FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-04-20 06:55  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Ryszardzie.
Aż nie umiem się doczekać powrotu do komputera , zeby zobaczyć zdjęcia w wiekszym rozmiarze.
Dobra robota !

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
18-04-20 08:23  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepiękna robota. Bez dwóch zdań.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-04-20 15:35  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejna relacja/lekcja świetnego sklejania modelu i historii. Takie relacje oglądać to czysta przyjemność.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-04-20 20:38  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
C.D. "Friedricha"

90 szt "śrub" i tyleż samo zaczepów na odciągi

prawie 6 m malowanej nici

zaczep - po obcięciu końca nitki, kropelki kleju i malowanie

6 szt przednich rozpórek - w sumie będzie 16 szt (12 w komorze płatów i 4 pod centropłatem)

Namęczyłem się nad kołpakiem osłoną piasty śmigła ale widzę, że trzeba będzie go poprawić (zmniejszyć). Mam nadzieje, że da się go przerobić i nie będę musiał robić nowego :-)
Zdrowia =życzę,
Ryszard

 
28-04-20 09:14  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Już chyba kiedyś pytałem ale nie pamiętam - z czego robisz śruby rzymskie do naciągów? To wygląda jak długa sprężynka o maleńkiej średnicy.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
29-04-20 09:11  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"To wygląda jak długa sprężynka o maleńkiej średnicy."
Tak, to jest sprężynka ale stosuję też cienkie rureczki (izolacja przewodów) bo takie "śruby" najlepiej się sprawdzają w mojej metodzie robienia naciągów:
- w dolnym płacie wklejam zaczepy (bez linek)
- w górnym płacie wklejam zaczepy z zamocowanymi już do nich linkami i "śrubami"
- wstawiam do dolnego płata rozpórki i nakładam na nie górny płat
- na luźne linki zwisające z zaczepów górnego płata nasuwam "śruby"
- linkę przewlekam przez oczko zaczepu w dolnym płacie i przez 'śrubę" (rurkę)
- po wybraniu luzu i naciągnięciu linki dozuję odrobinę kleju CA w miejsce styku rurki z zaczepem
- jak klej chwyci obcinam koniec linki wystający z rurki i w to miejsce dozuję odrobinę kleju wikolowatego
- całość maluję farbką akrylową (srebrna zmieszana z czarną)

Przy łączeniach dwóch linek robię " śruby" też z rurek z drucianymi oczkami z obu stron - jak niżej w komorze płatów Lohner T1

 
02-05-20 12:26  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Ryszard jakie są srednice wewnetrzne rurek , sprężyn jak nawlekasz i co ?Próbuję wykonać podobne wynalazki w 200 ale ,,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-05-20 16:21  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czołem Panowie i Panie Marku,
Średnica wewnętrzna - nie wiem, nie mam suwmiarki ale swobodnie wsuwa się igła 0,45 mm.

Nawlekanie - nitka wiskozowa malowana akrylową farbką ma umoczony w SG koniec i potem obcinam go na skos skalpelem.
Sztywny koniec nitki trzymam pesetą i wsuwam w rureczkę leżącą swobodnie na blacie stołu :-)
CD budowy
Zrobiłem stelaż do mocowania górnego płata i teraz trwa zabawa z przymiarką do umiejscowienia rozpórek w komorze płatów

Pozdrawiam serdecznie,
Ryszard
PS - Marek, napisz na rkolodziejski3@wp.pl o jakiej średnicy potrzebujesz i do czego. Mam różnych rozmiarów i mogę podesłać :-)

 
05-05-20 21:04  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czołem,
Wszystkie naciągi zamocowane do dolnej powierzchni górnego płata.
Po wklejeniu rozpórek (ale wpierw muszę zrobić jeszcze drugi ich rząd) luźne końce linek zostaną przewleczone przez zaczepy na górnej powierzchni dolnego płata i linki naciągnięte.
Dojdą jeszcze drobne elementy konstrukcyjne na górze płata i pod nim.

I jeszcze "odkryte" NN elementy konstrukcji - co to takiego ?

Pozdrawiam,
Ryszard

 
07-05-20 20:54  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Trzeba powiedzieć że nie jest to łatwe w budowie ptaszysko a to ze względu na trzy pary rozpórek w każdej komorze płatów, których skrzydła mają wznios i są odchylone do tyłu. Stelaż pływaków, którego właściwe upozycjonowanie też przysparza pewnych trudności.
A o to jak "Fryderyk" wygląda na dzień dzisiejszy

Obciążenie na górze centropłata - razem 0,9 kg i powiedzmy, że w pewien sposób kojarzy się z próbą obciążenia statycznego skrzydeł :-) (tzn. w tym "normalnym" to skrzydła są ustawione "do góry nogami" a obciążenie ustawione jest na ich dolnych powierzchniach).
Owe mosiężne walce są w środku wypełnione ołowiem a ich pierwotnym przeznaczeniem było...?
Zagadka. (podpowiedź : miało to związek z żeglugą :-)
W całości to tak się przedstawia

Teraz kolej na mocowanie naciągów i zamarkowanie prześwitujących spod białej farby pasów górnego płata czarnych krzyży kajzerowskiego aeroplanu.
Później zaś coś muszę wykombinować z "nosem" tzn. obciąć jego kawałek :-)

oryginalne "nosy"

a tak ma wyglądać po kosmetycznej operacji
A na koniec dzisiejszego wpisu to tak sobie myślę, że chyba przyjdzie czas zabrać się za jakieś nieco większe "latawce" bo i oczy już nie te i dłubanina z z małymi elementami męcząca (oczywiście w jedynie słusznej lotniczej skali 1 : 33)

Zeppelin LZ 62
Ukłony,
Ryszard

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024