FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
28-10-03 17:27  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam
Frutku-wysyłałem maila, ale chyba nie dotarł do ciebie...
Może udałoby sie jakieś zdjęcia z bliska...??

Marco

 
30-10-03 08:29  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
ZzB   

Witam.
Mam takie pytanie O-T -> dlaczego twórcy kartonówek okrętowych odczuwają taki wstręt do rozrysowywania olinowania ??
Pamiętam, że swego czasu pół roku strawiłem na szukaniu materiałów, żeby ukończyć HMS Victory. I to samo mam teraz przy Ślązaku - rysunki pokazują miejsce mocowania linek do masztu i rejek, ale gdzie wkleić ich drugi koniec ?? Jak ktoś jest specjalistą od pływadeł, to może się domyśli, ale jeżeli - tak jak ja - robi sobie "skok-w-bok" to ma problem.
Przyjdzie mi poslugiwac się zdjęciami Frytka - znaczy MODELU zrobionego przez Frytka (big THX), chociaz, jak zauważyłem, i on miał problemy, skoro odciągi od komina dał proste a nie skrzyżowane (jak wypatrzyłem na planie generalnym)
Pozdrowionka
ZzB
Żeby nie było, ze się czepiam Ślązaka - z posiadanych przeze mnie wycinanek (fakt, że nie mam ich za dużo) tylko Yukikaze wyróżnia się in plus.

 
30-10-03 09:24  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model jest b. dobry, ale skala bez sensu. Wcale tego nie widać na półce. Zupełnie jak model w butelce. Kupiłem, obejrzałem i oddałem zainteresowanemu.

 
30-10-03 10:12  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model malutki ale fajniutki.
Pytanie do Frytka - czy można jeszcze wymienić Podhalanina?

A tak OT a'propos 'ptaszka'. W jakimś filmie jeden facet mówi do drugiego:
"Jak masz syna to martwisz się tylko o jednego ptaszka, a jak córkę to o wszystkie ptaszki w mieście".

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
30-10-03 10:12  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

A propo olinowania to tez miałem taki problem z Podhalaninem. Jako że projktant i wydawca ten sam zapene projekt olinowania w wycinance Ślęzaka jest ten sam, czyli wiem gdzie lina sie zaczyna ale kończy się gdzies lecz nie wiadomo dokałdnie gdzie ;) Problem ten rozwiązałem dzieki pomocy MIcha, który podesłał mi plany z Modelarza na podstawie których model został opracowany. Z planów można dowiedzić się jeszcze paru interesujących rzeczy gdy, np. nie możemy dobrze umiejscowić danej częsci.
Jesli ktoś chciałby te plany to mógłbym podrzucić na mejla, wystarczy tylko do mnie napisac, ai wazna drobna uwaga plany są zapisane jako .cdr czyli Corel Draw.

A propo skali to uważam że modelik jest chociaż mały to bardzo przyjemny w klejeniu i nie zajmuje tyle miejsca co jakis tam pancernik czy inne wielkie jednostki i możana go sobie włożyc do jakiejś małej półeczki gdzie również moze być ładnie wyeksponowany. Pozatym małe tez jest piękne.

Frytku czy mógłbym prosić o jakis fotki ze zbliżeniami ??( na mejla)

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
30-10-03 11:03  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tempest - pewnie ,że można
Pit Blank - zbliżenia podeślę Ci , jak przyjedzie do mnie KF. U mnie w aparacie nie mam takie możliwości przybliżania.

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
31-10-03 08:43  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jako autor opracowań torpedowców, o których tutaj mowa obiecuję się poprawić w kwestii olinowania na rysunkach montażowych... Mea culpa.

Czasem jednak nie ma tak dobrych planów, i trzeba improwizować. Zarówno ja jako autor, jak i później modelarze sklejający wydany model.

Pozdrawiam!

MacGregor

 
31-10-03 10:55  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Prośba do Frytka- moge prosic również o te zbliżenia..
Marco

 
31-10-03 10:55  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Ale Ty, Grzegorz, improwizujesz bardziej fachowo od większości z nas :)
Tomek

 
31-10-03 15:08  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

No dobra Frytek zaostrzyłeś mi apetyt, okrętów nie kleję, ale dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Ślązaka.
Zobaczymy co z tego wyjdzie ;o) będzie to mój 3 okręt, i tego zamierzam wykończyć. Pierwszy nie pamiętam co to było, coś polskiego z MM początek 90-ych lat, drugi Vanguard, zrobiłem kadłub i projekt upadł z niewiadomych do dziś przyczyn.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024