FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-12-13 10:59  [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przedstawiam model wyrzutni 9P113 Łuna-M wykonał go Pan Sławomir Grzesik :)











--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-12-13 11:03  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-12-13 11:07  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Piękny ! Właśnie nad nim siedzę więc te zdjęcia dodadzą mi motywacji, która słabnie jak tylko uświadomię sobie ile jeszcze przede mną... Gratulacje !

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
04-12-13 11:21  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Cudeńko! ależ ciekawie się prezentuje.

 
04-12-13 12:09  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Super! Szczęka opada :-)
Pamiętam, że kolega mojego kuzyna skleił z drewna bardzo uproszczony model tej wyrzutni. Bazując na rysunkach z książki: "Na poligonie, na defiladzie"

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
04-12-13 14:10  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Metal_MAN   

Patrząc na surówkę i ilość listków nie byłem przekonany czy w standardzie coś dobrego z tego wyjdzie. Jak widać z powyższych zdjęć da się i to z niesamowitym efektem :)

 
04-12-13 14:17  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A Pan Sławek po swojemu... byle jak, niedokładnie, byle duże i efektowne było, szkoda Panie Sławku bo model świetny i jak by się do niego przyłożyć to piękny i efektowny model można zrobić "prosto z pudełka" jak to plastikowcy mawiają.

--
GG 6801515

 
04-12-13 16:12  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, mam w planach budowę tego modelu, prezentuje się super. Jest bardzo szczegółowo zdetalizowany, na pewno będę go kleić i malować.

 
04-12-13 16:34  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Wita, bardzo ładny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-12-13 16:38  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Metal_MAN - listków jest sporo, ale kleją się dosyć dobrze. Sam się trochę zdziwiłem jak kleiłem surówkę:) Ponadto w do modelu jest dodawana kartka A4 z kolorem druku:) więc dane elementy można powtórzyć:) Na daniach zamieszczę konturowe części takich elementów do pobrania :) i druku w domu na tej kartce:)

Fakt Pan Sławek trochę się spieszył z modelem i to widać w niektórych miejscach

Zaglądajcie czasami tutaj :)
http://model-kom.pl/9p113-dodatki.html

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-12-13 18:30  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Supcio :D gratulacje.

 
04-12-13 20:01  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Na pierwszy rzut oka model robi kapitalne wrażenie. Bardzo fajna prezentacja, zdetalizowanie ogromne, bieżnik kół - miodzio (lasery ?). Ale po bliższym przyjrzeniu pojawia się... "ale". Błotniki - jakby od innego modelu, opony pod bieżnikiem - nieprzeszlifowane, wszystkie "listkowe" zaokrąglenia (maska) kompletnie niedopracowane, rakieta trochę pomiętoszona . Więc nie wiem o co chodzi, mało czasu pod koniec ? Mógłby być model miesiąca a jest...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-12-13 20:42  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Jak pisałem model super- ale obowiązkowo pod szpachle i malowanie
Szkoda roboty było w standard - lepiej od razu porobić na malowany
Niestety to nie to - chociaż sam model super tylko nie do standardu.
niestety nie spodziewałem się lepszego efektu bez szpachlowania i malowania .

Podziwiam za samozaparcie ,ale taka jest prawda - listki rażą i to jest wiadome od zawsze .

Należy się wystrzegać robienia modeli pełnych krągłości w standard.

Dotyczy to i samolotów i pojazdów w takim samym stopniu

nie każdy model samolotu nadaje się do sklejania bez szpachli i malowania
wyobrażmy sobie to samo po szpachlowaniu i pomalowaniu zupełnie inna liga.

Pozdrawiam

 
04-12-13 20:57  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przesadzasz modellot1- te wszystkie zaokrąglenia listkowe są bardzo kiepsko sklejone, na błotnikach po prostu beznadziejnie, dziwie się, że w takim stanie model jest prezentowany na forum.
Na forach i nie tylko jest wielu modelarzy, którzy są w stanie skleić te listki bez szpachli i malowania - zobacz jak np. Andrzej S. skleił owiewki kół Ju-87 z KW-CM - można , można.
Najbardziej jednak razi bieżnik na bokach kół, ponieważ jest za blisko krawędzi felgi i ostatnie kostki nie są podszlifowane tak, aby wtapiały się w oponę.

W empikach jest dostępna monografia tego pojazdu.

Post zmieniony (04-12-13 21:14)

 
04-12-13 21:27  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Halogen -- uraża stwierdzenie " dziwie się, że w takim stanie model jest prezentowany na forum." Myślę ,że forum jest od tego żeby pokazywać modele :) i nie koniecznie te z najwyższej półki:. grunt ,że ktoś czerpał satysfakcję i radość z klejenia :)
Uwagi . że nie dokładnie sklejnoe listki błotników. kabiny itd .. jak najbardziej na miejscu. Myślę że Pan Sławek weźmie sobie to pod uwagę :) , ale ztwierdzenie typu ,że model nie powinnien być pokazany na forum to chyba UWAGA NIE NA MIEJSCU:)
Myśle ,że koledzy potwierdzą moie stwierdzenie

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-12-13 21:34  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Każdy model nadaje się do pokazania na forum, pod warunkiem dobrych,czytelnych zdjęć ;)

A poza tym, Karol, czy Ty litości nie masz? portfel przed świątecznie uszczuplony, a tu jeszcze kusisz Łuną... Oj nie ładnie, nie ładnie... :P :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
04-12-13 21:37  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wojtuś - hihihi no właśnie Święta ... moża pod choinkę sobie sprawić :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-12-13 21:40  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Prezentujesz ten model jako właściciel wydawnictwa Model - KOM jak reklamę swojego modelu i taki model nie powinien mieć tak widocznych uchybień - czy już teraz jest wszystko jasne Karolu ?
Ktoś niezorientowany może pomyśleć, że model jest tak kiepsko opracowany.

Wyobrażasz sobie co by się działo jakby tak sklejony model pokazało inne wydawnictwo, którego nazwy nie mam zamiaru tu wymieniać.

 
04-12-13 21:55  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ja jestem i byłem świadomy tego że w standard taki model nie wyjdzie jak by sie chciało dlatego takich unikam - Mam Modelkomowską B2 - i wydana super i tam nie ma tych kształtów co bez szpachli się nie da zrobić .
Takie modele powinno się wydawać typu Geka, Kub - to się da ładnie skleić Maz + Scud
a mam np samochód z bumażnoje co bez szpachli szkoda kleić bo będzie dramat w odbiorze . to są ograniczenia modelarstwa kartonowego
Dlatego np wzywam projektantów do robienia modeli w ten sposób
Jak np HalifaX - to tylko w wersji z silnikami Gwiazdowymi - zupełnie inny dużo lepszy odbiór modelu w standard
itd - projektant powinien wybierać wersje do opracowania modelu tak ,żeby wychodził bez szpachlowania i malowania jak najlepiej prosto z wycinanki
Np U2 bez tego garba na górze po co to tylko szpeci
itd itd

 
04-12-13 22:09  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Halogen - po pierwsze nie jestem jakieś tam inne wydawnictwo i proszę mnie nie prównywać:)
po drugie... Mam sie zarejestrować jako Karol i co wtedy ....będę mógł pokazywac model kolegi:)
O moje 4 litery się nie martw..... modelarze ocenią jak ocenią model nie jest moją reklamówką nie jest nawet mój:) Pokazałem go tylko ( ale chyba wiem czemu modelarze coraz to żadziej pokazuja i prowadzą relacje ) , myślę że co nie których to ucieszyło że to nie kolejna galeria T34 .... mimo słabego wykonania


modellot1- a co mamy dopuścić świetne temety bo są pozaokrąglane ????

--

Post zmieniony (04-12-13 22:11)

 
04-12-13 22:21  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Model kom
Jak był w projekcie pamiętam i ty też pamiętasz - pisałem ,że to model tylko pod szpachlę
Wiesz co wydawaać - kanciaste super wychodzą
Ja unikam listkowych i krągłych modeli, bo to jest tylko pod szpachle i nie pisałem ,że żle że takie są wydawane - tylko efekt może być tylko wtedy satysfakcjonujący jeśli z założenia się robi model szpachlowany i malowany .
To oczywista oczywistość
Jak ktokolwiek decyduje się robić krągły model w standard to wie czym to się skończy i że to się odbije na jakości albo na odbiorze przez widownię .

I pomyłkę zrobiłeś dopuścić czy odpuścić
Świetny temat pod szpachle i farbę - ale w standard szkoda pracy ,bo efekt jest z założenia odwrotnie proporcjonalny do włożonego wysiłku.

Super ,że podjąłeś się tego tematu ,ale nie powinno się mieć złudzeń ,że bez szpachli to nie odbije się na wyglądzie i na odbiorze
Dlatego ten model jest tylko dla nielicznych co malują i szpachlują z powodzeniem.

Mam nadzieję ,że rozumiesz co mam na myśli.

 
04-12-13 22:33  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


modellot1 - o i właśnie konkretna odpowiedz.... :) osobiście sądzę, że karton powinnien być tylko materiałem i wszystkie modele powinny być malowane:) ale jako wydawca daję szansę sklejenia w standardzie:) w tym modelu jest nawet arkusz jednolitego koloru ... a sam model idzie skleić napewno 100 razy dokładnije :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-12-13 23:35  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
greg   

Myślę, że z tego modelu można jednak znaaacznie więcej wycisnąć w standardzie, niż w zaprezentowanym Nam tu egzemplarzu. Widać przecież, że wszystkie "wrażliwe na standard" miejsca (jak np.; listki błotników, brzegi i bieżniki opon, zejścia elementów kabiny itp. i itd.) nie zostały niestety (prawdopodobnie przez wspomniany np. pośpiech) należycie "dopieszczone" przez sklejającego.
Jestem przekonany, że gdy zabierze się za niego Któryś z wielu Mistrzów standardu i poświęci mu wymagany czas, to efekt będzie bez porównania, nie umniejszając nic Panu Sławkowi, którego zapewne gonił/y termin/y.
Sam projekt oraz model jest świetny i na pewno wielu z Nas się z jego posiadania ucieszy !
Wydawcy życzę wielu, równie ciekawych i nietuzinkowych tematów !

Pozdrawiam Wszystkich !

Post zmieniony (04-12-13 23:52)

 
05-12-13 07:41  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Modellot1: Błagam, przestań narzekać i namawiać do niewydawania modeli z obłościami !
Modeli jest mnóstwo na rynku - i Ty znajdziesz sobie jakiegoś "kwadraciaka", a namawianie do nie wydawania lub nie projektowania modeli bo "ja nie dam rady w standardzie" to absurd. Na świecie są też tacy modelarze jak ja, którzy model szpachlują i malują i gdyby nie Model-Kom byłbym skazany na kolejnego Tygrysa zs Stegny. Tym tokiem myślenia nie udałoby się wydać żadnego chyba pojazdu radzieckiego z okresu zimnej wojny. Taki mieli design :)
Nie zmienia to faktu, że w zaprezentowanym modelu obłości są po prostu niechlujnie sklejone.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
05-12-13 09:32  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetny model! Gratulacje

--
Pozdrawiam Darek

 
05-12-13 09:56  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Norvik - ja też umie szpachlować i malować to nie problem - narzekałem na to ,że od początku powinien się wykonawca zdecydować na to - inaczej szkoda włożonej pracy ,bo i tak wszystkie wrażliwe estetycznie miejsca są widoczne .

Kiedyś tylko jakie robiłem - malowane i szpachlowane , ale teraz jak np samoloty są w pięknych malowaniach to juz nie widzę takiej potrzeby.
Pojazdy tak - malowane wyglądaja lepiej

Co się tyczy samolotów zawsze lepiej prezentuje się wielosilnikowy z silnikaqmi gwiazdowymi i jeszcze można ładną makietę silnika zaprezentować .
Dlatego o tym piszę - bo po co wypuszczać np Halifaxa z rżedowymi jak to prawie zawsze
gorzej wychodzi

Post zmieniony (05-12-13 09:59)

 
05-12-13 10:56  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Czy ty, modellot1 mowisz serio ?
To o niemożności estetycznego sklejenia "obłości" w standardzie ?
A to o wyższości wydawania samolotów z gwiazdowymi silnikami nad tymi z rzędowymi też ?
Sądząc po uporze z jakim forsujesz te poglady to chyba tak.
Wolę jednak mieć pewność.
Więc jak - serio to wszystko ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
05-12-13 13:15  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

jak masz halifaxa w gwieżdzie to prawie zawsze jest ładniejszy niz z rzędowymi - był tylko jeden Halifax i to z MM w 1/50 z gwiazdkami
Wersję powinno się wybierać tak , żeby można było model skleić, tak aby bez trudu wszystko było widoczne co podnosi wygląd modelu

Zrobi się model Halifaxa z rzędowym --i co musisz pootwierać osłony ,żeby było coś widać
w gwiazdach to jest widoczne i model można ładnie zaprezentować , bez kombinowania czy jest on do przeglądu czy jest gotowy do lotu

Tak samo jak ktoś chce go sobie w domu powiesić - nie będzie robił w locie z otwartymi pokrywami silnika to bzdura - a tak ma wybór i ma silniki i może zrobić model w locie

O takie rozwiązania mi chodzi - jest większe pole manewru dla modelarza w wyborze opcji

Zresztą gondole silników gwiazdowych ładniej wychodzą nawet nie super doświadczonym modelarzom niż paskudnie nieraz opracowane rzędówki

Wersje modeli - np B25 z uzbrojonym nosem - brzydko zawsze wychodzi - bez szpachli to porażka - żaden co widziałem w Standard licząc od tego starego Fly aż po orlikowego - nie podobał mi się - przód raził okrutnie
a ten samy B-25 z przeszklonym przodem to zupełnie inna jakość . - nie widać ,że jest z papieru - nie widać żadnych listków i detali co zdradzają od razu ,że to model kartonowy


Mam na myśli duże modele nie jednosilnikowe , to w małych modelach nie jest istotne

Ale przy 4 motorowcach to decyduje o tym czy warto kleić jak efekt nie będzie zadowalający

Post zmieniony (05-12-13 13:21)

 
05-12-13 13:27  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Metal_MAN   

Model-KOM (KOK) napisał:

> Metal_MAN - listków jest sporo, ale kleją się dosyć dobrze. Sam się trochę zdziwiłem jak kleiłem
> surówkę:) Ponadto w do modelu jest dodawana kartka A4 z kolorem druku:) więc dane elementy można
> powtórzyć:) Na daniach zamieszczę konturowe części takich elementów do pobrania :) i druku w domu na
> tej kartce:)
> --

Bardzo fajny pomysł. Jak się pierwsze podejście do listków nie uda to zawsze można zrobić następne w tym samym kolorze bez potrzeby skanowania i zmartwień czy na plujce będzie inny odcień.

 
05-12-13 15:21  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W moim odczuciu model broni się sam, zarówno pod względem tematycznym jak i opracowania. Wykonanie Pana Sławka niestety typowe... komentować nie będę bo i tak wszystkie kolejne modele pokazuje duże, efektowne a sklejone tak sobie...
Kolego modellot1 bzdury piszesz i tyle.... kto potrafi to sklei dobrze te listki w standardzie, kto nie potrafi, zrobi jak p.Sławek albo wyszpachluje... najważniejsze to mieć wybór i kupę frajdy przy klejeniu.

--
GG 6801515

 
05-12-13 16:27  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 




Jarosłav

Oto jest dowód , nie do obalenia textem ,że ja jakoby" piszę bzdury"


co to ma być sam " miszcz " Matejko tego nie sklei w Standard ładnie

tak ,żeby się zaćmy nie nabawić - to jest jeden z tych modeli ,które tylko pod szpachle sie nadają
inaczej nie ma sensu wąchac kleju i tracić cennego czasu

Widziałem sklejony Standard i widziałem sklejony malowany - Niebo a ziemia

Są dziesiątki takich modeli kartonowych z chorobliwa listkozą

W standard wygląda jak by go nożycoręki opracował i takim jeżdził

To jest model do zabawy w tej kolejności --Nożyce , papier ,kamień ,którym na koniec ten
model w standard oberwie jak się dzieło zobaczy skończone - bo nie przypomina mi żadnego samochodu
gdzie robią dachy z pasków blachy ?


PS to jest do sklejenia nawet ładnego ale nigdy nie wygląda tak ładnie jak szpacchlowane i malowane .

Post zmieniony (05-12-13 18:06)

 
05-12-13 17:10  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Jak ma się DUŻO-DUŻO czasu to listki i krągłości da się pięknie skleić.
Czasami wychodzi jak wychodzi ze względu na pośpiech powodowany różnymi czynnikami.
Takie życie.

Pozdrawiam.

--

 
06-12-13 07:45  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No fakt na foto to Luna cudo, a blizej sie przyjrzec to widac pospiech. Tylko przy takich modelach to obserwator poza srodowiska modelarskiego nie zauwazy nic zlego i tak bedzie zachwycony. Co do listkow na tym modelu , to blotniki no problem, jedyne klopotliwe wizualnie miejsca to na kabinie, ale jakby sie bardzo przylozyc, to by sie rozeszly listki po kosciach w standardzie.

Post zmieniony (06-12-13 09:02)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024