FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
04-12-13 22:21  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Model kom
Jak był w projekcie pamiętam i ty też pamiętasz - pisałem ,że to model tylko pod szpachlę
Wiesz co wydawaać - kanciaste super wychodzą
Ja unikam listkowych i krągłych modeli, bo to jest tylko pod szpachle i nie pisałem ,że żle że takie są wydawane - tylko efekt może być tylko wtedy satysfakcjonujący jeśli z założenia się robi model szpachlowany i malowany .
To oczywista oczywistość
Jak ktokolwiek decyduje się robić krągły model w standard to wie czym to się skończy i że to się odbije na jakości albo na odbiorze przez widownię .

I pomyłkę zrobiłeś dopuścić czy odpuścić
Świetny temat pod szpachle i farbę - ale w standard szkoda pracy ,bo efekt jest z założenia odwrotnie proporcjonalny do włożonego wysiłku.

Super ,że podjąłeś się tego tematu ,ale nie powinno się mieć złudzeń ,że bez szpachli to nie odbije się na wyglądzie i na odbiorze
Dlatego ten model jest tylko dla nielicznych co malują i szpachlują z powodzeniem.

Mam nadzieję ,że rozumiesz co mam na myśli.

 
04-12-13 22:33  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


modellot1 - o i właśnie konkretna odpowiedz.... :) osobiście sądzę, że karton powinnien być tylko materiałem i wszystkie modele powinny być malowane:) ale jako wydawca daję szansę sklejenia w standardzie:) w tym modelu jest nawet arkusz jednolitego koloru ... a sam model idzie skleić napewno 100 razy dokładnije :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-12-13 23:35  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
greg   

Myślę, że z tego modelu można jednak znaaacznie więcej wycisnąć w standardzie, niż w zaprezentowanym Nam tu egzemplarzu. Widać przecież, że wszystkie "wrażliwe na standard" miejsca (jak np.; listki błotników, brzegi i bieżniki opon, zejścia elementów kabiny itp. i itd.) nie zostały niestety (prawdopodobnie przez wspomniany np. pośpiech) należycie "dopieszczone" przez sklejającego.
Jestem przekonany, że gdy zabierze się za niego Któryś z wielu Mistrzów standardu i poświęci mu wymagany czas, to efekt będzie bez porównania, nie umniejszając nic Panu Sławkowi, którego zapewne gonił/y termin/y.
Sam projekt oraz model jest świetny i na pewno wielu z Nas się z jego posiadania ucieszy !
Wydawcy życzę wielu, równie ciekawych i nietuzinkowych tematów !

Pozdrawiam Wszystkich !

Post zmieniony (04-12-13 23:52)

 
05-12-13 07:41  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Modellot1: Błagam, przestań narzekać i namawiać do niewydawania modeli z obłościami !
Modeli jest mnóstwo na rynku - i Ty znajdziesz sobie jakiegoś "kwadraciaka", a namawianie do nie wydawania lub nie projektowania modeli bo "ja nie dam rady w standardzie" to absurd. Na świecie są też tacy modelarze jak ja, którzy model szpachlują i malują i gdyby nie Model-Kom byłbym skazany na kolejnego Tygrysa zs Stegny. Tym tokiem myślenia nie udałoby się wydać żadnego chyba pojazdu radzieckiego z okresu zimnej wojny. Taki mieli design :)
Nie zmienia to faktu, że w zaprezentowanym modelu obłości są po prostu niechlujnie sklejone.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
05-12-13 09:32  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetny model! Gratulacje

--
Pozdrawiam Darek

 
05-12-13 09:56  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Norvik - ja też umie szpachlować i malować to nie problem - narzekałem na to ,że od początku powinien się wykonawca zdecydować na to - inaczej szkoda włożonej pracy ,bo i tak wszystkie wrażliwe estetycznie miejsca są widoczne .

Kiedyś tylko jakie robiłem - malowane i szpachlowane , ale teraz jak np samoloty są w pięknych malowaniach to juz nie widzę takiej potrzeby.
Pojazdy tak - malowane wyglądaja lepiej

Co się tyczy samolotów zawsze lepiej prezentuje się wielosilnikowy z silnikaqmi gwiazdowymi i jeszcze można ładną makietę silnika zaprezentować .
Dlatego o tym piszę - bo po co wypuszczać np Halifaxa z rżedowymi jak to prawie zawsze
gorzej wychodzi

Post zmieniony (05-12-13 09:59)

 
05-12-13 10:56  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Czy ty, modellot1 mowisz serio ?
To o niemożności estetycznego sklejenia "obłości" w standardzie ?
A to o wyższości wydawania samolotów z gwiazdowymi silnikami nad tymi z rzędowymi też ?
Sądząc po uporze z jakim forsujesz te poglady to chyba tak.
Wolę jednak mieć pewność.
Więc jak - serio to wszystko ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
05-12-13 13:15  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

jak masz halifaxa w gwieżdzie to prawie zawsze jest ładniejszy niz z rzędowymi - był tylko jeden Halifax i to z MM w 1/50 z gwiazdkami
Wersję powinno się wybierać tak , żeby można było model skleić, tak aby bez trudu wszystko było widoczne co podnosi wygląd modelu

Zrobi się model Halifaxa z rzędowym --i co musisz pootwierać osłony ,żeby było coś widać
w gwiazdach to jest widoczne i model można ładnie zaprezentować , bez kombinowania czy jest on do przeglądu czy jest gotowy do lotu

Tak samo jak ktoś chce go sobie w domu powiesić - nie będzie robił w locie z otwartymi pokrywami silnika to bzdura - a tak ma wybór i ma silniki i może zrobić model w locie

O takie rozwiązania mi chodzi - jest większe pole manewru dla modelarza w wyborze opcji

Zresztą gondole silników gwiazdowych ładniej wychodzą nawet nie super doświadczonym modelarzom niż paskudnie nieraz opracowane rzędówki

Wersje modeli - np B25 z uzbrojonym nosem - brzydko zawsze wychodzi - bez szpachli to porażka - żaden co widziałem w Standard licząc od tego starego Fly aż po orlikowego - nie podobał mi się - przód raził okrutnie
a ten samy B-25 z przeszklonym przodem to zupełnie inna jakość . - nie widać ,że jest z papieru - nie widać żadnych listków i detali co zdradzają od razu ,że to model kartonowy


Mam na myśli duże modele nie jednosilnikowe , to w małych modelach nie jest istotne

Ale przy 4 motorowcach to decyduje o tym czy warto kleić jak efekt nie będzie zadowalający

Post zmieniony (05-12-13 13:21)

 
05-12-13 13:27  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Metal_MAN   

Model-KOM (KOK) napisał:

> Metal_MAN - listków jest sporo, ale kleją się dosyć dobrze. Sam się trochę zdziwiłem jak kleiłem
> surówkę:) Ponadto w do modelu jest dodawana kartka A4 z kolorem druku:) więc dane elementy można
> powtórzyć:) Na daniach zamieszczę konturowe części takich elementów do pobrania :) i druku w domu na
> tej kartce:)
> --

Bardzo fajny pomysł. Jak się pierwsze podejście do listków nie uda to zawsze można zrobić następne w tym samym kolorze bez potrzeby skanowania i zmartwień czy na plujce będzie inny odcień.

 
05-12-13 15:21  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W moim odczuciu model broni się sam, zarówno pod względem tematycznym jak i opracowania. Wykonanie Pana Sławka niestety typowe... komentować nie będę bo i tak wszystkie kolejne modele pokazuje duże, efektowne a sklejone tak sobie...
Kolego modellot1 bzdury piszesz i tyle.... kto potrafi to sklei dobrze te listki w standardzie, kto nie potrafi, zrobi jak p.Sławek albo wyszpachluje... najważniejsze to mieć wybór i kupę frajdy przy klejeniu.

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024