FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-12-13 18:30  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Supcio :D gratulacje.

 
04-12-13 20:01  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Na pierwszy rzut oka model robi kapitalne wrażenie. Bardzo fajna prezentacja, zdetalizowanie ogromne, bieżnik kół - miodzio (lasery ?). Ale po bliższym przyjrzeniu pojawia się... "ale". Błotniki - jakby od innego modelu, opony pod bieżnikiem - nieprzeszlifowane, wszystkie "listkowe" zaokrąglenia (maska) kompletnie niedopracowane, rakieta trochę pomiętoszona . Więc nie wiem o co chodzi, mało czasu pod koniec ? Mógłby być model miesiąca a jest...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-12-13 20:42  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Jak pisałem model super- ale obowiązkowo pod szpachle i malowanie
Szkoda roboty było w standard - lepiej od razu porobić na malowany
Niestety to nie to - chociaż sam model super tylko nie do standardu.
niestety nie spodziewałem się lepszego efektu bez szpachlowania i malowania .

Podziwiam za samozaparcie ,ale taka jest prawda - listki rażą i to jest wiadome od zawsze .

Należy się wystrzegać robienia modeli pełnych krągłości w standard.

Dotyczy to i samolotów i pojazdów w takim samym stopniu

nie każdy model samolotu nadaje się do sklejania bez szpachli i malowania
wyobrażmy sobie to samo po szpachlowaniu i pomalowaniu zupełnie inna liga.

Pozdrawiam

 
04-12-13 20:57  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przesadzasz modellot1- te wszystkie zaokrąglenia listkowe są bardzo kiepsko sklejone, na błotnikach po prostu beznadziejnie, dziwie się, że w takim stanie model jest prezentowany na forum.
Na forach i nie tylko jest wielu modelarzy, którzy są w stanie skleić te listki bez szpachli i malowania - zobacz jak np. Andrzej S. skleił owiewki kół Ju-87 z KW-CM - można , można.
Najbardziej jednak razi bieżnik na bokach kół, ponieważ jest za blisko krawędzi felgi i ostatnie kostki nie są podszlifowane tak, aby wtapiały się w oponę.

W empikach jest dostępna monografia tego pojazdu.

Post zmieniony (04-12-13 21:14)

 
04-12-13 21:27  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Halogen -- uraża stwierdzenie " dziwie się, że w takim stanie model jest prezentowany na forum." Myślę ,że forum jest od tego żeby pokazywać modele :) i nie koniecznie te z najwyższej półki:. grunt ,że ktoś czerpał satysfakcję i radość z klejenia :)
Uwagi . że nie dokładnie sklejnoe listki błotników. kabiny itd .. jak najbardziej na miejscu. Myślę że Pan Sławek weźmie sobie to pod uwagę :) , ale ztwierdzenie typu ,że model nie powinnien być pokazany na forum to chyba UWAGA NIE NA MIEJSCU:)
Myśle ,że koledzy potwierdzą moie stwierdzenie

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-12-13 21:34  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Każdy model nadaje się do pokazania na forum, pod warunkiem dobrych,czytelnych zdjęć ;)

A poza tym, Karol, czy Ty litości nie masz? portfel przed świątecznie uszczuplony, a tu jeszcze kusisz Łuną... Oj nie ładnie, nie ładnie... :P :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
04-12-13 21:37  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wojtuś - hihihi no właśnie Święta ... moża pod choinkę sobie sprawić :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
04-12-13 21:40  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Prezentujesz ten model jako właściciel wydawnictwa Model - KOM jak reklamę swojego modelu i taki model nie powinien mieć tak widocznych uchybień - czy już teraz jest wszystko jasne Karolu ?
Ktoś niezorientowany może pomyśleć, że model jest tak kiepsko opracowany.

Wyobrażasz sobie co by się działo jakby tak sklejony model pokazało inne wydawnictwo, którego nazwy nie mam zamiaru tu wymieniać.

 
04-12-13 21:55  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ja jestem i byłem świadomy tego że w standard taki model nie wyjdzie jak by sie chciało dlatego takich unikam - Mam Modelkomowską B2 - i wydana super i tam nie ma tych kształtów co bez szpachli się nie da zrobić .
Takie modele powinno się wydawać typu Geka, Kub - to się da ładnie skleić Maz + Scud
a mam np samochód z bumażnoje co bez szpachli szkoda kleić bo będzie dramat w odbiorze . to są ograniczenia modelarstwa kartonowego
Dlatego np wzywam projektantów do robienia modeli w ten sposób
Jak np HalifaX - to tylko w wersji z silnikami Gwiazdowymi - zupełnie inny dużo lepszy odbiór modelu w standard
itd - projektant powinien wybierać wersje do opracowania modelu tak ,żeby wychodził bez szpachlowania i malowania jak najlepiej prosto z wycinanki
Np U2 bez tego garba na górze po co to tylko szpeci
itd itd

 
04-12-13 22:09  Odp: [G]9P113 Łuna-M 1:25 (Model-KOM )wg Pana S. Grzesika
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Halogen - po pierwsze nie jestem jakieś tam inne wydawnictwo i proszę mnie nie prównywać:)
po drugie... Mam sie zarejestrować jako Karol i co wtedy ....będę mógł pokazywac model kolegi:)
O moje 4 litery się nie martw..... modelarze ocenią jak ocenią model nie jest moją reklamówką nie jest nawet mój:) Pokazałem go tylko ( ale chyba wiem czemu modelarze coraz to żadziej pokazuja i prowadzą relacje ) , myślę że co nie których to ucieszyło że to nie kolejna galeria T34 .... mimo słabego wykonania


modellot1- a co mamy dopuścić świetne temety bo są pozaokrąglane ????

--

Post zmieniony (04-12-13 22:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024