FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
21-12-14 00:31  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

redbaron, wiem, chodziło mi o lekką ironie.

Adrian, pamiętam Twój stary podpis RNF ,znasz się na temacie, merytoryka ok, ale Ramm , tak trochę wpieprzył się pomiędzy "wódkę i zakąskę" , gdzie większość cieszyła się z powrotu MacGregora, dla samej jego osoby , kij tam z modelami. To się da poprawić, jak coś jest nie tak.
Natomiast Ramm , przypuścił "daleko idoncy atak", a my cieszymy się z powrotu człowieka.

Pamiętam jak z Sys-em, mając po 25/26 lat, próbowaliśmy "robić rewolucje" , a MacGregor wylał nam kubeł zimnej wody, na te nasze młode łby. I słusznie.

Sam dziś przyznaje, że jak byłem młody to myślałem że jestem najmądzejszy na świecie, ale na szczęście młodość, to przypadłość która występuje, tylko raz w życiu.

Amen, Joł

--

Teoretyk ostatnio...

 
21-12-14 01:27  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do McGrzesia- też się cieszę z powrotu, też zaczynałem klejenie od modeli z notką "opracowanie modelu i opis: Grzegorz Nowak". Jeszcze pamiętam, było gdzieś "Grzegorz Nowak Zabrze", to wtedy atakowałem kumpla z pracy, bo mieszkał w tym mieście i nazwisko to samo, czy to czasem nie on robił...
Co do okrętu- może by ktoś w końcu pokazał, za pomocą szkicy i rysunków, o co kaman z tymi niezgodnościami?? Coś w stylu: "o te antenke masz pan krzywo i te drzwi se przesuń w lewo, bo to na razie lotniskowiec wychodzi". Panowie znawcy- ja na zdjęciu Ramma to tylko dostrzegam inny odcień jednego koloru camo, ale to ja, ani ze mnie ekspert, ani sokole oko. Powiedzieliście "A", to teraz poprosimy o "Ą", lub nawet "B". Jak się czyta teksty typu "ale tu masz babola, ja wiem, ale nie powiem", to witki opadają. Aha- modele z notką "opracowanie- Adrian Kacz" też sobie wysoce cenię. Pozdro & wesołych świąt.

 
21-12-14 03:26  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to teraz ja skoro kazdy sie wypowiada.

Po pierwsze Ramm - swietnie ze robisz analizy modeli pod katem zgodnosci z oryginalami bo to akurat robisz dobrze reszte natomiast robisz zle w efekcie zaczynasz byc postrzegany jako nikt inny tylko zwykly troll. I tak bedzie dopoki nie zmienisz swojego sposobu komunikacji - zeby bylo jasne nie lubie Cie gosciu bo przez takich jak Ty wlasnie ocenianie modeli jest postrzegane jako zwykle czepialstwo i rzucanie zlosliwosci.

Samo analizowanie jest ok i ja jestem za tym z tym ze juz dawno na tym forum przekonalem sie ze aktywnym modelarzom wcale nie zalezy zeby model jak najbardziej przypominal oryginal. Nawet jakby Grzesiek napisal ze to jest "Harvester" to wiekszosc by przyklasnela i zarzucala temat cieszynkami nie zadajac sobie trudu zeby to sprawdzic.

Co to tekstow o dzieleniu sie i tym podobne - dajcie juz ...wa spokoj bo nie wiecie o czym piszecie.
Jesli jestecie w wiekszosci za taka spoldzielnia to zrobmy test: nie dalej jak wczoraj na Drydocku znalazlem ciekawy zestaw planow do USS "Pennsylvania' na lata dwudzieste ub. wieku. Cena calosci jakis 260 usd plus koszty przesylki podatki stanowe ewentualnie clo, vat czy jak sie to tam nazywa liczmy ze calosc wyniesie jakies 350 dolcow.
Ktory z was zakupi te plany po to zeby sie podzielic z projektantem ktory otrzyma od wydawcy wynagrodzenie za projekt bo chyba nie zrobi tego za free a potem ten wydawca tez nie bedzie sie rozdawal modelu za darmo. No wiec projektant i wydawca dostana kaske oczywiscie rozna ale wy jako dawca planow wydacie te 350 dolcow w zamian za co ??? Bo chyba nie spodziewacie sie ze wydawca Wam sie odwdzieczy - no moze wymieniajac sie z Wami na inne plany .... ewnetualnie projektant tez tak zrobi lub zprezentuja Wam gotowa wycinanke..... ale niekoniecznie.... No tak wiec ktory zaryzykuje ?? Ja juz sie dawno wyleczylem z takiego pomagania.

Nie tak dawno Ramm pokazal przykladowy scan planow "Kujawiaka" z NMM z Londynu o ile sie nie myle.
Jak sadzicie jaki jest koszt zakupu tych planow ?? Podpowiem to nie jest 5 czy 10 funtow tylko wielokrotnosc tej kwoty plus tzw "lojalka" ....podpisuje sie papier ze plany nie zostana wykorzystane komercyjnie. Mam kontynuowac czy sobie sami dopowiecie?
Zeby nie bylo to plany do takich znanych i pozadanych okretow jak "Danae" czy "Dragona" tez istnieja podobnie jak plany "Orkana", "Garlanda " itp. "Dragon" jest niedostepny bo jest nieskatalogowany. pozostale mozna kupic .... to co robicie zrzute ??
Odnosnie roznicy w kolorach - to nie o to chodzi ,zdjecie najprawdopodobnei kolorowane ( choc moge sie mylic) ale raz - wtedy uzywano innych technik fotograficznych wiec zdjecia moga byc inne,dwa farba zmienia kolor pod wplywem roznych czynnikow atmosferycznych jak wplywa wody morskiej rozny na innych akwenach, deszcz, wyplukiwanie poprzez intensywne mycie czy tez eksploatacje i nie trwa to latami. itp do tego to jest surowka a nie wydrukowany model.
Inne aspekty pomijam.
Przyjemnego czytania sklejania i oceniania zycze.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
21-12-14 10:25  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie chodzi o prezentowanie bardzo drogich materiałów, ale jeśli masz np. jakieś fotki, które pomogą poprawić w modelu to czego nie ma nawet na najdroższych planach, wyjaśnić jak było w danej konfiguracji to przecież nie będzie to majątek.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-12-14 10:57  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

"trudno jest dyskutowac z kims kto zamiast Boga ma rock w podpisie."
Chętnie bym z Panem porozmawiał, ale mi jeszcze marchewka w doniczce nie zakwitła.

Akcja w tym temacie pokazuje, że ludzie wolą jeść kaszankę podaną na znajomej im starej i niedomytej tacy i kłaniać się w pas dobroczyńcy wylewając wiadra wazeliny.
Znalazł się jednak taki co zauważył że taca jest niedomyta a kaszanka jest słabo doprawiona i...

... został potraktowany jak wróg pierwszej maści który na dodatek włazi z butami w potok wazeliny. Fakt, mógł swoje informacje w nieco inny sposób, ale nie sądzę że coś by to zmieniło. Różne są sposoby przekazu i te dobrze i źle brzmiące, ale jak to jest przekaz niosący istotne informacje to warto to zauważyć.
Są projektanci co cenią wiedzę postronnych osób i potrafią ja wykorzystać żeby ich praca była jeszcze lepsza, a są i tacy dla których to tylko utrapienie bo musieli by nanosić poprawki w swoim projekcie a im się zwyczajnie nie chce, bo "ciemny lud wszytko kupi".

Ramm, masz wiedzę i chcesz się nią dzielić to dobrze, ale dziel się z ludźmi którzy to docenią.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-12-14 11:29  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No właśnie! Na postawie jakich planów został wykonany model. Proszę pokazać zgodę właściciela planów na ich komercyjne wykorzystanie, może licencja.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
21-12-14 11:34  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
rysiu62   

Chyba idziemy w stronę absurdu.

 
21-12-14 11:44  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Teledzin   

Janisz piękny teks, który mógłby zakończyć tą całą dyskusję...

Zdrowych spokojnych dla wszystkich, którzy je obchodzą.

--
Sklejam, bo lubię...

 
21-12-14 11:45  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Hłe, hłe, hłe Ceva zrobił z nas kaszaniarzy, to że ktoś klei świetne modele nie daje mu do tego prawa. Trza bedzie poszukać złotego środka między modelarzami kaszaniarzami a Cevami Miszczami, jak w skokach narciarskich skrajmości odrzucać...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-12-14 11:49  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Potok wazeliny.. hmm ludzie się po prostu znają lubią itp.
Osobiście nie kleiłem żadnego modelu McGregora, szczerze powiem oprócz Takao nie mam żadnego jego modelu w 2d.
I pewnie nie zabierałbym głosu w temcie gdybym nie zobaczył słowo "falstart" + uwagi o jakiś wzorkach i dwóch żurawikach.....
A pisanie o zgodności modeli sprzed dwudziestu lat ...... od razu pomyślałem tak może pisać tylko gościu który dwadzieśia lat temu brudził pieluchy... ( i zgóry przepraszam ale się po przesatwieniu w miarę zgodziło)
Panowie nie idzcie tę drogą ... albe idzie sami.
Osobiście całkowicie nie intresuje mnie gdzie były te plamki, żurawiki. Jak będzie domaluję sobie lub przestawie.
Jeśli model da się skleić mam to gdzieś...

każdy szuka w modelach czegoś innego i powinien znaleźć albo dorobić sobie sam.
Co mam napisac o super hiper zdetalizowanym "Erie" że "falstart" bo mnie przerasta ??

Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024