FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-10-03 10:13  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Łódka na swoim miejscu. Nie wiem czemu wziąłem się najpierw za tylni maszt...

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
17-10-03 10:37  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

ho ho, ale zasuwasz chlopie... Uchylisz rąbka tajemnicy i zdradzisz kto wyda Krakowiaka?

pzdr
Kemot

 
17-10-03 12:13  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

A'propos kółeczek na dole komina: na planach innego torpedowca (zdaje się Podhalanina) z Planów Modelarskich (też pan Miarka) dość wyraźnie widać, że są to jakoweś otwory, ale tam są one znacznie mniejsze (i owalne, nie okrągłe). Plany, o których mówi Grzesiek, są zdaje się z Modelarza i faktycznie rożnią się niektórymi szczegółami, które prawdopodobnie powinny być takie same. Sądzę, że autor po jakimś czasie, kiedy kreślił drugie plany, doszedł do pewnych wniosków i nowych ustaleń i już je w planach uwzględnił.
Pozdrawiam,
Tomek

 
17-10-03 12:30  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja tak się zastanawiam nad sensem (nie krytykuję tu nikogo, po prostu się zastanawiam) klejenia modeli bliźniaczych jednostek. Skoro nieraz różnią się tylko niezauważalnymi szczegółami i oznaczeniem np. na burcie.

 
17-10-03 12:32  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kemot - muszę zasuwać - KF powiedział ,że umrze z radości , jak go skleję . Trzeba dbać o konkurencję -;)
PS . Czy któryś z wydawców też chce , abym skleił jego model ??? -;)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
17-10-03 12:41  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Do Demona: Jeśli chodzi o polską flotę do 1939, to jak najbardziej jest sens. Ja jestem gotów np. kupić komplet sześciu ptaszków (i docelowo je skleić), jeśli tylko ktoś wyda.
Pozdrawiam,
Tomek

 
17-10-03 14:31  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

>>>Ja jestem gotów np. kupić komplet sześciu ptaszków (i docelowo je skleić), jeśli tylko ktoś wyda
ja też :-)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
17-10-03 16:25  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Przystępuje do klubu..oczekujących na wszystkie "ptaszki"...ale pewnie szybciej bedzie zesaknowac..i zrobic z wydruków....
Marco

 
18-10-03 09:45  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Witold   

Pytanie o sens w tym kontekście nie ma sensu. Równie dobrze można pytać w ogóle o sens klejenia modeli z kartonu. Dla wielu sensem jest posiadanie kolekcji polskich okrętów (szkoda, że nie całej floty z handlową i rybacką włącznie) i te drobne niby nie zauważalne szczegóły. Kto zna się na rzeczy - zauważy i wtedy jego podziw na pewno wzrośnie. W innym miejscu projektanci wskazują na niebagatelną rolę planów w tworzeniu opracowania modelu. Dzisiaj wszystko, co było bardzo interesujące, jest już narysowane i udokumentowanie. Pytać więc można, jaki jest sens "ganiania" za dodatkowa dokumentacją? Chyba jednak szczegóły są bardzo istotne (pomijając już prawdę historyczną). A okręciki są naprawdę ładne.
Panie Frytek - litości dla wydawcy - lepiej iść na konstruktywną współpracę ;-).

 
18-10-03 13:24  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Niestety , nie udało mi się go dzisiaj skończyć – muszę wyjść wcześniej z pracy. Model ma już maszt przedni ( nie do końca olinowany) , relingi ( GPM-owskie , fototrawione ) , flagi. Pozostało mi jeszcze kilka linek oraz pontony... Ale za to na spokojnie będę mógł w poniedziałek opowiedzieć wrażenia z budowy...;)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024