FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-02-19 22:48  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Mi 8 MT "Afgan" - Cz.13
Witam
Jak mówiłem tak robię czyli cała góra zamknięta. Na pierwszy ogień poszła owalna porywa silnika rozruchowego a zarazem koniec garba. Niby listki pasują a linie wyznaczające gdzie przykleić kolejne elementy już mniej. W tej części po raz pierwszy wyszły mi przetłoczenia wlotów powietrza. Kolejnym etapem przedział przekładni głównej. Przekładnia w standardzie bo i tak mało co widać. Do przekładni założyłem fragmenty rur odprowadzających spaliny bo jak ktoś wsadzi tam głowę to jeszcze dojrzy że nie widać. To co wystaje poza osłony zostanie przykryte rozpraszaczami spalin. I na koniec zaczyna się ciekawie osłona wentylatora przekładni. Wszystko ładnie gdyby nie te fikuśne garbate przegięcia. Jak na razie wszystko się jakoś schodzi. Mam nadzieje że i uda się dopasować poszycie komór silnikowych. No to czeka dużo tłoczenia i wałkowania aby powyrabiać to wszystko a i kopułki na wlotach też trochę czasu zajmą.


--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
03-03-19 20:59  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dzięki za dobre słowo
Dziś kolejny fragment osłon siników i przekładni. Zrobiłem wentylator przekładni w kopułka całkiem przyjemnie się złożyła a i osłona wentylatora nie sprawiała większego problemu. Listki są prawidłowo rozrysowane to i pasuje wszystko do siebie. Trochę gorzej już było z wpasowaniem wentylatora do reszty po pierwsze niestety osłona wentylatora dość mocno różniła się odcieniem zieleni a po drugie trochę trzeba było się naczarować aby od dołu uzyskać w miarę płynne przejścia. Porobiłem też trochę retusz suchym pędzę aby wyrównać różnice kolorów wygląda trochę lepiej ale……. No i zrobiłem resztę osłon silnika trzeba przyznać że świetnie pasowały. Dorobiłem wloty powietrza. Teraz jeszcze okrągłe wloty powietrza do silników filtry PZU i trochę drobnicy.


--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
05-03-19 07:09  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Marcin sam nie wiem. Też już takie miałem wrażenie ale niby środki części idą w lini. Jedynie co jest lekko przesunięte to na pewno przekładnia ale na razie to jej nie ruszam zobaczę jak to będzie gdy wirnik przyjdzie. I co che poprawić to poszycie przedziału przekładni które się trochę zapada na tym owalnym otworze. Tam od spodu muszę czymś wzmocnić. Zobaczymy jak to będzie wyglądało jak już całe silniki będą . A nawet jak coś okaże się krzywe ....... Zresztą już jest wiatrak zaprojektowany krzywy aby prosto latał.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-03-19 20:52  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Dzisiejszy odcinek pod znakiem listków. Na początek owalne wloty powietrza do silników. Projekt na początku wydawał mi się dość karkołomny ale po kolei najpierw skleiłem to w okrąg. Następnie nie żałując bcg zacząłem to męczyć w celu nadania choć zbliżonego kształtu ale szło to marnie. Wiadomo modelarz zawsze ma różne rzeczy pochomikowane bo nigdy nie wiadomo kiedy się coś przyda i jedna z takich rzeczy okazał się kawałek miedzianego drutu o średnicy 2 mm. Łatwo z niego udało się dorobić coś ala kopyto do ukształtowania wlotów. Dalej na warsztat poszły filtry przeciwpyłowe te na których w naszych 17 są oczka malowane tu nie ma szkoda. Listki zeszły się dość ładnie trochę gorzej poszło mi z tylnymi częściami bo te zaprojektowane były z pasków ale najgorzej też nie wyszły (chyba) . Dodatkowo do filtrów dorobiłem tekturowe wstawki wręgi aby trzymały ładny okrągły kształt. Całe filierki złożyłem tylko na sucho tak dla zdjęcia. Na tych makro fotach teraz dopiero dojrzałem że tam wszędzie jest pełno włochów po bcg na żywca ich nie widziałem ale to nie problem na koniec wszystko przetrze sie wilgotną chusteczka i będzie git.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
11-03-19 07:03  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziękuję za dokładne wyjaśnienie. Masz rację w opisie poszedłem trochę na skróty. Każda uwaga jest jak najbardziej wskazana.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
24-03-19 09:18  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Odcinek pod tytułem na rozdrożu.
Nie wiem co robić walczę z tymi „cyckami” i walczę a efekt wciąż nie ten. Zastanawiam się poważnie czy nie spróbować zrobić jeszcze raz całego przedziału silników bo nie do końca jestem zadowolony z tego co teraz pokazuje na zdjęciach. Stoczyłem tu nierówną walkę z materia którą do wygranych trudno zaliczyć. Pytanie tylko czy następnym razem uda się lepiej. A może w finalnym efekcie jak jeszcze trochę przyjdzie na to kurz w postaci pasteli to nie będzie wyglądało aż tak źle?



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
25-03-19 20:58  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Ok macie rację chyba jakaś depresja modelarska mnie dopadła albo inne licho. Na razie robimy dalej i zobaczymy co wyjdzie. Popsuć można zawsze. Wczoraj i dziś dalej ciąłem gniotłem i kleiłem w efekcie czego wyszło cygaro lewe jak by koś pytał. Sama siatka dosyć ładnie się spasowała właściwie bez żadnej ingerencji. Wczoraj obawiałem się że ta wklęsła część tworząca przestrzeń dla głównego elementu podwozia tylnego nie bardzo będzie pasować. Bo jak na sucho ja przymierzałem to ni jak nie dało się jej dopasować. Dopiero jak złapałem u góry i powolutku po obwodzie przyklejałem profilując na żywo to okazało się że jest dobrze. Kolejnym krokiem było przyklejanie tego do kadłuba. Zastanawiałem się jak to zrobić czy najpierw zbiornik a potem oprofilowanie zbiornik/kadłub czy odwrotnie. Wybrałem drugi sposób ponieważ po przymiarce na sucho zbiornik profilowanie okazało się ze pasują do siebie wręcz idealnie a do tego nie bardzo jest zaznaczone ustawienie samego zbiornika względem kadłuba. Najpierw przykleiłem wzdłuż wyrysowanej lini oprofilowanie do kadłuba potem wkleiłem cygaro. Na zbiorniku dojdą jeszcze klamry mocujące oraz inne drobiazgi. A na koniec przygotowane elementy do prawego cygara.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
07-04-19 09:46  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Drugie cygaro prawie dwa razy dłuższe i do tego zakończone z jednej strony listkami a z drugiej strony wlotem powietrza do klimatyzacji. Samo cygaro skleja się ładnie wszystko dopasowane no prawie bo poza kamo (zdj.4). Również przyklejenie tej części do kadłuba nie stanowiło problemu. Ponieważ z tej strony nie ma maskownicy na całym obwodzie a tylko na części ze zbiornikiem paliwa a część klimatyzatora przylega bezpośrednio do kadłuba to najpierw całość dokleiłem do kadłuba. Następnie zacząłem przymierzać oprofilowanie no i jak nie mierząc ciągle coś mi nie pasowało. Jak dopasowałem dół to u góry brakło jak górę to znów z dołu nie bardzo. Więc oddzieliłem górę od dołu no tak prawie bo nie chciałem robić wstawek na „zakręcie” to rozciąłem mniej więcej tam gdzie zasłoni goleń (zdj.1). Powiedzmy ze góra dopasowana no a dół to ni jak postanowiłem aby pasowały mocowania klamr spinających zbiornik. Ale wtedy nie pasuje kamo i początek (zdj.2,3) Również nie do końca pasuje kamo na klamrach. No ale w sumie to drobiazgi i specjalnie nie przeszkadza. Z własnej inicjatywy dorobiłem śruby napinające klamry choć muszę przyznać ze wycinaka przewiduje je do zrobienie z kartonu. Na koniec wkleiłem w końcu trochę klamotów do środka.




--

Post zmieniony (07-04-19 21:06)

 
08-04-19 07:08  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Stary masz rację obłości w tym modelu nie brakuje i mogą przyprawić o ból głowy. Jednak na plus jest to że w miarę dobrze model jest spasowany. Najbardziej boję się jednak tego przeszklonego nochala ale już powoli nie ma co robić i trzeba się za to zabrać.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
03-05-19 08:39  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

„Jadą wozy kolorowe na glinianych kółkach…………”
Dziś kółka nie z gliny ale z papiru. Klejone z krążków tektury na zdjęciach pokazałem częściowo pierwotna wersje z 9 krążków tak jak przewidział to projektant ale wydawały się być za chude więc zrobiłem je jeszcze raz tym razem z 12 krążków. Wycięte zewnętrze od razu z otworem na felgę sklejone oszlifowane pomalowane wycięty bieżnik pomalowane i gotowe. Obrazki chyba jasno wyjaśniają wszystko.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024