FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-12-13 23:08  [Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III i PZ IV by Panzer Hobby Art
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witajcie !
Z wiekiem coraz ciężej realizować mi moje modelarskie marzenia, ale kilka z nich muszę dopiąć . Jednym z takich marzeń są gąsienice do pojazdów rodzin Pz III i Pz IV o szerokości 400mm, z różnymi zębami i różnymi gruntozaczepami.
Obecnie nie planuję gąsienicy w wersji taśmy oraz wypuszczenia wersji ostkettenów i wintertrack`ów, bo te są dostępne w ofercie GPM.
Mam już gotowych kilka wersji produkcyjnych, a testy z laserem rozpocząłem od rzadkiej i późnej wersji używanej np jagdpanzeracvh czy Pz IV J.
Prezentowane ogniwo składa się 8 części i zadaje kłam tym, którzy twierdzą, że laser to pójście na łatwiznę. Mam nadzieję, że pancerni fanatycy znajdą zajęcie na wiele wieczorów składając takie ogniwa.
Wprawne oko dostrzeże na zdjęciach zęby o różnej grubości, to efekt dobierania grubości papieru, tak by jak najwierniej oddać pewne detale. Ogniwa, podobnie jak w plastikach mają być sklejane jedno do drugiego na styk.
Wersja testowa sklejona przy użyciu BCG, z coraz większym moim uznaniem dla tego kleju. Pewne niedoskonałości gruntozaczepów wynikają z mojej nieumiejętności posługiwania się tym specyfikiem i rozmiękania papieru. Ogniwa w taśmę do wszystkich zdjęć złożone bez sklejania jedno do drugiego.



Po sklejeniu tylko pewne części wzmocniłem CA, a następnie pomalowałem stalowym i przetarłem metalizerem dla wyciągnięcia cech charakterystycznych tej odmiany. Także dlatego nie użyłem wash`y na tym etapie.




Na koniec mała przymiarka do tego co jest dalszą częścią planu, czyli żywiczne dodatki w postaci wózków i kół. Wózki przygotował dla mnie Tomek (thx my friend), a koła wybrałem z tego co mi po pierwszych odlewniczych próbach zostało.Najlepsze koła z pierwszej partii poleciały do Tomka (nieźle poczta na nas zarabia ;-) ), więc na szybko użyłem jakie zostały.

Myślę, że cena będzie porównywalna do zestawów obecnych na rynku.
Jakie jest Wasze zainteresowanie takim produktem?

--

Post zmieniony (05-12-13 10:10)

 
05-12-13 00:34  Odp: [Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III i PZ IV by Panzer Hobby Art
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

czy będzie dostępna wersja w skali 1:16?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
05-12-13 06:51  Odp: [Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III i PZ IV by Panzer Hobby Art
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam. Czy będą się nadawać do pz. IVH?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-12-13 06:58  Odp: [Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III i PZ IV by Panzer Hobby Art
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ta wersja gąsienic była używana w późnych wersjach pojazdów tego typu. W wersji P IV J na pewno była używana...ale czy w H ? Tego nie jestem pewny.

Pzdr

 
05-12-13 07:45  Odp: [Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III i PZ IV by Panzer Hobby Art
Greg77   

Ostkettenów nie ma w ofercie GPM- ja nie widziałem. Winterketten niby są ale z taśmy. Więc czy nie dałoby się czegoś jednak zrobić?;)
Druga sprawa - czy nie dałoby się wypalić ich tak , żeby łączone były drucikiem - jak w tych które kiedyś pokazywałem na forum?

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
05-12-13 10:08  Odp: [Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III i PZ IV by Panzer Hobby Art
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Odpowiem po kolei.
Nie interesuję się skalą 1:16, więc nie zamierzam tam inwestować. To co przygotowuję z akcesoriów, to to co jest w kręgu moich modelarskich zainteresowań i potrzeb i tylko w te produkty będę topił swoje pieniądze.

Czy możesz tej, wyżej przedstawionej wersji użyć do wersji H?
Tak możesz, ale jeśli chcesz zgodności historycznej to najlepiej gdybyś podparł to zdjęciem. Fabrycznie tak jak napisał Przemek pz IVH na takiech trakach nie wyjeżdzała, ale jeśli w trakcie eksploatacji trzeba było wymienić gąsienice to może to gdzieś zrobiono. Musisz jednak wiedzieć, że przedstawione ogniwa mają środkowa tuleję szersza niż wcześniejsze wersje produkcyjne i nie będą one kompatybilne z nimi. Cała taśma wymaga jednakich ogniw o szerokich tulejach, a takie występowały w 2-3 wersjach wafla/gruntozaczepu. Najbezpieczniej użyć ich do jagdpanzera lub Pz IV J oraz innych późnych pojazdów rodziny.

Trochę poszedłem na skrót myślowy.
Osketteny są u mnie i dla mnie wypalane przez GPM.
Nie da się tak wypalić ogniwa do pz IV by wstawić drucik, a jednoczesnie zachować odpowiednią grubość ogniwa.Poza tym nie widzę takiej potrzeby w kartonach, zwis taśmy możesz sam wymodelować klejając ogniwo do ogniwa.

--

Post zmieniony (05-12-13 10:09)

 
05-12-13 22:51  Odp: [Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III i PZ IV by Panzer Hobby Art
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mnie takie jak tutaj gąsienice bardzo odpowiadają. Zdecydowanie lepiej się prezentują niż te obecne na rynku. Jeśli będą cenowo ok to będę kupował.
Ktoś w relacji pokazywał gąski do T-34.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
06-12-13 00:02  Odp: [Z/N] Gąsienice do pojazdów Pz III i PZ IV by Panzer Hobby Art
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

W mojej ofercie mam na chwilę obecną jeszcze tylko gąsienice waflowe do T34 o szerokosci 550mm.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024