FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-10-18 17:13  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Niewielki postęp zabudowa tylnej ściany kabiny pilotów. Pełno pudełek naustawianych w regałach. Szału nie ma bo szczerze się przyznam ze specjalnie nie przykładałem się do tego bo i tak wszystko to zasłonią fotele pilotów i nie wiele będzie widać. Mimo że niby nie będzie za wiele widać to zakleiłem białe miejsca wygospodarowanym zapasem koloru bo znając życie to akurat białe powierzchnie będą świecić. Podczas sklejania pudełeczek natknąłem się dwa razy na taką zagadkę jak to skleić. Ciekawe jak tak się udało rozwinąć siatkę.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
26-11-18 21:32  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Powstałe fotele jednak nie przypadły mi do gustu i postanowiłem wymienić tapicerką. Nie wyszło to jeszcze tak jak to sobie wyobrażałem ale wydaje m się że jest lepiej niż było. Mam nadzieję że teraz trochę bardziej przypominają fotele obite tania skają. Uwagi co do foteli mile widziane jednak z góry uprzedzam że nie będą wzięte pod uwagę bo fotele są już wklejone na stałe. ;). W tak zwanym wolnym czasie zbudowałem konsolę centralna tu zastosowałem delikatną wolarkę bo chciałem wypróbować nowy sposób robienia szybek w zegarach (podpatrzone u takiego jednego Wojtka) . Sprawdza się znakomicie choć może nie do końca to na zdjęciach widać . I na koniec nowe dźwignie skoku ogólnego i mocy. Tu jest drobny babol w wycinance. Na podłodze miejsca zaznaczone na przyklejenie drągów jest po prawej stronie foteli a powinno być z lewej. Za to w instrukcji dobrze jest to narysowane.




--

Post zmieniony (26-11-18 21:46)

 
05-12-18 20:46  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Mi 8 MT "Afgan" - Cz.9
Witam
Kolejny mały kroczek w budowie. Wyposażenie kabiny ciąg dalszy. Dziś zrobiłem główne panele wskaźników. Zegary trochę uplastyczniłem czyli przykleiłem ramki budzików zrobione z drutu 0,2 mm a następnie wypełniłem klejem imitującym szkło. Zrobiłem też orczyk tu właściwie bez dodawania od siebie. Nie wyszyły najlepiej ale to jest tak małe że ……. A jeszcze mniejsze to takie dinksy które znajdują się obok orczyków. Podłubałem też z drugiej strony śmigłowca. Zrobiłem przejście kadłub ogon. Wcześniej pisałem że cz. 11 pozostawiam na później. No i teraz właśnie było to później po doklejeniu części poszycia przechodzącego z obudowy przekładni w belkę ogonową. Myślę że taka kolejność zapewnia o wiele lepsze dopasowanie poszczególnych części.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
10-12-18 22:42  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Mi 8 MT "Afgan" - Cz.10
Witam
Powoli kończę wyposażać kokpit. Dziś doszły główne drągi. Wcześniej wykonane elementy zaczęły trafiać na swoje miejsca na razie to tylko są przyklejone tak aby się trzymały. Jeszcze trochę popoprawiam poszczególne łączenia. A skoro kończą się części do upychania w środku kabiny pilotów to i szklarnie czas zacząć. Nie ukrywam że trochę się tego obawiam bo Mi 8 ma praktycznie cały nos przeszklony co zapewne nie ułatwi zadania. Na początek odlałem kopytko. Forma do odlewu dołączona jest do wycinaki co jest dużą zaletą. W sumie to zrobiłem próbna tłoczenie ale wytłoczka nawet dobrze wyszła więc chyba zostanie. Po wstępnych przymiarkach też nie najgorzej to wygląda. Oszkliłem też górne okna i dokleiłem już teraz część 5 czyli „garbate przejście szyby w dach”. W ogóle to mam plan skleić cały brakujący nos w całość a dopiero dopasowywać do kadłuba. Nie wiem czy to najlepszy pomysł ale ja nie wyobrażam sobie najpierw wkleić górną lub dolną część szklarni a potem praktycznie w powietrzu dopasować drugi element. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A niestety w wycinance nie ma ramek wewnętrznych coś dodrukuję co by głupio nie wyglądało. Proszę trzymać kciuki za tego przeszklonego nochala.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
11-01-19 22:08  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Boję się robić przeszklony nochal więc wymyślam inne rzeczy. I tak najpierw zrobiłem (lepiej było by napisać spie……. Ale nie wypada) belkę ogonową. Nie wiem jak można było tak zepsuć proste połączenie dwóch elementów widać można trochę za szybko chciałem to zrobić. Na zdjęciu widać efekt po długiej walce aby coś z tego wyszło. Potem wymyśliłem ze trzeba się zabrać za to co wisi pod belkami na uzbrojenie. Tak powstały cztery stojaki na parasole. Docelowo z parasoli będą zasobniki B-8W20 dla niekierowanych pocisków rakietowych S-8. Tak wiem model miał być w standardzie ale wyszło jak zwykle. Ale od początku. Wymyśliłem sobie że prowadnice pocisków zrobię z rurki mosiężnej o średni 2 mm niby łatwe ale jak pociąć tak aby prosto i powtarzalnie. Pierwsze próby ze szlifierką nie wypadły najlepiej potem podczas rozmowy przy małym z pianką pojawił się pomysł przyrządu. Przymiar zrobiłem z płyty pilśniowej, rowek jest na tyle szeroki że rurka może swobodnie się w im obracać. Na końcu rowka wkleiłem kawałek metalu aby odwracająca się rurka nie „mechaciła” co mogło by spowodować zmianę długości przymiaru. Cięcie takiej rurki jest banalnie proste, do przymiaru wkładamy rurkę do oporu przykładamy porządny nóż i dociskając go przesuwamy cały zestaw po macie. Z doświadczenia wyszło mi że najlepszy efekt osiąga się gdy tak dobierzemy siłę docisku noża aby rurkę przeciąć po mniej więcej przesunięci go o jakieś 2-3 cm. Jak widać można osiągnąć tym sposobem dość dobrą powtarzalność a to ważne. Ja potrzebowałem 80 rurek o długości 5cm. Pocięcie 4m rurki zajęło mi jakieś 20 minut. Tak pocięty materiał nie nadaje się jeszcze do montażu. Najpierw delikatnie wyrównałem czoło na papierze potem „poprawiłem średnice wewnętrzna za pomocą wiertełka o średnicy 1,6mm. Następnie tak przygotowane Ruki wkleiłem w laserki i tyle na razie. Uf.. mam nadzieje ze nie zanudziłem Was przydługim opisem.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
12-01-19 07:54  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Rurki nabyłem w Leroyu.
https://www.leroymerlin.pl/artykuly-metalowe/profile-i-akcesoria/profile-mosiezne/ksztaltownik-1000x2mm-gah-alberts,p23254,l1113.html

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
13-01-19 12:31  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

No... Trochę się boje tej wagi ale kadłub dość solidnie powzmacnialem to może nie będzie tak źle

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
14-01-19 06:46  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Klejenie oszklenia to dla mnie zawsze trudna sprawa bo zawsze gdzieś tam coś mi nie wyjdzie albo się upindoli klejem. Dlatego tak tego nie lubię.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
31-01-19 22:07  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Dalej dłubie przy zasobnikach NPR udało się to jakoś zrobić mniej więcej tak jak zakładałem. Osiągnąłem efekt taki jaki chciałem czyli widok na przestrzał przez zasobniki. Zasobniki posklejane poszpachlowne i wstępnie pomalowane jeszcze tylko kolor docelowy. Na czwartym zdjęciu widać jak to będzie bo na próbę prysnąłem kolorem docelowy. Zrobiłem też sześć belek do powieszenie tego wszystkiego. Belki wewnątrz wzmocniłem dorabiając wręgę wklejoną w miejscu zaznaczonym na zdjęciu oraz dorobiłem i wkleiłem tulejki gdzie belki będą nadziane na ramę podwiesia. Cała rama złożona na sucho i położona na zasobnikach w celach pokazowych. Już teraz jest się czego bać.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
10-02-19 21:34  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziś kolejny etap uzbrajania Mila. Zasobniki jakoś udało się pomalować za entym razem jako tako podobny kolor dobrałem ale to nie do końca było to. Dlatego na koniec wszystko razem z elementami wycinakowymi „przeletlem” bardzo rzadkim filtrem zrobionym z kilku różnych metalizerów i innych farb. Do ram powiesi dorobiłem trójkątne zastrzały łączące kadłub z ramą zasobników. Elementy te maja za zadanie odsadzenie całych wyrzutni od kadłuba tak aby nie kolidowały ze zbiornikami paliwa które znajdują się po obu stronach kadłuba. Ze względu że zasobniki swoje ważą to aby to wszystko się nie połamało zastosowałem przez całe ramy wzmocnienia z drutu. A tam gdzie średnica rur była większa dodatkowe tulejki zwinięte z papierku. Na tym etapie zakończę chwilowo prace nad uzbrojeniem bo skośne odciągi trzeba będzie dopasować już po zamontowaniu belek do kadłuba a to będzie jeden z ostatnich etapów pracy nad Milem. Teraz powracam do kadłuba a dokładnie do układu napędowego. Po przemyśleniu różnych wariantów budowy postanowiłem że nie będę otwierał ani silników ani przekładni. Jakoś nie pasuje mi pootwieranie góry i podczepienie pełnego uzbrojenia.


--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024