FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
22-09-03 15:48  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Te, uwazam, ze bezsensowna, polityke praktykuje AH. :-/
Wydaje mi sie, ze wyszlismy z epoki kamienia lupanego i znacznie latwiej jest zrealizowac (i odebrac) przelew, niz np. przekaz pocztowy.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-09-03 17:00  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

A może powinieneś KF robić tak aby zbadać rynek... Np. za pomocą tego forum... Czy przypuśćmy to co masz w zamiarze wydać w nakładzie jakimś tam osiągnię właśnie taki poziom... Albo gdy masz coś prawie opracowane pytasz czy są chętni aby to kupić... Wiemy co prawda, że mniej niż 30% modelarzy ma dostęp do tego forum ale jeśli z tej 30 jakieś 30% zadeklaruje kupno to masz jakiś tam obraz tego jak myśli społeczeństwo...

Albo jeszcze inny pomysł
A więc pewnego rodzaju serie typu pojazdy z jednego okresu, samoloty niemieckie I wojna światowa, cykl bitwy o Falklandy, czy inne takie... Jeśli oglosisz, że przez jakieś trzy cztery miesiące będzie leciała ta seria to możesz mieć pewnych klientów (no chyba, że komuś nie pasuje ta tematyka) [to właśnie tu też przyda sie badanie rynku (jaki temata najbardziej pirządany)]


Pooooooozdry.....

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
22-09-03 17:37  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


ramzes, pomysł ok, z tym że napewno nie na tym forum - jest ono niestety zupełnie niemiarodajne ;-( i wnioski poza nielicznymi wyjątkami do niczego konkretnego nie prowadzą.
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
22-09-03 20:13  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Pomysł tematyczny niezły, ale... (zawsze jest jakieś ale) nie powinien iść jednym ciągiem przez kilka miesięcy, takie tematy powinny sięprzeplatać, bo jak kogoś temat nie interesuje to się zrobi dziura na kilka miesięcy (oczywiście chodzi o temat mało popularny procentowo wśród wszelkiej maści modelarzy). I ktoś się może znudzić czekaniem.

 
22-09-03 21:10  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Vivit 

 

Panowie doskonale rozumiem Łukasza.
Dzisiejsza sytuacja na rynku jest bardzo niestabilna tym bardzie że w naszym kraju jest tak dużo wydawnictw, że zaczyna brakować potencjalnych kupców.
Ponieważ modelarze zaczynają się specjalizować w jakiś dziedzinach np: armia niemiecka II wojna światowa. Dla takiego gościa np: wydany F16 choćby był idealny prawdopodobnie nie zagra pierwszych skrzypiec bo to nie jest to co on kolekcjonuje.
Nie wszyscy kupują jak leci na tak zwaną półkę i ciężko jest ustalić ile takich ludzi jest ?
Sondowanie rynku jest pewnym sposobem ale to też coś kosztuje i w efekcie podraża koszt wydania modelu. Zatem czy jest złoty środek. ?
Raczej nie. I pozostaje tylko mieć nadzieje, że wydany model zaskoczy ludzi na tyle, że każdy będzie chciał go mieć. Na pewno nie ma co wydawać modeli już wydanych. No chyba że minie sporo czasu od ostatniego wydania i rynek sam zacznie się domagać aby wznowić wydanie.

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 
22-09-03 21:25  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Nie wszyscy kupują jak leci na tak zwaną półkę i ciężko jest ustalić ile takich ludzi jest ?"

Ja jestem (no prawie) ;-))

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
22-09-03 23:39  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Jer-ry 

 

Hmm, tak sobie myslę KF, że masz typowy problem przedsiębiorcy.
Obojętne czy wydajesz modele, produkujesz żelazka czy lokomotywy.
Jeżeli wypuścisz małą serię produktów ich cena będzie wysoka - ryzyko, że
nikt tego nie kupi. Jeżeli seria będzie duża - towar będzie tańszy, ale może się
okazać, że masz pełny magazyn i nasycony rynek. I pieniądze zainwestowane
w produkcuje zostały zamrożone w magazynie.
A nie daj Boże, jeszcze konkurencja wypuści coś ładniejszego...
I myślę także, że nie tutaj znajdziesz odpowiedź na te pytania - do prowadzenia
firmy potrzebne są badania marketingowe, reklama, itp, itp..
Na nic nie zdadzą się sentymenty, modelarskie korzenie, itp.. Mówię to z pozycji kogoś, kto też próbuje prowadzić własny interes i nie jest to prosta sprawa. Sentymenty sentymentami, ale modelarz to taki sam konsument jak pożeracz jogurtu czy nabywca samochodu. Lepsze, ładniejsze, tańsze, itp...znajduje nabywców....
Popatrz na samochody - z jednej strony istnieją samochody dla ludzi o małych dochodach i takie limuzyny, że od samego liczenia zer można dostać zawrotu głowy.
Może trzeba się wyspecjalizować?.. może uderzyć w konkretnego odbiorcę?..
A propos AH - nakład ostatniego niszczyciela wyniósł 9000 egzemplarzy. Teraz już wiadomo dlaczego tak ładnie wydany model kosztuje tylko 22zł. Z drugiej strony - dla dzieciaka, który ma 5 złotych w kieszeni takie coś to Merc....s do którego będzie wzdychał, ale kupi jakąś prostą wycinankę za 3zł, albo, co gorsza, chipsy :)
Same pytania, żadnych odpowiedzi. Ot.. życie biznesmena :)

pozdrawiam

 
23-09-03 00:08  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jer-ry wszystko tak, tylko że ja nie mam problemu ;-) jak mówiłem jakoś sobie radzę, ale po prostu dostrzegam szanse, że modele mogą być tańsze, klient mógłby więcej kupić, a ja mógłbym robić więcej ciekawych modeli ;-)
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
23-09-03 00:27  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Jer-ry 

 

Wiesz.... kiedy kupka niesklejonych modeli na półce przestanie przyrastać, tylko jej wysokość będzie fluktuować wokół punktu równowagi to będzie sygnał, ze cena jest OK - narazie przyrasta - co sugerowałoby, że ceny są za niskie. Hmm.................
Model za 30zł daje zabawy na pół roku....
30zł na pół roku daje 5 zł miesięcznie.... To ja już wiem, dlaczego jeszcze mam na piwko :) oczywiście mocno bezalkoholowe.
Jakoś nikt nie kupuje jajek czy mąki na zapas, no chyba, że się zbliża jakiś kataklizm...
Wnioskując z zapasów modelarskich moich znajomych zbliża się potop, trzęsienie ziemi i kolaps galaktyki :)

pozdrawiam

 
23-09-03 09:09  Re: [rozważania] czy nadejdą piękne dni?
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeżeli chodzi o zapasy to wynikają one z tego, że jeżeli dziś wydany zostanie model który mi się podoba i go kupię to za kilka miesięcy lub lat gdy przyjdzie mi ochota go skleić wezmę go po prostu z półki. Wtedy model ten może już nie być dostępny na rynku.
Inna sprawa że leżą u mnie modele z początku lat dziwięćdziesiątych które wyglądaja blado w porównaniu z obecnie wydawanymi i na pewno ich nie skleję tylko poszukam nowszych opracowań. Oprócz tego osobiście lubię MIEĆ, więc kupuję na zapas (człowieka na starość opuści zdrowie, przyjaciele ... ale chciwość pozostanie)

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024