FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
17-07-14 09:39  [R/G] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

GALERIA













----------------------------------------------------------------
RELACJA
Czołem.
Podjąłem wyzwanie zmiany swojego profilu, z samolotów na okręty MW. Ale tylko na chwilę, za namową. Chcę spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Po głębokich analizach i wizytach w kilku sklepach, gdzie można pomacać poszczególne zeszyty wybrałem Myśliwego z GPM. Przy poszukiwaniach kierowałem się trzema tropami:
1. Polska bandera.
2. Jak największa skala.
3. Jak najmniej drobnicy

Mimo że, stare MM też spełniałyby te wymagania, postanowiłem sobie, brać pod uwagę raczej nowe wydania.

A więc jest:


Temat może niezbyt porywający, z historią lichą i nudną ale liczę na to, że będzie się dobrze prezentował na biurku.

Poszedłem oczywiście na łatwiznę i zakupiłem wręgi wycinane. Zakup był tym bardziej uzasadniony, że zestaw taki jest uzupełniony o dwa arkusze barwione (brązowy i szary) z drobnicą której wycięcie skalpelem byłoby bardzo trudne.

Zmontowanie szkieletu zajęło chwilę, pokład rufowy też już na miejscu.


Aby poszycie dna się nie zapadało zamierzam zastosować myk z tupolewa, czyli dodatkowe podpory między wręgami:

Liczę, że się sprawdzi.

Pozdrawiam. Mam nadzieję, że nie zawiodę rasowych stoczniowców;)

Post zmieniony (05-01-15 14:18)

 
17-07-14 10:01  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to życzę miłego sklejania i kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-07-14 10:18  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
pieczarek   

Przysiadam sie do podgladania i kibicowania. Powodzenia :)

--
pozdrawiam Kuba

 
17-07-14 10:39  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zgrabna jednostka ! To patrolowiec ?

 
17-07-14 15:51  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Oczywiście zasiadam do kajaczka :).

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
18-07-14 10:13  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Alski, myślę, że pójdzie gładko, jak u ciebie z Kaszubem.
Choć projektant nie przewidział, że ktoś będzie chciał zrobić przeźroczyste bulaje:)


Następne aktualizacje będą już bardziej treściwe.

 
18-07-14 17:29  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No tak , ale za to byłeś czujny. Jakos nie moge dojść z czego bulajki zrobiłeś. Jakoś takie kanciaste jak nie z drutu sie wydają .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
18-07-14 20:42  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kalafior co do wzmocnienia poszycia dna to u mnie w Richelieu ta metoda się średnio sprawdziła. Po roku na spodzie odznaczyły się kartonowe wzmocnienia na poszyciu. Osobiście to przy następnym projekcie (za x lat :D ) zastosuje na całości pod poszycie z tektury piwnej jak to zrobiłem pod burtami w Richelieu. Ale to moje spostrzeżenie bo inni stosowali tą metodę, chociażby mistrz Art w swoim zacnym pancerniku, i nic nie zgłaszał w tej sprawie.

 
18-07-14 21:07  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Alski, bulaje to właśnie detale z zestawu laserków na brązowym barwionym kartoniku.

 
18-07-14 22:25  Odp: [R] ORP Myśliwy 30/2013 GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A wiesz ,że oglądałem i nie zauważyłem .

--

Post zmieniony (18-07-14 22:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024