FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
03-05-19 19:31  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Jak zrobiłem bieżnik. Pomysł zapodał mi kolega za co bardzo mu dziękuję. A robi się to tak. Rowki nacinałem za pomocą piłki Olfy zamocowanej na stałe do stołu. Wysokość zamocowania nad stołem piłki dobrałem tak aby wypadał dokładnie w połowie grubości koła. Gdy tak już zamontowałem piłkę to dociskając koło do piłki (delikatnie) i dość mocno do stołu obracałem je powoli tak długo aż na całym obwodzie powstał równy rowek. Czynność tą powtórzyłem na drugim kole. Następnie nie ruszając piłki dobrałem odpowiedniej grubości podkładkę tak aby podnieść koło o grubość taka jaką chcemy aby oddalone były od siebie rowki. I naciąłem kolejny rowek z jednej strony potem z drugiej strony koła i następnie drugie koło. Dodałem kolejne podkładki i wykonałem kolejną parę rowków. Czynność tę powtarzałem aż na całej szerokości powstały równo oddalone od siebie rowki bieżnika.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
13-05-19 18:18  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Powstał kolejny element Afgana. Wirnik ogonowy miał być żywiczny ale po sklejeniu go jakoś mi się nie spodobał więc porzeźbiłem trochę sam. Wyszło takie coś. Nie jest to jakaś wierna kopia oryginalnego a raczej wycinankowy. Jednak trochę bogatszy niż gotowiec. Na koniec jak już będzie zamontowany to go trochę kurzem przykryję. Oś oczywiście jest za długa jeszcze ale to już przed montażem dotnę. Może gdzieś przeoczyłem ale instrukcja nie podaje żadnych wzmocnień łopat wirnika ogonowego. Ja w moje wsadziłem sklepane na końcach igły 1,6mm.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-06-19 23:40  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziś szklarnia coś co zawsze sprawia mi problem i jeszcze w żadnym modelu nie wyszła mi tak jak bym chciał i tu również nie jest idealni. Makro pokazuje wszystkie niedociągnięcia wiec nie będę się rozpisywał o nich. Na początek boczne okienko szybka to produkcja mojej manufaktury pasuje nie najgorzej. Z lewej strony okno jest już na miejscu i będzie lekko uchylone. Od góry dodałem rynienkę/prowadnicę okna. Poniżej zainstalowałem płyty pancerne co by pilotowi nóżek nie odstrzelili ;) Dodatkowym elementem mającym ukryć niedoskonałości oszklenia są wycieraczki. Pióra zrobiłem z cienkiego paska polistyrenu a ramiona to drucik 0,3 oraz 0,1 mm. Wracając do oszklenia przód tego Śmiglaka to jeden wielki przeszklony nochal co nie ułatwia zadania. Szybkę tłoczyłem na podstawie kopyta które wykonałem na podstawie wycinaki. W wycinance jest siatka i wręgi wystarczy wyciąć i skleić potem zalać gipsem i wytłoczyć i modlić się aby pasował. Pasuje bez obaw przynajmniej w moim przydatku mało wiele.




--

Post zmieniony (07-06-19 08:03)

 
24-06-19 23:30  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
W afganie przybyło kilka rzeczy a inne się robią. Druga strona dostała szklane drzwiczki za nim pobawiłem się i dotłoczyłem wloty powietrza do chłodzenia aparatury. Z zapasu koloru zrobiłem wyciąłem paski następnie je odchudziłem. Następnie za pomocą kawałka hipsu spinek i bcg nadałem pożądany kształt. Kolejną rzeczą jaka powstała to wyrzutniki pułapek termicznych. Kształtem dalekie są od oryginału ja jedynie pomalowałem je na srebrno bo szary mi nie odpowiadał. Jeszczo łosz na to przyjdzie. I tak powoli do tyłu a tam wrota czekają. Same siatki skrzydeł składają się bardzo ładnie ale to znowu listki. Jedną stronę skleiłem wewnętrzne i zewnętrze poszycie razem i tu wdaje mi się że chyba obie części są identycznych rozmiarów a ta wewnętrzna powinna być ciut mniejsza. Ale spokojnie można to oszlifować. No i na koniec kratownica wzmacniająca tu projektant poszalał. Nie dość że strasznie cienka ta pajęczynka to jeszcze część tych cieniutkich paseczków zostało podzielonych na połowę podczas rozwinięcia siatek. Część ta jeszcze sporo nerwów mi na psuje zanim doprowadzę ja do przyzwoitego wyglądu.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
14-07-19 21:16  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
W kolejnym odcinku powstały wrota otwierane pod belką ogonową. Oj było wesoło szczególnie przez tą kratownice o której konstrukcji wspominałem w poprzednim odcinku. Jakoś udało się to wszystko w miarę poskładać w całość. Na całość przyszedł lakier mat i sucha pastela. Teraz zauważyłem że jedna z gaśnic pozbyła się końcówki opylającej szkoda. Na lewych wrotach w zewnętrznym poszyciu zrobiłem skrzela mogły wyjść lepiej ale i tak lepiej niż płaskie.
Powoli też dodaje kolejne elementy w tak zwanym międzyczasie dorobiłem ustrojstwo pod belką ogonową. Tu jakoś listki nie chciały ładnie się zgrać ale trochę poczarowałem i wyszły nie najgorzej.
Coraz mniej pozostaje do zrobienia a coraz więcej montażu gotowych elementów.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
15-07-19 14:11  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

StuG chyba trudniejsze były owiewki silników bo tam trzeba było to wpasować do istniejącego kadłuba. A wrota są bardzo pracochłonne i trudne ale dają tolerancję błędu bo u mnie będą w wersji otwartej, trzeba być masochistą aby tyle się narobić i zamknąć to, wiec jak się trochę gdzieś zgubi kształt to tragedii nie ma.
Ale już mam pomału dość tych wszystkich listów dobrze że widać już światełko w tunelu.


--

Post zmieniony (15-07-19 14:12)

 
16-07-19 07:01  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Alski
Ogólna zasada jaką stosuje przy klejeniu tego typu elementów to taka jak opisałem na przykładzie kopułek http://www.kartonowki.pl/forum/temat/3611,kopulki-i-inne-listkowe-zakonczenia ale po kolei:
W tym wypadku wyglądało to tak. Najpierw wyciąłem listki potem obróbka papierem ściernym i retusz. Potem na miękkiej podkładce nawilżone klejem bcg formuje elementy tak aby mniej więcej układały się do odpowiedniego kształtu. Odczekuje aż wyschnie i jeszcze raz kontrolnie profiluje kulką. Teraz zaczyna się zabawa każdy listek po kolei małymi etapami sklejam ze sobą jak klej zwiąże to do strony niezadrukowanej podklejam łączenia paskami bibułki do papierosów (bibułka jest bardzo cienka i stosunkowo mocna) jak już wszystkie liski mam tak połączone to na twardej podkładce za pomocą kulek wygładzam wszystko ale dość delikatnie. Potem od strony niezadrukowanej "maluje" wikolem w celu utwardzenia. Jak już wszystko wyschnie jeszcze raz "przewałkowuje" kulkami i teraz już naprawdę mocno na twardej powierzchni aby wyrównać łączenia i wszelkie niedoskonałości w razie potrzeby od strony wypuklej łączenia nawilżam bcg. I na koniec jeszcze jak potrzeba drobne poprawki czyli jak są drobne szczelinki to na nie daje wikol oraz poprawki retuszu jakby gdzieś coś wylazło. A już na sam koniec jak już wszystkie elementy na zewnątrz są przyklejone maluje lakierem matowym. Trochę roboty jest ale warto.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-07-19 10:37  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Alaski jak kolory się zmieniaja to pytanie się nasuwa czym retuszujesz i jakiego kleju używasz. Może klej reaguje z farbą. Ja kleje wikolowatymi i bcg czyli wodnymi retusz farba akrylowa. A to że z czasem szarzeje może być spowodowane tym że połączenie nigdy nie jest idealne jakieś mikro uskoki są i tam może zbierać się kurz tłuszcz z rąk. Warstwa lakieru czasami dość gruba "zalewa" łączenia i zabezpiecza przed kurzem. A to ze pracuje może spowodowane jest tym że przed sklejeniem nie jest odpowiednio ukształtowane tak że właściwie bez kleju trzyma kształt. A czy od spodu podklejasz łączenia w celu ich wzmocnienia? Takie moje gdybania bo trudno dawać jakieś konkretne rady jak się nie zna dokładnie problemu.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-07-19 13:24  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

To jest trudne pytanie bo rzadko kiedy można dopasować odpowiedni odcień a wiec pozostaje mieszanie. Głownie tamka ale też i pactra italerii i takie kiedyś kupione w jakimś markecie akryle w tubce. Mieszam wszystko co podanie z tego zestawu aby uzyskać zadowalający mnie odcień. Rozcieńczalnik to wóda 40%. Do retuszu to wszystko się nada.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-07-19 13:35  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Wszystkie akryle wódką a w proporcjach odpowiednich do potrzeb.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024