FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
03-11-03 09:31  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
BartekZ   

Witam

Właśnie kleję ten model. Jestem na etapie przyklejania burt i jeżeli chodzi o pasowanie części to na razie wszystko doskonale pasuje do siebie.
Mam tylko prośbę do projektanta aby trzymał taki kurs jaki obrał przy ORP Grom jeżeli chodzi o pomocnicze oklejki wręg w kolorze poszycia przydatne do jego przyklejania.

BartekZ

 
04-11-03 08:47  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
BartekZ   

Witam

Znalazłem mały błąd. Część oznaczona na rysunku montażowym i opisie jako 8A jest i powinna być w rzeczywistości oznaczona jako 18A

BartekZ

 
21-11-03 16:39  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
ZzB   

Witam.
Dotarły do mnie plany Podhalanina z Modelarza (big THX dla Pitblanka) i siłą rzeczy zacząłem je porównywac ze Ślązakiem. I wyszło mi kilka wątpliwości.
- czy te plany w ogóle mają ręce i nogi, bo jak nie, to następne pytania nie mają sensu :)
- na Podhalaninie są wneki w pokładzie, w których leża kotwice. Na Ślązaku tych wnek nie ma (za to sa w tym miejscu na pokładzie plamy w innych kolorach). Tak powinno być ? (znaczy na Ślązaku nie było wnęk ?)
- Światla kursowe (chyba) powinny być we wnękach. O ile dobrze odczytałem rysunki Podhalanina, to te wnęki maja sporą głębokość (mniej więcej aż do częsci 24h l-p). Na Ślązaku są pominięte (tylko namalowane)
- na części 25b są narysowane uchwyty do wchodzenia. Ino o ile po jednej stronie zaczynają się one bardzo ładnie od płyty pomostu 24b, to po drugiej stronie - od 'powietrza' - czyli nie ma jak się na nie wspiąć. Na Podhalaninie są tylko po jednej stronie nadbudowki.
- podobne uchwyty sa na cz. 19d. Ino na Podhalaninie oprócz tego jest narysowany reling, bo to jednak jest wysokość i mozna się zrypać. Na Ślązaku relingu nie ma
- na Podhalaninie tory minowe (już wiem, że to minowe a nie torpedowe ;) ) w końcowej częsci leżą na podpórkach. W konsekwencji cały zespół cz. 30 tworzy coś w rodzaju podestu. Na Ślązaku cz. 30 przechodzi płynnie w pokład (podpórek brak)

I co ja mam z tym zrobić ??
Poratujcie ignoranta.

Pozdrowionka
ZzB

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024