosci co do umiejentnosci Marka z Mazur .

Jezeli ten model sklejem bez ani jednego joba , to znaczy , ze marzurzanin ma racje panowie ,
to wilgotnosc, czenstotliwosc i ten luj corel czy karol czy jak mu tam som winne , ze wyjebalem te 250zl za burte.

 
07-05-04 09:24  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Junior II   

Amen

 
07-05-04 09:42  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak sobie czytam, i z jednej strony cieszy mnie ogromnie, że na forum jest pan projektant, (szanowny pan Marek P.) że można z nim powymieniac uwagi, skonsultować się ... a z drugiej strony odrzuca mnie taki ktos kto sie nazywa Junior II, ktory wykazuje kompletny brak kultury bycia i egzystowania miedzy ludzmi (nawet w tym najmniej bezpośrednim wzmiarze jakim jest internet)

chyba wszyscy chcemz aby to forum skupiało i modelarzy i projektantów i wydawców ....



pozdrawiam

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024