FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-05-04 09:51  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Chciałbym przypomnieć, że szanowny projektant wyż. wym. samolotu w jakimś wątku (nie chce mi się szukać, ale wszyscy zainteresowani pewnie wiedzą o co chodzi) wyraźnie zaznaczył, że źle zaprojektowany model to nie jest bubel ale prawdziwy model dla prawdziwych modelarzy. Czyżby wiadomy autor konsekwentnie realizował swoje kredo?

Wypowiedź Juniora na temat bubli (pomijając wiadomą manierę stolcowo-rynsztokową)powinni sobie wziąć do serca wszyscy wielbiciele zjednoczonej Europy - tu już nie ma miejsca na brakorubstwo. Każdy producent dziadostwa zostanie zeżarty przez konkurencję i co ważniejsze nikt (albo prawie nikt) nie będzie za nim płakał.

Pozdrawiam,
Wakamij

 
04-05-04 10:23  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Junior II   

;))
No wlasnie !
Bedom pozerane.

PS
;;))
w trosce o tzw dobro ogułó , ósilnie pracójem nad sobom tzn nad moimi pozIomami stolcoworynsztokowymi.
Jednak jak wiadomo srodowisko to jest oslizle i co siem trochem wyzej wskrobnem to zaraz znowu spadnem . ;))

 
04-05-04 21:49  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Junior II - zapraszam do mojego gabinetu ;-))).

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-05-04 23:03  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Junior II   

;))
Na szczenscie gruczoł mi chyba? sie jeszcze nie przepoczwarza .
Moze innym razem . ;))

Twoja grzecznosc i spokoj som zniewalajonce, Mariuszku
Juz mi wstyd i bardzo Ciem przepraszam za ten daleko idoncy napad.
Ale modele kleisz bardzo ladnie i na pewno masz tesz bardzo ladnie wszystko poukladane na biurku , ja nigdy tak nie bendem mial .;))

 
05-05-04 00:29  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

szkoda....bierz Junior pzrykład...,bierz przykład....

 
05-05-04 07:31  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Junior II   

Biorem , i też bendem tak miał jak już bendem duży.

 
06-05-04 09:31  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Saeta była projektowana ręcznie , a nie komputerowo, a więc o dopasowanie wręgi trudniej.

Tak sobie czytam te wszystkie narzekania na niepasujące wręgi i przypomniała mi sie pewna zagadka, która może w pewnym stopniu wyjaśniać skąd te wszystkie problemy z niedopasowaną długością oklejki do wręgi, szczególnie w modelach projektowanych ręcznie.

Oto zagadka:

Powiedzmy, że wokół całej Ziemii na równiku rozciągnięto drut. Nieważne jak, niech będzie, że jest to możliwe, morza zamarzły, dżungle powycinano itd. Równik ma jak wiadomo 40000km. Teraz w jednym miejscu rozcinamy drut i dospawujemy 1 metr drutu. O ile drut uniesie się średnio nad ziemię (powiedzmy , że jest bardzo sprężysty i wszędzie unosi się na jednakową wysokość) po dospawaniu tego małego kawałka?

Rozwiązanie jest bardzo zaskakujące, przynajmniej dla mnie było. Nie ma co strzelać, trzeba to obliczyć.

Junior może ty, bo krzykactwo i obrażanie innych świetnie ci wychodzi, ale czy znasz podstawy matematyki??

 
06-05-04 09:46  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Żur! :-)

W odpowiedzi na zagadkę :P

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=3422&t=3283 :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
06-05-04 09:50  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ok. 16mm?

 
06-05-04 09:51  Re: Mc 200 Saetta / Kartonowy Świat ( relacja z budowy).
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Oczywiście cm nie mm ;o)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024