FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-12-14 22:51  [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obiecanki cacanki, a od lat MacGregor nie pokazał nic. Wybaczcie, kilka lat zajęło mi usuwanie skutków kataklizmów życiowych i powrotu do tego, co kiedyś było moją największą pasją.

Poniżej kilkanaście zdjęć ukończonego modelu brytyjskiego niszczyciela HMS "Hesperus" w skali 1:200 według stanu na 1941 rok. To oczywiście nie jest model wystawowy, konkursowy i medalowy, a jedynie kolorowa surówka z drukarki, sklejona na dodatek w tempie ekspresowym, bo w ciągu zaledwie miesiąca. Proszę więc nie zwracać uwagi na niemal nieistniejący retusz krawędzi, na niedokładnie dobrane kolory pokrywające elementy niekartonowe oraz brak kilku drobiazgów, które się jeszcze pojawią - choćby łańcuchy kotwiczne czy banderka:-)

Mam nadzieję, że opracowanie to spotka się z pewnym zainteresowaniem. Okrętu chyba nie trzeba przedstawiać, zasłużył się zatopieniem 5 U-bootów w czasie II wojny a jego losy opisano w książce "Pogromca U-bootów". Celowo wybrałam wygląd z 1941 roku, bo moim zdaniem nosił wówczas najciekawszy kamuflaż.









--
MacGregor

 
17-12-14 23:02  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny model w bardzo ciekawym malowaniu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-12-14 23:17  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Dla mnie Miodzio :) - jak każdy destroyer z 2 wojny:) Jest szansa na wydanie?

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
17-12-14 23:23  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raven666 - po to został zaprojektowany, aby został wydany:-)
Wyda go pewne bardzo sympatyczne wydawnictwo na początku 2015 roku. Model powstał na tego właśnie wydawnictwa prośbę:-)

--
MacGregor

 
17-12-14 23:48  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak to jest surówka to ja też chcę tak umieć kleić :) Fajna łajba !!!

 
17-12-14 23:52  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Medox   

Gratulację, cieszy mnie ten model już rezerwuję budżet . A tak na marginesie czy czasem kolega MacGregor nie ma w planach jakiegoś jankesa lub angola o trochę większym tonażu?

 
17-12-14 23:54  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Świetny temat,i model,trudno o lepszy prezent pod choinke,do tego jeszcze hunciaczek z Neptuni,więc są optymistyczne wizje na przyszłośc!,bardzo się cieszę dziękuję i serdecznie pozdrawiam!.

--

 
18-12-14 00:03  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Taki w Twoim stylu.

Gratuluję.

P.S. Skąd wziąłeś takie malowanie? Moje materiały podają miejscami inny rozkład kamuflażu.

Możesz napisać na podstawie jakich planów i źródeł korzystałeś?

--
Rock Honor Ojczyzna

 
18-12-14 00:15  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


image uploading

--
Rock Honor Ojczyzna

 
18-12-14 03:31  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szlycny. Wciągam do do tabelki "must have".

 
18-12-14 07:16  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
pieczarek   

Bardzo smakowity kasek.

--
pozdrawiam Kuba

 
18-12-14 07:50  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Grześ! Model cieszy mnie niesamowicie, ale....
bardziej cieszy mnie to, że wróciłeś!!! Super!!!!
pozdrawiam,
Łukasz

--

 
18-12-14 07:54  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ramm - zbyt wiele materiałów źródłowych, aby się tu o nich rozpisywać. Zdjęcie, które zamieszczasz było bardzo ważne. W modelu prezentowanym na zdjęciach są błędy powstałe w trakcie projektowania, które jednak w modelu skierowanym do wydania są usunięte. Także drobne różnice w układzie segmentów kamuflażu. Być może nie wszystkie, więc wdzięczny będę za wskazanie tych, które Ty widzisz a ja nie widzę.

Lazarusie Drogi - a jak ja się cieszę :-)))
Pozdrawiam!

--
MacGregor

 
18-12-14 09:02  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj MacGregor. Wspaniały model. Czekam na następny. Czym nas teraz zaskoczysz. Pięknym niszczycielem czy czymś poważniejszym.

 
18-12-14 09:21  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
FloggerB   

Witaj ponownie MacGregor - z radością potraktuję Cię ponownie moimi złośliwościami ;)))

 
18-12-14 10:02  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny model,kamuflaż,ale zdjęcia zrobione pod światło z dość ładną fieranką w tle,choć doświetlone mające klimat,pozdrawiam Marek

[

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-12-14 10:26  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Bardzo ciekawy model. Z pewnością trafi u mnie na listę do złożenia :)

 
18-12-14 10:40  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
napisze jak Lazarus........supi Grzegorzu ,ze zmowu jestes aktywny. Malowanie tego niszczyciela jest przepiekne,bedzie sie ladnie prezentowal obok innego Twojego "laciatka",mam namysli ORP Garland..........ogladam go sobie w 2D bardzo czesto i o znudzeniu nie ma ani mowy ! Brawo,brawo.......i czekam na nastepne niespodzianki.Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
18-12-14 11:20  Odp: [G] HMS
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzień dobry.

Załączam konfrontacje modelu ze zdjęciami. Przyjąłem że skoro dalmierz zrobiłeś jednolity budujesz model z tego okresu.



Mam mieszane uczucia co do mat antypoślizgowych. Ja nie siedzę w temacie tego typu niszczycielach to się nie wypowiem. Ale sprawdziłbym jeszcze raz w Twoich materiałach i się upewnił co wtedy na pokład mu dawano.

Pozdrawiam serdecznie.

--

Post zmieniony (18-12-14 14:24)

 
18-12-14 11:39  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Kolejny niszczyciel, który powiększy moją kolekcję;-)
Cieszę się, że Twoja stocznia znowu pracuje:-)
Z tego co zrozumiałem, to model poszedł już do druku i nie wiem czy jest w nim taka opcja, ale mam taki postulat na ewentualnie przyszłe modele - jak by można było robić alternatywne elementy poszycia nadbudówek z zanzaczonymi jedynie kropkami miejscami drabinek i poręczy?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
18-12-14 13:38  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Navigator 

 

Przyłączam się gorąco do prośby Najgera. Kropki zamiast rysunków drabinek i poręczy.
Czekam niecierpliwie na wydanie tego cuda.

 
18-12-14 14:36  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najger i Navigaror - model jeszcze nie poszedł do druku, coś niecoś można zmienić, ale akurat to, o co postulujecie zostało uwzględnione i nadbudówki mają na arkuszach alternatywne siatki z kropkami zamiast drabinek i poręczy, więc spoko, to chyba już jako standard należy traktować w projektowaniu.

Ramm, wszystkie detale, które zaznaczyłeś na modelu i zdjęciach zostały przeze mnie już wcześniej poprawione na arkuszach, bo sam dostrzegłem błędy po sklejeniu elementów surówki (bo model na zdjęciach jak pisałem to nie MODEL konkursowy a jedynie surówka). Poprawiłem także kilka innych błędów, których nie widzisz, lub nie chciałeś mi wytknąć. Na przykład jasny pas na burcie sięgający dalej pod pennant number niż na modelu, kolory wieży "B" 120 mm i parę innych.

Co do pokrycia pokładów wykładziną antypoślizgową (nie były to żadne maty, jak na niszczycielach budowanych w latach 30) - to konia z rzędem temu, kto znajdzie kolorowe zdjęcie Hesperusa z 1941 roku pokazujące pokłady i ich kolory. Musiałem przyjąć jakieś założenie, a z materiałów i analizy dostępnych źródeł wynika, że zastosowano na Hesperusie oraz bliźniaczych okrętach brazylijskiego typu "H" wykładzinę zwaną corticene i jest ona właśnie w kolorze brązowym.

rykrol - czekasz na zaskoczenie czymś poważniejszym? Myślałem, że niszczyciele to dostatecznie poważna sprawa :-)))

Szczerze mówiąc na większe okręty jakoś nie mam ostatnio chęci...

FloggerB - nu, dawaj waść te złośliwości, dawaj :-)))

OGGO - serdeczności !

--
MacGregor

 
18-12-14 14:44  Odp: [G] HMS
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dlaczego nie napisałeś o tym zanim nie wstawiłeś galerii? Proszę o wrzucenie przykładowego poprawionego arkusza, który pójdzie do druku. :)

A co z żurawiami pomiędzy dwoma kominami czy ich brak został poprawiony oraz schemat kamuflażu na masce armaty na nadbudówce rufowej? I co z malowaniem czy je tez poprawiłeś?

Poza tym kolorowe zdjęcie zrobiono w Islandii i pochodzi z 1942 roku, a napisałeś, że model jest wg stanu na 1941. A może w wycinance są różne wersje do zbudowania? Teraz to takie modne...

Ja tylko zadaję pytania. Nie chcę więcej ich zadawać bo zaraz wystąpią obrońcy, każą samemu coś zaprojektować, mnie się dostanie za czepialstwo i wiadro pomyj na głowę :/

Już inni to napisali ja powtórzę jeszcze raz gratuluję powrotu. Moim zdaniem mały falstart ale liczę, że się rozkręcisz.

Pozdrawiam. I polecam się na przyszłość.

Post zmieniony (18-12-14 15:31)

 
18-12-14 15:59  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MacGregor, masz rację niszczyciele to bardzo poważna sprawa. Zwłaszcza POLSKIE.

 
18-12-14 16:04  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

MacGregor - to super, że są arkusze alternatywne.
Ja się tak nie znam jak kolega Ramm ale myślę, że taka dyskusja jaka tu jest prowadzona wyjdzie modelowi tylko na plus.
Bardzo ładny model wyszedł, chociaz mi akurat brytyjskie niszczyciele się niespecjalnie podobają, to jednak o przedstawiciela typu "H" powiększe swoją kolekcję;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
18-12-14 16:15  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Greg77   

No gratulacje Grześ!!
W końcu!!! Mam nadzieję , że na kolejne nie każesz tyle czekać.
I prośba- odkop ten avatarek , bo mi osobiście brak tego "srogiego" spojrzenia ;)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
18-12-14 17:19  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Pięknie Grzegorz, cieszę się bardzo że pasja wróciła :)

--

 
18-12-14 18:03  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Przypadkiem zauważyłem, że stworzyłeś coś nowego. Gratulacje!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
18-12-14 18:13  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Gratulacje również ode mnie. W końcu COŚ drgnęło. Wielki COMEBACK. Mam nadzieję że na dobre.

Pozdrawiam
SZKUTNIK

 
18-12-14 19:12  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Wacek   

MacGregor: A co za kadłub chomikujesz na parapecie?

 
18-12-14 19:29  Odp: [G] HMS
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ramm, przykro mi, ale żadnego przykładowego arkusza wrzucał tu nie będę. Przepraszam, że jasno nie napisałem, iż model prezentowany na zdjęciach nieco odbiega od tego, co staram się przygotować do druku finalnego, ale też chodziło mi o to, aby błędy same wyłaziły podczas sklejania a na sklejanie drugiej surówki ani nie mam czasu ani chęci. Poza tym sądziłem, że dla każdego oglądającego moją galerię forumowicza będzie jasne, dlaczego zamieszczam galerię surówki przed wydaniem modelu. Zrobiłem to właśnie po to, aby oczy wielu znawców, speców i forumowiczów zobaczyły to, czego ja w ferworze walki nie dostrzegłem. Po to, abym mógł jeszcze błędy poprawić.

Nie wiem, o jakich żurawiach między kominami piszesz. Sprecyzuj.
Kolorowe zdjęcie Hesperusa, które tu zamieściłeś jest bezlitośnie powielane w niemal każdej publikacji o niszczycielach typu „A-I” i co ciekawe, niemal za każdym razem widnieje pod nim inny podpis. Rekord chyba pobiło wydawnictwo ShipCraft, gdzie to zdjęcie według nich ponoć przedstawia Harvestera! Jakby nikt nie widział numeru na burcie…

Jeśli to zdjęcie rzeczywiście prezentuje okręt podczas pobytu u wybrzeży Islandii w 1942 roku, nie zmienia to wiele wobec mojego opracowania. Napisałem rok 1941, nie sprecyzowałem miesiąca, ale to okres końca roku 1941. A jaki miesiąc Ty podajesz z 1942 roku dla tego zdjęcia? Bo rok 1942 był długi i na pewno już od kwietnia Hesperus nosił zupełnie inny wzór kamuflażu. Okręt miał oczywiście ten sam kamuflaż, który pokazałem w opracowaniu od chwili wejścia do służby, choć oczywiście analizując zdjęcia dojdziemy do tego, że przechodził drobne modernizacje i zmiany w wyglądzie. Wymiana dalocelownika, montaż wyrzutni torpedowej, której w 1940 jeszcze nie było, inne rozmieszczenie tratw ratunkowych i wiele innych drobiazgów. Pisałem, że w moim modelu brakuje jeszcze paru drobiazgów, które w modelu wydanym będą na pewno.

Masz prawo do swojego zdania, ale słowo „falstart” nie jest słowem ani miłym ani na miejscu, szczególnie w sytuacji, kiedy tylko zadajesz jak twierdzisz pytania. Pokaż mi i udokumentuj różnice w wyglądzie i malowaniu Hesperusa z końca 1941 roku i początku 1943, zanim został przemalowany.

Randar – pasja nie wróciła, bo nie mogła wrócić – nigdy mnie nie opuściła, jedynie czasu nie było:-)

SZKUTNIK – To mały powrót, wszak to tylko niszczyciel.

Wacek – gratuluję spostrzegawczości. Tam rdzewieje HIEI i YAHAGI – modele bez przyszłości.

--

Post zmieniony (18-12-14 19:31)

 
18-12-14 21:02  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wszelki duch...
MacGregor wrócił. I to z modelem. I to niszczyciela.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-12-14 21:16  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nareszcie....

--
MiSza

 
19-12-14 08:18  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Ramm. To, co lubię w modelarstwie to zakup i wykonanie modelu. A jeżeli w modelu znajduję jakieś nieprawidłowości i mogę to samemu skorygować. To dla mnie jest największą satysfakcją. I nie dokopuję producentowi, że skopał to czy tamto. Każdy może się mylić. Jego prawo. Najwyżej napiszę do niego żeby w przyszłości poprawił swoje niedoróbki, wskazując mu błędy. Ale nie żądam od niego, aby wytłumaczył się, dlaczego tak to wykonał.

 
19-12-14 08:55  Odp: [G] HMS
Greg77   

Osobiście bardzo zazdroszczę Grześkowi wiedzy na temat okrętów oraz ogólnie broni II Wojny Światowej. Jakoś kolega Ramm nie zwrócił uwagi kiedy modele były opracowywane. Nie było wówczas takiego dostępu do dokumentacji jak teraz i takiej dokumentacji jak teraz.
Cieszę się , że po tylu latach ukażą się nowe modele spod ręki MacGregora- myślę że nie jestem w tym osamotniony. Jakoś sobie nie przypominam Jego modelu , który byłby niesklejalny .Do tego dochodzi otwartość na sugestie i propozycje. Ale oczywiście zawsze znajdzie się jakiś &%$# - któremu nic nie pasuje.

Pozdrowienia dla złazowiczów!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
19-12-14 10:48  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
barti 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5
 

Grześ i ja cieszę się że wróciłeś do swojej pasji .Co do wpisów kolegi Ramm nie będę się wypowiadał ,nie warto psuć sobie przedświątecznego nastroju takimi wpisami.My wiemy że to co do tej pory robiłeś dobrze ,a inni mogą się od Ciebie wiele nauczyć. Także Grześ rób to co potrafisz najlepiej,a wpisami się nie przejmuj szkoda zdrowia.
Korzystając z okazji życzę wszystkim forumowiczom Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2015 Roku.

--
www.ismr.pl

[G] ORP BŁYSKAWICA-WAK / [G] Prince Of Wales-GPM / [G] Aurora / [G] Akitsushima / [G] Noworosijsk


 
19-12-14 11:05  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Może model nie pasuje do moich megalomańskich upodobań, ale cieszy aktywność, co za tym idzie może zaczną się odwiedziny na konkursach (Ino, Kruszwica, u Łukasza) i mam nadzieje na zamienienie kilku zdań :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-12-14 12:29  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Cieszę się na powrót projektanta, który jest min prekursorem komputerowego opracowywania modeli. Opracował bodajże pierwszy kartonowy model okrętu zaprojektowany komputerowo. Te jego stare modele sę już teraz legendarne, wniosły sporo do rozwoju modelarstwa okrętowego. Życzę dużo dobrego by tak sie wszystko poukładało w życiu aby można było oddać się w spokoju swoim pasjom. Mam nadzieję, że doczekamy jakiejś nieco więkiszej jednostki, myślę, że jakiś lekki krążownik nie byłby zbyt dużo eksploatujący.

Osobiście pomogłem przy opracowaniu kilku modeli oraz monografii okrętowej, nigdy nie chcąc w zamian niczego, nie oczekując "co będę z tego miał". Wychodzę z założenia że jeśli to co mam nie wykorzystam do swoich celów to może przyjść z tego jakiś pożytek w postaci lepiej wydanego modelu czy opracowania.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
19-12-14 12:35  Odp: [G] HMS
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie jestem hipokrytą i miałem do czynienia z projektami Grzegorza Nowaka, pomagał mi przy budowie i mogłem liczyć na jego wiedzę. Kilka razy wymienialiśmy maile. Do tej pory szanuję go za to. Ma swój styl projektowania i swój styl "malowania"? modeli. Człowiek Legenda dlatego nie dziwię się takiej reakcji forumowiczów.

Jako jedyny wytknąłem błędy, których nie da się poprawić! w modelu dlatego o nich napisałem w pierwszej kolejności. Dlaczego autor nie chce pokazać tego co podobno naprawił? Nie wiem, ale przeczytałem że byłby to cios w wydawnictwo. Ale co ma piernik do wiatraka tego nie wiem. (zawsze możesz mi Grzesiek wysłać maila z przykładowym arkuszem przypominam rammMP@o2.pl)
Źródła, dlaczego nie chce ich ujawnić? Podobno po to, abym w przyszłości z nich nie mógł korzystać, a moim zdaniem te źródła są już stare i na dzień dzisiejszy mało aktualne i dlatego kolego Zbig nie są NAJLEPSZE.

Macie rację, że mnogość modeli na rynku, ale mnie samoloty, pancerniki, japońszczyzna, czołgi nie interesują. Wychodzi nowy okręt RN to jak oaza na pustyni, dlatego chcę, aby projekt był jak najlepszy i sprawiał mi frajdę podczas sklejania. Bo nie ma nic lepszego jak model który przypomina oryginał.

--

Post zmieniony (19-12-14 16:34)

 
19-12-14 12:47  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

McGregorze- miło Cię znowu czytac. Kupię Twoje najnowsze "dziecko", chociarz okręty teraz tylko kolekcjonuję. Trzydzieści parę lat temu poraz pierwszy przeczytalem "Pogromcę u-bootów" Donalda Macintyre (nie jestem anglo... i nie wiem jak poprawnie odmienic jego nazwisko) i tak sobie wtedy marzyłem, aby MM wydał "Hesperusa", a tu proszę bardzo- w końcu się doczekalem - tylko "troszkę" to trwało ;). Pomysł w dychę. Czy możesz napisac kto to wyda?

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
19-12-14 15:12  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Zbig - a ja akurat lubie jak model jest w kamuflażu, w/g mnie wygląda ciekawiej niż jak jest cały szary, ale to fakt co stwierdziłeś, że gorzej dostrzec jego szczegóły, jednak chyba o to chodziło w ideii kamuflażu.
Szanuję jednak ludzi takich jak Ty, którzy wolą jednorodną kolorystykę, bo jak to się mówi gusta bywają różne;-) Każdy ma prawo coś lubić a czegoś nie.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
19-12-14 18:01  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Jeszcze raz ,pod armatą 76 powinna być chyba podstawa,teraz widzę tylko podest,tak było w Garlandzie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-12-14 18:54  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Grześ czekamy na dalsze, choć ten zakupię, jak tylko się ukaże.

--
MiSza

 
19-12-14 21:44  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Ja Raz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzegorz?
A nie dalej jak dwa dni temu z Panem Adasiem, zastanawialiśmy się: " co słychać u Grzegorza...?" a tu nie tylko słychać, ale i widać!
pozdrawiam Cię serdecznie

--

 
20-12-14 04:17  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ramm, takie pytanie o Twój wkład w tą całość , kresy-siberia to naprawde fajna stronka, ale dlaczego nie można z niej, sciągnąć zdjęć ? Jesteś ich autorem ? Masz prawa do nich ? Sam je zrobiłeś ?

Wkład w modelarstwo i historie , powinien być pro publico bono , czyli dla dobra publicznego.

Jak definicją pasji , jest przelew , to kolego dołącz do dzesiki mercedes, Joł.

--

Teoretyk ostatnio...

 
20-12-14 07:20  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Fajnie Grzegorz ze wrociles z nowym modelem, milo go bedzie wziac na warsztat, a co do Twojego tzw. adwersarza trudno jest dyskutowac z kims kto zamiast Boga ma rock w podpisie.

 
20-12-14 07:59  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

sebittro. nie da się uruchomić pobierania prawym przyciskiem myszy, ale jak się rzuci okiem na źródło strony to...


--

 
20-12-14 10:45  Odp: [G] HMS
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Na okrętach się nie znam, więc nic sensownego nie powiem, ale....
Po pierwsze primo, fajnie, że do świata żywych wraca niekwestionowana legenda modelarstwa kartonowego czyli MacGregor.
Po drugie secundo, dyskusja merytoryczna (powtarzam MERYTORYCZNA) na temat odzwierciedlenia modelu i modernizacji prawdziwego okrętu nie była by zła, z tym, że należałoby ją toczyć w dziale okrętowym.
Po trzecie tertio, obu stronom konfliktu, bo to do czego tu doszło nazywam konfliktem, proponowałbym kubeł zimnej wody i wystawić łeb na wiatr w celu osuszenia.
Po czwarte, quattuor, ten wątek proponowałbym posprzątać z niepotrzebnych śmieci, w tym i moich.

A na koniec, bez urazy panowie, ale Boga, boga, rocka (a może tu chodzi o chrześcijański rock), gender, hiszpańskiej inkwizycji i wyznawanych prywatnie wartości proponowałbym w modelarstwo nie mieszać. xD

--

Post zmieniony (20-12-14 11:14)

 
20-12-14 18:21  Odp: [G] HMS "Hesperus" 1:200 - 31 model MacGregora
SAW 

 

Witam. Kolejny niszczyciel Royal Navy świetnie!!! Można zrobić fajną kolekcje bo jest ich trochę ;-) MacGregor super powrót. Mam kilka pytań mianowicie, widzę rozrysowany podział blach na burtach czy w wycinance będzie jeden kawałek burty czy podobnie jak w modelu HMS Lance z WAKu gdzie poziome pasy można wykonać oddzielnie żeby je jeszcze bardziej uplastycznić? (oczywiście opcjonalnie) Kolejne pytanie to czy planujesz jakieś dodatki jak laserowy szkielet czy drobne elementy? Ostatnie pytanko to co następne? może jakiś ciężki krążownik oczywiście Royal Navy (bardzo ciekawe kamuflaże nie to co smutna szara Flota Japońska)

Pozdrawiam Mariusz

--

 
20-12-14 20:53  Odp: [G] HMS
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Witam,

Ja sie tak zapytam moze dziwnie czy tu juz wszystko jest wyjasnione i to
koniec tematu i merytoryka jest OK ?...bo ja bym jednak przedyskutowal kilka kwestii ktore na modelu troche
nijak maja sie do rzeczywistosci....ale po frontalnym ataku na Ramma to nie wiem czy tu na tym
forum jeszcze mozna cos krytykowac bo widze ze mamy silne stronnictwa polityczne...;-)

Obstawialem jakis 1-2 lata temu z Janiszem ze Greg powroci do kartonow jak tylko
przemiesci sie na "wschod" ale obstawialem Harvestera...jak widac bylem bardzo blisko....haha

--

Post zmieniony (20-12-14 20:54)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024